» »

Najhitrejša AGP grafična kartica

Najhitrejša AGP grafična kartica

HIS Radeon HD 4670 AGP

vir: Expreview.com
Expreview.com - Reža AGP očitno še ni povsem umrla, saj se še vedno najde novejša grafična kartica, izdelana zanjo. Po kartici z vodilom PCIe x1 so pri HIS osrečili še lastnike starejših računalnikov. Z AGP vodilom so opremili ATIjevega Radeona 4670 in tako P4 in Athlon XP sistemom omogočili ogromno (preveč?) grafične moči. Za to moč poskrbi 320 stream procesorjev pri 750 MHz in 1 GB DDR3 pomnilnika s 128 bitnim vodilom in frekvenco 1746 MHz. V primeru, da imajo potencialni kupci tudi starejši, katodni monitor, je za njih poskrbljeno tudi z nativnim VGA izhodom, dodan pa je še HDMI in DVI izhod. Kartica je že naprodaj pri Amazonu za 130 dolarjev.

33 komentarjev

opeter ::

Wow, super! Nekateri stari sistemi še niso za odpad.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PNG ::

Toliko o tem, kako nujen je bil PCIE 6 ali 7 let nazaj...

Dr_M ::

Heh, ce bo tole (ne)delovalo tako, kot rahlo starejse, bolje da se sploh ne trudijo, ker uporabnikom nardijo vec skode, kot koristi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

roba87 ::

Am, jaz nimam navadnega katonega monitorja (imam lcd) pa isto nimam DVI izhoda na njem...

techfreak :) ::

Am, jaz nimam navadnega katonega monitorja (imam lcd) pa isto nimam DVI izhoda na njem...

DVI monitorji so po navadi malo dražji.

legiceeu ::

Am, jaz nimam navadnega katonega monitorja (imam lcd) pa isto nimam DVI izhoda na njem...

DVI monitorji so po navadi malo dražji.

ja sam kakšna je razlika?
ločlivost sem imel na staremu lahko tudi do 2040x ne vem koliko(kolikor se spomnem)
refresh in barve ali kaj?

filip007 ::

Ja no, če bi imel recimo nForce 2 plato, Athlon XP 3000+, 2GB DDR 400MHz...:D

Za linux bi bil to super sistem...pa še kaj več.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

techfreak :) ::

Am, jaz nimam navadnega katonega monitorja (imam lcd) pa isto nimam DVI izhoda na njem...

DVI monitorji so po navadi malo dražji.

ja sam kakšna je razlika?
ločlivost sem imel na staremu lahko tudi do 2040x ne vem koliko(kolikor se spomnem)
refresh in barve ali kaj?

Kvaliteta? Pri DVI je vse digitalno, pri VGA pa se na PCju pretvori iz digitalno v analogno in potem še na monitorju iz analognega v digitalni signal.

Spc ::

Analogno ima eno zelo veliko prednost pred digitalnim .... zelo majhen delay.
MPEG-2 / MPEG-4 .. itd itd / LCD .. imajo vsi delay.
RTV Slo 1 ima tako recimo za primer 6s zamika preko DVB in 18s zamika preko IPTV samo zaradi digitalnega formata.
:)

Včasih ko smo imeli analogni format so bili natačni na par mili sekund.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

subby ::

ni to mal brezveze? na agp 8x itak ne bo mogla bit 100% izkoriščena

techfreak :) ::

Pri digitalnem signalu je buffering. Torej če so kakšne napake pri prenosu, uporabnik tega ne zazna.

Drugače pa če pri LCDju uporabiš VGA, bo signal počasnejši, saj se bo 2x pretvarjal.

Azrael ::

Hmm ali nismata PCIe x1 in navadni PCI iste zmogljivosti, kar se pretoka podatkov tiče?
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

Ne. In ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Riff ::

hmm ce imas Asorckovo plsco 939DuaL-Sata2: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...
lahko brez problema izkoristis tako zverino na agp vodilu :)

Pyr0Beast ::

Asrock dual ima tudi PCIe vodilo ;)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Relanium ::

Am, jaz nimam navadnega katonega monitorja (imam lcd) pa isto nimam DVI izhoda na njem...


Kaka umetnost je pa vstavit tisti vmesnik ki se dobi zraven ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Riff ::

Asrock dual ima tudi PCIe vodilo ;)


res je ampak ce ti ze kdo slucajno podari Ati Radeon Hd 4670 na Agp vodilu se je nebi branil :)

carot ::

Me prav zanimajo testi, ter kako ozko grlo je AGP vodilo teji graficni.

roba87 ::

Am, jaz nimam navadnega katonega monitorja (imam lcd) pa isto nimam DVI izhoda na njem...


Kaka umetnost je pa vstavit tisti vmesnik ki se dobi zraven ?


Ja, ampak ne govorim o vmesniku. Moj LCD ima samo vga priključek in nima dvi (torej imajo nekateri lcd-ji tudi samo vga in ne samo katodni), se pravi da moram priklopit na dvi preko vmesnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

filip007 ::

VGA LCD gre z lahkoto na konverter, če ima grafična samo 2x DVI izhod...
http://www.tvcables.co.uk/cgi-bin/tvcab...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Pyr0Beast ::

Saj te konverterje vedno zraven prilagajo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Baćjeee ::

o super , naj povem da imam na starem računalniku še agp vodilo, vendar mnogo slabšo grafično samo 64 mb, bo treba kaj takega nabavit. xD

ivanuscha ::

Brezveze, razen če imaš res top računalnik iz agp časov. Jst mam P4 3 giga pa je že za x1950pro ozko grlo.

InXs ::

Nakup se ne splača razen če si uber nostalgik in ne greš s časom naprej!
Sam sem prevečkrat zamenjal grafično na AGP vodilu in plačeval več kot pa lastniki PCIE matičnih plošč.
Experience the Best of the Digital Age

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: InXs ()

Bistri007 ::

Spc:
Analogno ima eno zelo veliko prednost pred digitalnim .... zelo majhen delay.
MPEG-2 / MPEG-4 .. itd itd / LCD .. imajo vsi delay.
RTV Slo 1 ima tako recimo za primer 6s zamika preko DVB in 18s zamika preko IPTV samo zaradi digitalnega formata.
:)

Včasih ko smo imeli analogni format so bili natačni na par mili sekund.

Spc, malo si zamešal stvari.

DVI ali VGA - ni razlike pri zakasnitvi.

Če pa govoriš o Digital Video Broadcasting (DVB) je pa druga zadeva. Pri DVB-S mora signal dodatno priti od oddajnika do satelita in nazaj do sprejemne antene na zemlji. Pri DVB-T (zemeljsko) je zakasnitev manjša.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Spc ::

DVI ali VGA - ni razlike pri zakasnitvi.

Res je.. delay nastane pri LCD panelih, ki se mu reče input delay zaradi procesiranja slike sam DVI/VGA nima delay-a.

Pri DVB-T (zemeljsko) je zakasnitev manjša

Ponavadi je pri DVB-T največji problem DECODER sploh pa če je kakšen MPEG-4.
Če primerjamo DVB-T in analogni-T zmaga analogni signal kajti ima zelo majhne zakasnitve.

Glede satelita pa je čisto logično, da je zamik.
 

Bistri007 ::

Pri DVB se oddaja multipleks programov, tj. v enem TS (transport stream) se hkrati oddaja več video, avdio streamov, poleg podnapisov, teleteksta, dekripcije...

Sama pasovna širina TS je fiksna, v primeru slabih atmosferskih pogojev se lahko poveča odpravljanje napak FEC (forward error correction). Največjo zakasnitev pa poveča MPEG-X kompresija več video streamov, kjer se kot pri VBR da tistim videom, kjer je več premikanja višji bitrate kot tistim, kjer kaže sliko pri miru v tistem trenutku. Pogostost keyframov pa določa tudi zakasnitev. Če je en keyframe na sekundo, potem zakasnitev ne more biti manjša.

Sicer pa TV ni takšna aplikacija, kjer je zakasnitev nekaj sekund tako pomembna. Vsekakor je boljša slika vredna nekaj sekund zaostanka. Mogoče je pa malo smešno pri športu na TV, kjer navijaš za športnika, ki je v tistih par sekundah (preden pride slika do tebe) že opravil svoje.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

RejZoR ::

DVB signal sploh nima zamika, kot eni mislite. Zamik vidite, ker analogni signal pretvarjajo v dogitalnega in ga futrajo nazaj. Logično, da ne moreš dobit oba istočaso če je potrebno drugi stream kodirat v MPEG-4 kjer pa nastajajo zamiki. Ko bo enkrat vse v digitalni in bo MPEG4 stream primarni, bo situacija čist drugačna. Itaq pa ne boš mogu primerjat enega streama z drugim.
Se pa spomnim ko se je en ata obešal na ta zamik kot da bo konec sveta če ga ima TV (nek Philipsov LCD, ki je imel še dodatni input lag zaradi Ambilighta in Perfect Pixel filtra). V štacuni, ko ga je obkrožalo še 30 LCD-jev itaq da vidiš razliko, ko pa si doma s samo tem ekranom pa je vseen drek al ma pol ure zamika.
Video še vedno vidiš čist enako. Eddino oddaje in dogodki "V živo" dobijo malce drugačen pomen hehe
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

Zamik preko antene in IPTV je ~1s afaik.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spock83 ::

No naj vam povem da sem sedel v enem lokalu. Zraven je bil še en lokal. Oba sta imela SIOL TV preko optike. Samo, da v lokalu kjer sem sedel je imel 2-3 sec laga. :) (Smo gledali eno nogometno prvenstvo). Zakaj takšen lag mi ni znano.

Dr_M ::

Se pravi, si gledal old news?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spc ::

No jaz pa sem izmeril na trierini analogni TV 4-6s laga.
Primerjal sem uro, ki je natančna na sekundo z njihovo uro ob 19. uri pred dnevnikom in laga je bilo 6 sekund.
Za referenco sem uporabil DCF-77 signal.

Shema pa je nekako takole:
RTVSLO > Optika ? > Triera > MPEG-2/4 Decoder > RF out > Analog TV ?
 

Spock83 ::

Se pravi, si gledal old news?


To je bilo kar nekaj časa, ko je bilo evropsko prvenstvo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pci-e agp?

Oddelek: Strojna oprema
131845 (1532) Riff
»

Nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
131094 (838) opeter
»

Grafična za 4x AGP

Oddelek: Kaj kupiti
351849 (1312) dejansan
»

Kaksno graficno kartico izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
71475 (1320) Jan987
»

AGP 8x v AGP 4x - dileme,dileme....

Oddelek: Kaj kupiti
161548 (1208) mtosev

Več podobnih tem