» »

Wireless povezava s prenosnikom

Wireless povezava s prenosnikom

Uccisore ::

LP!

Včeraj sem si nabavil wireless router, postavil povezavo, povezal z kartico na pc kišti, vse deluje.
ko pa sem se želel povezati s prenosnikom, pa mi išče mrežni naslov ne da bi se povezal. preveril sem že MAC filter na routerju, pa je izklopljen, preveril protokole na prenosniku, pa so vsi narejeni na avtomatsko iskanje. Onemogočil firewall, pa tudi to ni bilo.

Prosim za pomoč :S

amigo_no1 ::

Imaš vklopljen wireless na prenosniku ? (ponavadi kakšen poseben gumb ali kombinacija Fn+Fx ; kjer je x med 1 in 12) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Uccisore ::

Tudi to sem že preveril (bližnjica fn+f1) ampak ni to problem, saj mi kartica najde omrežje ki sem ga vzpostavil v hiši, samo poveže se ne gor.

Danes bom preveril z prijateljevim prenosnikom, če se ta ne poveže, mora biti narobe nekaj v wireless povezavi.

ender ::

Če imaš WPA kodiranje, preveri, da si ključ vpisal pravilno - če ga ne vpišeš pravilno, se bo povezava navidezno vzpostavila, vendar ne bo nikoli dobil IPja.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Uccisore ::

težava je že rešena. Prenosnik je malo starejši in ni podpiral novejšega WPA kodiranja, tako da je bilo potrebno samo spremeniti na routerju kodiranje v WEP.

5er--> ::

Vedi, ta je taka povezava odprta za vsakega, ki ima 2 minuti časa. (dobesedno)

Uccisore ::

Kakšna ideja kako bolje zaščititi omrežje, ne da bi spreminjal kodiranje? tudi nimam želje vedno vnašati MAc naslovov, če bi se še s čim drugim želel prijavljati na net.

ender ::

Uccisore: katera mrežna kartica? Za večino se dobi novejše gonilnike, ki dodajo WPA podporo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Uccisore ::

Intell PRo Wireless 2200BG Network Connection, vendar sem potegnil iz neta najnovejše driverje, tako da je verjetno sama kartica hudo stara.

ender ::

2200BG preverjeno brez problemov deluje z WPA (se mi pa zdi, da je omejena na TKIP - AES/CCMP ne deluje). Gonilnik prenesi iz www.intel.com, ne iz strani proizvalajca laptopa.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
82483 (2364) podreberek
»

problem z intelovim wlanom

Oddelek: Omrežja in internet
11691 (568) benx
»

WiFi - IBM ne najde SSID, ki oddaja

Oddelek: Omrežja in internet
132964 (2675) johanblond
»

kako nastaviti internet wlan

Oddelek: Omrežja in internet
123769 (3458) -ziga-
»

Kako narediti domačo brezžično mrežo zasebno?

Oddelek: Omrežja in internet
173737 (3203) Pyr0Beast

Več podobnih tem