» »

Microsoft od sedaj med razvijalci Linux jedra

1
2
»

filip007 ::

To je izvoren dokument...
http://lkml.org/lkml/2009/7/20/167

Lahko je da so enega od razvijalcev kernela podkupili in da se napad na Linux začenja...

http://www.linuxpromagazine.com/Online/...

Tukajle je pa še video direktno od M$ razvijalcev
http://www.microsoft.com/presspass/feat...

Kakor sem jaz razumel so naredil Linux driver, ki dostopa direktno do Windows naprav in s tem pospeši samo delovanje Linuxa, pol me pa še zanima, če bo Linux hitreje delal na VirtualBox pod Windowsi, če bodo že ta driver direktno v jedru Linuxa ker to pomeni skupnost deliti z vsemi ali samo zase ???
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

BlueRunner ::

http://www.kroah.com/log/linux/microsof...

Daj ustavi malo svoje konje. Kodo za podporo svoji strojni in programski opremi notri vtikajo vsi po vrsti, kakor jim pač paše. NVidia, ATI, Cisco, IBM, Sun, VMware, ... Samo zato, ker je MS končno zagotovil podporo za svoj VMI bomo pa sedaj padali po tleh od sreče ali pa iskali dlako v jajcu. Če to kaj pomeni, potem to pomeni, da se je moral tudi veliki MS prikloniti in priznati, da je GNU/Linux pomemben igralec na strežnikih, ki si ga preprosto ne more privoščiti ignorirati.

In to še celo celotno izvorno kodo.

Pa še to celo pod GPLv2 (tč. 7. in 8. varujejo Linux pred patenti).

Da mi je videti kakšno NVidio, ki bi to naredila brez binarnih mehurčkov za katere ne izda izvorne kode.

filip007 ::

Ja konji so že na full, ker sem že pol odspal...:))

Ja vem za geforce sem gor dal linux na prenosnik delal je čisto OK

No vlavnem grem na polno na Linux, prenosnik se mi prodaja, 3D afnarije na rabim in bom sestavil sistem samo za linux kompletno na Intel G31 pol bo verjetno mir in zato se mo gre brez M$, če se le da.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Pithlit ::

to Trojanski virus pomoje.


Pa dejte ga no nehat srat že enkrat. Open source je stvar... pa pejte kodo gledat, saj vam noben ne brani. Sicer pa bo koda pregledana po dolgem in po čez (pa ne samo enkrat) predem jo bodo dodal v kernel.

Sicer pa... ja... modul. Pa nihče vam ne brani na roke konfigurirat kernel pa stvar preprosto izpustit (osebno imam monolitni kernel z vso nepotrebno "kramo" izklopljeno - sicer ne paše na en floppy ampak me ne gane).

Ne vem kakšne razloge bi MS lahko imel za neke trojance pisat (in si uničevat imiđ)... sej niso glupi.
Life is as complicated as we make it...

filip007 ::

Za denar bodo naredili vse pri M$...tisto kodo je najbolje da jo s peroksidom operejo pa še malo G.Balmerju nalijejo na vlavo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

poweroff ::

Škoda, ker zadeve niso izdali pod GPL 3, ker potem bi bil Linux res patent safe.
sudo poweroff

poweroff ::

Linux Torvalds je nekoč rekel, da ko bo MS napisal prvi program za Linux, bo to pomenilo, da je on zmagal :-)
Sam je ta Linux(?) Torvalds že zdavnaj zgubil, ko je začel uporabljat prvi MSjev program :-)

To je bullshit.

Free Software Foundation javno razlaga, da oni sicer uporabljajo izključno free software, da pa si namestijo tudi kakšen prorietary software,a le za to, da ugotovijo kako deluje in kako napisati odprtokodni klon.

Linus je pa sploh normalen tip in je ugotovil, da mu MS Office nekoliko bolj sede in pač uporablja tega.

Tisti, ki so se šli sveto vojno so bili Ballmer in slovenski IT "strokovnjaki".
sudo poweroff

poweroff ::

http://linux-network-plumber.blogspot.c... - tule lepo piše, da se je MS sam zafrknil, ker je kršil GPL licenco, pa so potem pri Linux communityu namesto veliko hrupa zadevo uredili v zadovoljstvo vseh.
sudo poweroff

filip007 ::

Hvala bogu...

No saj sem rekel...da M$ serje po X

 Linux je eden za vse in vsi za enega im mora tak ostati!

Linux je eden za vse in vsi za enega im mora tak ostati!

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

jype ::

In pol prvlečeš not slikco iz holivuda, za katero _zagotovo_ nimaš dovoljenja za reproduciranje.

Poldi112 ::

Pa tudi k tekstu ne paše, razen če je to ena čudna verzija 3 mušketirjev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

filip007 ::

Malo obrambe ne škoduje...saj ni reproducirana samo link je.

Aja so imeli drugo reklo...vzemi bogatiem in daj revnim...no vlavnem M$ se naj lepo umakne da ga ne kaj zadelo. :))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

ABX ::


Tisti, ki so se šli sveto vojno so bili Ballmer in slovenski IT "strokovnjaki".


V vseh večjih slovenskih firmah ki sem delal, ni bil nikoli prisoten OS flame war. Ponavadi tehnični sektor se je nagibal na open source, medtem kot vodstvo je pritiskalo za M$.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

ABX> V vseh večjih slovenskih firmah ki sem delal, ni bil nikoli prisoten OS flame war.

Eh, flamewar je za na forum, ne za v firmo.

ABX ::

ABX> V vseh večjih slovenskih firmah ki sem delal, ni bil nikoli prisoten OS flame war.

Eh, flamewar je za na forum, ne za v firmo.


Tako

No, kakšen krat ko se spije kako pivo preveč se začneš malo ščipat.

Pač, gostinska debata.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

noraguta ::

ABX> V vseh večjih slovenskih firmah ki sem delal, ni bil nikoli prisoten OS flame war.

Eh, flamewar je za na forum, ne za v firmo.


Tako

No, kakšen krat ko se spije kako pivo preveč se začneš malo ščipat.

Pač, gostinska debata.

pa ja ne da obtožuješ slo-tech , da je duštvo anonimnih alkoholikov?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ABX ::

ABX> V vseh večjih slovenskih firmah ki sem delal, ni bil nikoli prisoten OS flame war.

Eh, flamewar je za na forum, ne za v firmo.


Tako

No, kakšen krat ko se spije kako pivo preveč se začneš malo ščipat.

Pač, gostinska debata.

pa ja ne da obtožuješ slo-tech , da je duštvo anonimnih alkoholikov?


Na žalost ne, nekateri so tukaj tečni tudi naslednji dan.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Smeagol ::

Ja ampak Windows je že star. Linux pa mlad ;)


Kako to mislis mlad? Mogoce ti zgleda mlad, ker ima majhen delez na trgu, samo mlad pac ni. Jaz sem ga ze v 90ih uporabljal. Windowsov pa ne kaj dosti prej ;)

Mislim, da bo linux imel kmalu 20 let. Lahko bi rekel, da velja isto kot za cloveka: Ce je majhen, se ne pomeni da je mlad.

BlueRunner ::

Pa še o temu kdo je na strežnikih "majhen" se bi dalo kaj povedati.

Smeagol ::

No. V resnici se prav veliko tudi o tem ne bi dal povedat ;)

jype ::

Hja, če bi bil tako majhen, potem ne bi tekel na praktično vseh najhitrejših superračunalnikih, ane?

Smeagol ::

Sicer je to cisto offtopic pa vseeno (ne bom nic jezen, ce se pobrise :)):

Recimo web serverji:
http://news.netcraft.com/archives/web_s...

Sigurno lahko najdes raziskavo, ki bo bolj v korist enemu ali drugemu. Jaz sem pac vzel prvi zadetek. MS ni prvi, je pa vseeno resen igralec. Delez je kakorkoli pogledas precej vecji kot je linuxa in appla skupaj na desktopu. Pa po pravici povedano je applov delez kar konkreten.

Je pa res, da vsaj jaz, tu ne vidim operacijskega sistema. Bi si pa mislil, da je delez windows serverjev vecji kot delez iisja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smeagol ()

jype ::

Smeagol> Delez je kakorkoli pogledas precej vecji kot je linuxa in appla skupaj na desktopu.

Kakšno zvezo ma pa to s tem kolk je Linux velik?

http://www.top500.org/stats/list/33/osf...

Windows ima manjši delež kot Linux na desktopu. Majhen, kot praviš.

techfreak :) ::

Recimo web serverji:
http://news.netcraft.com/archives/web_s...

Sigurno lahko najdes raziskavo, ki bo bolj v korist enemu ali drugemu. Jaz sem pac vzel prvi zadetek.

In kje bi ti našel raziskavo, da se bolj uporablja IIS kot Apache?

Smeagol ::

@jype
Kaj pa ti mislis, da je razlog, da imajo ljudje linux za mlad sistem? Dejstvo je, da je star skoraj 20 let in to je v racunalniskem svetu zelo veliko. Samo unix je veliko starejsi. Windowsi in linux so pa tam tam.

@Dejan
Nisi razumel posta.

techfreak :) ::

@Dejan
Nisi razumel posta.

Sem.

jype ::

Smeagol> Kaj pa ti mislis, da je razlog, da imajo ljudje linux za mlad sistem?

Nimam pojma, ker je star ko metuzalem. Starejši od BeOSa, ki je že izumrl, recimo.

Smeagol> Samo unix je veliko starejsi. Windowsi in linux so pa tam tam.

Saj s tem se jaz strinjam, ne strinjam se pa s tem, da je Linux majhen ali mlad zato, ker ga ljudje kot takega vidijo. Jaz pojma nimam o pnevmatskih kladivih in me nekdo komot prepriča, da je hilti najboljši, ker ga vsi uporabljajo, pa da je (ena znamka ki je ne poznam) zanič, ker je nihče ne uporablja, pa to seveda lahko ima, ali pa nima zveze z dejanskim stanjem.

l0g1t3ch ::

Rabil bi eno podjetje ki bi nudla široko podporo domačim uporabnikom za linux potem bi se ta široko prijel. Sam sem nekaj časa nameščal linux znancem pa sem obupal, ker jim ne morem nuditi zadostne podpore.

ABX ::

Rabil bi eno podjetje ki bi nudla široko podporo domačim uporabnikom za linux potem bi se ta široko prijel. Sam sem nekaj časa nameščal linux znancem pa sem obupal, ker jim ne morem nuditi zadostne podpore.


Bojo sami preskočili ko bo ura za to. Dokler je M$ dovolj dober ljudje ne bojo iskali alternative.

Ko pa bojo videli v trgovini netbook za 200E ki zadostuje potrebam pa bo štartala revolucija.

Naslednji big deal, bo Chrome OS, upam da ne bo razočaral.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jype ::

Tako je. Nima smisla tekmovat z Microsoftom na področju, kjer se itak ne da zmagat, ker Windows potrebuješ že zato, ker "ga imajo vsi ostali".

ABX ::

Tako je. Nima smisla tekmovat z Microsoftom na področju, kjer se itak ne da zmagat, ker Windows potrebuješ že zato, ker "ga imajo vsi ostali".


Zato pa se dela na open standardih, da ta debata bo postala del zgodovine.

EU na tem področju je najbolj aktivna.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jst ::

>Tako je. Nima smisla tekmovat z Microsoftom na področju, kjer se itak ne
>da zmagat, ker Windows potrebuješ že zato, ker "ga imajo vsi ostali".

Enkrat MSju priznavaš network effect, drugič ne. Why?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Jst> Enkrat MSju priznavaš network effect, drugič ne. Why?

Kdaj mu pa ne priznavam network effecta?

Jst ::

Amm, everywhere else?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Prosim za citat, ker se res ne spomnim, da bi kdaj mislil, da Microsoft ne izkorišča tega učinka.

Jst ::

Sorry then, vsepovsod sem dobil namreč občutek, da večje zasluge za MSjevo razširjenost pripisuješ njihovim mahinacijam, lastnim zaprtim/implementacijam protokolov, vendor lock in-u,... To kar sem citiral me je namreč kar presenetilo!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Ja pa...

Saj njihove mahinacije in zaprtost protokolov bi bile brez vsake vrednosti, če ne bi bilo učinka mreženja! Vendor lock-in _temelji_ na takih učinkih.

Forstner ::

Torej, to je zakaj :)
"Microsoft opened Linux-driver code after 'violating' GPL"
http://www.theregister.co.uk/2009/07/23...

poweroff ::

Saj to vemo. Samo The Register je zadevo nekoliko napihnil...
sudo poweroff

Poldi112 ::

Evo še komentar Linus-a na to novico:

I may make jokes about Microsoft at times, but at the same time, I think the Microsoft hatred is a disease.

...

Linus states that this is how all open source code gets written, developers scratching an itch. The fact that this comes from Microsoft shouldn’t make any difference at all, saying:

“I agree that it’s driven by selfish reasons, but that’s how all open source code gets written! We all “scratch our own itches”. It’s why I started Linux, it’s why I started git, and it’s why I am still involved. It’s the reason for everybody to end up in open source, to some degree.

So complaining about the fact that Microsoft picked a selfish area to work on is just silly. Of course they picked an area that helps them. That’s the point of open source - the ability to make the code better for your particular needs, whoever the ‘your’ in question happens to be.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Mogoče bodo pa zdaj Microsoft fani razumel, zakaj _njim_ ne dela linux. Ker so _njihove_ potrebe za vse nas popolnoma nepomembne.

Utk ::

Mogoče bodo pa zdaj Microsoft fani razumel, zakaj _njim_ ne dela linux. Ker so _njihove_ potrebe za vse nas popolnoma nepomembne.

Si ti kaj v žlahti s tistim Srbom, ki je rekel, da je njih skupaj z Rusi 200 mio?

jype ::

CrniE> Si ti kaj v žlahti s tistim Srbom, ki je rekel, da je njih skupaj z Rusi 200 mio?

Nope, sem pa dobil svojo prvo službo na podlagi referenc, ki mi jih je prinesla udeležba pri razvoju odprtokodnih rešitev, tako da je _zelo težko_ trditi, da nisem še ničesar naredil.

driver_x ::

Linus je stvar dobro povedal.

poweroff ::

Joanna Rutkowska v nedavnem intervjuju:

For example, the memory layout randomization technique (ASLR) first introduced on Linux by the PaX patch, later brought to Vista, and now also coming to Mac OS X.
...
Another anti-exploitation technique is stack protection through so-called "canaries," which are magic values placed on the stack to detect stack overflow. ... It was been introduced by the Stack Guard on Linux a decade ago, and now, for quite a few years, it has been present in Microsoft's Visual Studio compiler.


Se vidi kdo ima napredne rešitve in kdo kopira...
sudo poweroff

darkolord ::

Si hotu kej s tem povedat? Al se gremo random naštevanje fičrjev zdej?

poweroff ::

Ja. Da je Linux očitno res "zanič garažni produkt", ki ga resne firme ne uporabljajo. :D
sudo poweroff

Mavrik ::

Ja. Da je Linux očitno res "zanič garažni produkt", ki ga resne firme ne uporabljajo. :D


No zaj pa še lepo prosim argumentiraj tole izjavo. Kako povezavo namreč ti vidiš med bluženjem zgoraj in stavkom, ki sem ga glihkar citiral.
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Vklopi sarkazem.
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD z GPUOpen odpira orodja in gonilnike za svoje grafične čipe

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4810578 (8509) matijadmin
»

AMD presenetil in objavil odprtokodni gonilnik za prihajajoči HD 8000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7822316 (18521) Bistri007
»

Izšla odprtokodna gonilnika za grafike Nvidia in Qualcomm Adreno

Oddelek: Novice / Grafične kartice
338757 (6872) Icematxyz
»

NVIDIA postala članica The Linux Foundation

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
186903 (5963) jype

Več podobnih tem