» »

Kako ne postati revež?

Kako ne postati revež?

1
2
3 4

bluefish ::

za tri mesece pride okoli 1,5k. Če ne dobiš drugega je vsekakor izbira.

Okapi ::

velika jajca da se lotiš biznisa ki nima realne prodaje.
Da se lotiš biznisa, ki nima realne prodaje, niso potrebna jajca, ampak da si dovolj nor:P

Edino kar zmoti to teorijo je da je preprosto preveč podjetji in različnih delovnih mest, da bi jih lahko izbral nekaj (50) in poslal.
Začni razmišljati bolj velikopotezno. Zakaj bi izbral samo 50 firm? Zakaj ne 500? OK, znamka je 26 c in kuverta tudi pride nekaj centov, in se zna kar nabrati, ampak pošiljanje e-pisem je pa brezplačno.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Utk ::

No, te teorije o prošnjah so en larifari. Služb je tolk kolk jih pač je, tu ne more nobena še tako dobra prošnja nič pomagat. Sej je res, da če je dobra, da imaš več šans, oziroma, če je res slaba, nimaš šans (čeprav je vprašanje kolk je to res), ampak še zmeraj pride na vsako službo kar nekaj enakovrednih prošenj, torej moraš čakat vrsto. Nekateri pa celo znanost delajo iz teh prošenj, skoraj kot da če bi vsi znali pisat dobre prošnje, bi vsi imeli službe. Ja, kot da dobre prošnje ustvarjajo delovna mesta. No, morda za tiste, ki učijo pisat prošnje.
Če boš na 500 firm poslal isto prošnjo, ne boš nič dobil. Razen če se gre za proizvodnjo, ampak tu bo tudi težko kaj. Raje si najdi nekoga, ki nekje dela in se dobro razume s šefom. Sej ne rabi bit tist noben direktor...včasih šefi tudi navadne delavce poslušajo, koga zaposlit. Tu se ne gre za izkoriščanje vez (kot pri državnih službah), ampak vsak bo raje zaposlil nekoga, za katerga mu bo nekdo, ki mu zaupa, namignil, da bo delal. Tudi če to namigne zadnja snažilka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Matev ::

v našo firmo tudi prihajajo prošnje za delo
tiste poslane po e-pošti so prav smešne

kot kak hec

Blinder ::

Tisti, ki pametujejo, da je treba pisat dobro prošnjo pa to... daj njim, da ti napišejo prošnjo, pa boste vidli, če kaj pomagajo njihove dobre prošnje. Jaz sem neki podobnega naredil :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

IceIceBaby ::

No, te teorije o prošnjah so en larifari. Služb je tolk kolk jih pač je, tu ne more nobena še tako dobra prošnja nič pomagat. Sej je res, da če je dobra, da imaš več šans, oziroma, če je res slaba, nimaš šans (čeprav je vprašanje kolk je to res), ampak še zmeraj pride na vsako službo kar nekaj enakovrednih prošenj, torej moraš čakat vrsto. Nekateri pa celo znanost delajo iz teh prošenj, skoraj kot da če bi vsi znali pisat dobre prošnje, bi vsi imeli službe. Ja, kot da dobre prošnje ustvarjajo delovna mesta. No, morda za tiste, ki učijo pisat prošnje.


Ne razumeš poante očitno. To je pribljižno tako, kot, da bi trdil, da oglaševanje ne deluje, ker ljudje itak sami kupimo tisto kar potrebujemo.

Za določeno delovno mesto je običajno prijavljenih veliko kandidatov. Tvoja naloga je, da tistega kadrovnika v firmi prepričaš, da si ti pravi kandidat za delovno mesto. Glede na to, da se na delovna mesta običajno prijavljajo ljudje s podobnimi profili boš z izkušnjami in izobrazbo bolj težko izstopal.

Ostane ti le, da narediš odličen prvi vtis, izpostaviš svoje prednosti in jasno poveš, zakaj si ravno ti najboljši kandidat. Prijava na delovno mesto je pravzaprav prodajno pismo, kjer firmi poskušaš prodat svoje delo. Veljajo popolnoma enaki principi kot pri prodaji ostalih produktov in storitev.

Tisti, ki pametujejo, da je treba pisat dobro prošnjo pa to... daj njim, da ti napišejo prošnjo, pa boste vidli, če kaj pomagajo njihove dobre prošnje. Jaz sem neki podobnega naredil :))


Z veseljem. Moja tarifa je 15% neto plače prvih 12 mesecev, če s pomočjo moje prijave kandidat dobi delo :) V ta znesek je vključen tudi kratek vodič obnašanja na razgovorih in pravila oblačenja. Rezultat seveda ni zagotovljen, ampak itak nič ne plačaš v naprej.

Fizikalko ::

In kako boš ugotovil, da je ravno zaradi tebe dobil delo? Kako boš vedel, da ga sicer ne bi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Buggy ::

[DrAc0]: S svojo odkritostjo in treznim razmisljajem si me prav ganil. Zal mi je da si se znasel v tej situaciji in resnicno ti zelim, da se ti ponudi zopet ena lepa priloznost.
Zal nimam konkretnega nasveta, ki bi ti dal zeljene rezultate, bi ti pa morda predlagal, da si na razgovorih (kjer bos to zacutil) tako pristen kot si tudi tukaj. Marsikdo pri novem kandidatu ne isce nekoga z izkusnjami za kokretno delo, saj se dela vedno da priuciti, bolj ga zanima ali se lahko na tebe zanese in ve da bos delavec, ki se bo maximalno angaziral...
Verjamem da ti bo uspelo...to pa zato ker imas mocno zeljo...nikar ne obupati in samozavestno naprej!

Se pa stvari marsikje obracajo na bolje in dobiva se vedno vec narocil tako da t.i. krizi pocasi odpadajo zobje.

Srecno!

Utk ::

No evo, s tem drugim odstavkom si vse povedal. Kar sem tudi sam napisal. Dobre prošnje ne ustvarjajo delovnih mest. Razen za nekatere, seveda...
Šef bo iskal čim boljšega delavca, ne pa čim boljšega pisca prošenj in nakladača. Razen če se gre za takšno delovno mesto. Tu pa, če se ne motim, ne išče službe kreativnega direktorja.
Če kdo misli, da bo dobil službo za trakom s kreativno prošnjo, se pač moti. Če se nekdo obnaša na razgovoru kot tak bedak, da ga zarad tega ne zaposlijo, mu pač ni pomoči.
Tu se ne gre za "take" službe. Ampak za karkoli. Če sem prav razumel.

IceIceBaby ::

In kako boš ugotovil, da je ravno zaradi tebe dobil delo? Kako boš vedel, da ga sicer ne bi?


Ne vem kaj je tukaj tako zapletenega. Če dobi delo v firmi, kamor je šla "moja" prijava je verjetnost, da mu je pomagala.

Fizikalko ::

Verjetnost že...

Matev ::

fizikalko preveč kompliciraš

roba87 ::

Gre se za zaslužek na obupanih ljudeh, se mi zdi.

Buggy ::

to kar kst govori je rak rana za marsikatero podjetje. Prihajali so kadri z napimpanimi CV-ji, ko pa je potrebno prijet za kako delo in se angazirati pa je bila motivacija in sposobnosti na minimumu. Oportunisti, ki preko nacickanih (praviloma napihnjenih) CV-jev dobijo delo so na koncu pogreb tako za delodajalca, ki je pricakoval vec dobil pa manj, kakor tudi za normalnega delavca in njegovo samozavest, ko pricakovanj delodajalca ne more uresniciti.
Smo imeli ravno pred casom debato ko mi je vrhunski manager razlagal kako naj napimpam svoj CV...iz tega CV-ja se zal nisem vec prepoznal.

IceIceBaby ::

No evo, s tem drugim odstavkom si vse povedal. Kar sem tudi sam napisal. Dobre prošnje ne ustvarjajo delovnih mest. Razen za nekatere, seveda...


Kdo pravi, da dobre prijave ustvarjajo delovna mesta? Gre za to, da se dvigneš iz sivega povprečja in opozoriš nase.

Šef bo iskal čim boljšega delavca, ne pa čim boljšega pisca prošenj in nakladača. Razen če se gre za takšno delovno mesto. Tu pa, če se ne motim, ne išče službe kreativnega direktorja.


Šef oz. tisti, ki izbira nove zaposlene bo na mizo dobil 30 prijav. Ena bo bolj dolgočasna od druge in pri 3. bo nehal brati vsebino, samo še na hitro bo preletel CV (nenormalno veliko prijav pride celo brez CVja). Kdo je boljši delavec je precej nepomembno. Večina jih je itak nekje na podobnem nivoju.

Če je prijava zanimiva in inovativna je veliko večja verjetnost, da jo bo sploh kdo prebral. Če jo bo kdo prebral si jo bo tudi zapomnil. Če bo kandidat z njo naredil dober vtis ima večje možnosti, da dobi zaposlitev.

Utk ::

No, to se lahko zgodi, če kadrovsko vodi nekdo, ki je do službe prišel z napumpanim CV-jem. Če jo vodi nekdo, ki ve kakšne ljudi rabi, se kaj takega ne more zgodit.

IceIceBaby ::

Gre se za zaslužek na obupanih ljudeh, se mi zdi.


A tole slučajno leti name? Če ja potem mi prosim razloži kako je moj predlog služenje na obupanih ljudeh, glede na to, da se plačajo samo rezultati.

to kar kst govori je rak rana za marsikatero podjetje. Prihajali so kadri z napimpanimi CV-ji, ko pa je potrebno prijet za kako delo in se angazirati pa je bila motivacija in sposobnosti na minimumu. Oportunisti, ki preko nacickanih (praviloma napihnjenih) CV-jev dobijo delo so na koncu pogreb tako za delodajalca, ki je pricakoval vec dobil pa manj, kakor tudi za normalnega delavca in njegovo samozavest, ko pricakovanj delodajalca ne more uresniciti.
Smo imeli ravno pred casom debato ko mi je vrhunski manager razlagal kako naj napimpam svoj CV...iz tega CV-ja se zal nisem vec prepoznal.


Dobra prijava še ne pomeni, da lažeš po dolgem in počez. Tega nikakor ne zagovarjam. Obstaja pa razlika med tem kako predstaviš svoje dosedanje dosežke in svoje sposobnosti.

Lahko napišeš "napimpan" CV in pač dobiš termin za razgovor. Tam že kadrovniki/direktor poskrbi, da loči nakladače od dobrih kandidatov.

Če pa nekdo na veliko laže v prijavi in ga firma vseeno zaposli je pa to IMHO njihov problem, ker imajo očitno nesposoben HR.

Okapi ::

Dobra prijava ni enako napimpana prijava. Dobro prijavo moraš imeti, ker ponavadi na razgovor ne pokličejo vseh, ampak samo nekaj najobetavnejših. V prvem koraku se moraš torej prebiti med tiste, ki jih povabijo na razgovor in to je mogoče izključno z dobro napisano prijavo.

Pisanje prijave je seveda vedno loterija, ker nikoli ne veš, kdo je tisti, ki jo bo bral. Kakšen kadrovik pade tudi na napimpane prijave, marsikateri pa ne. Mora pač biti izvirna, zanimiva, kratka ...

O.

Utk ::

No, po moje se je vseeno bolje skoncentirat nase, naredit nekaj pri sebi, se kaj naučit itd., da boš dobil službo...potem to napisat v prošnjo je trivialno. Če nimaš nič, moraš pa bit "kreativen" ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Buggy ::

kst: dolocena resnica je v tem kar govoris in lepo je da zelis pomagati, mi je pa z tojimi besedami obrazlagal moje nestrinjaje glede CV-ja tudi ta prijatelj z narejenim MBA na Bledu. Zal pa ti moram povedati, da so tudi ti prijemi postali ze prozorni in mislim, da danes delodajalec isce predvsem zaneslivega deavca, taksni pa naceloma nimanjo pristopov v smislu nekih hype prosenj. Konec koncev bo imel tudi razgovor, kjer se bo ocitno opazila nesinhroniziranost med prosnjo in dejanskim stanjem.

IceIceBaby ::

Tudi, če si 100% boljši od vseh ostalih kandidatov je treba tistemu na drugem koncu to dopovedati. Če se s svojimi dosežki in znanjem ne pohvališ naglas je tako, kot da teh dosežkov ni.

Nihče ne govori o bleferjih, ki v prijave pišejo vse, samo resnice ne. Avtor teme je očitno sposoben. Ima narejen fax, ima nekaj delovnih izkušenj, bil je vodja nekega oddelka, če sem prav razumel... To so stvari, ki jih brez sramu lahko izpostaviš. Vprašanje je, če je to naredil na pravi način.

jype ::

Buggy> Konec koncev bo imel tudi razgovor, kjer se bo ocitno opazila nesinhroniziranost med prosnjo in dejanskim stanjem.

Zakaj bi povedal karkoli, kar ni res?

Saj prošnjo lahko zgolj bolj profesionalno oblikuješ, narediš krajšo, lepšo za pogledat, lažjo za prebrat.

Čeprav, najlepše je met tak CV, da bolj ko listajo, bolj si te želijo :)

IceIceBaby ::

kst: dolocena resnica je v tem kar govoris in lepo je da zelis pomagati, mi je pa z tojimi besedami obrazlagal moje nestrinjaje glede CV-ja tudi ta prijatelj z narejenim MBA na Bledu. Zal pa ti moram povedati, da so tudi ti prijemi postali ze prozorni in mislim, da danes delodajalec isce predvsem zaneslivega deavca, taksni pa naceloma nimanjo pristopov v smislu nekih hype prosenj. Konec koncev bo imel tudi razgovor, kjer se bo ocitno opazila nesinhroniziranost med prosnjo in dejanskim stanjem.


Lej, še enkrat. Ne govorim o hype prošnjah, lažeh v CVjih in podobnih zadevah. Take stvari so mimo in tako kot si rekel, na razgovoru boš izpadel precej bedno, če boš v prijavi lagal.

Brane2 ::

IMHO so prošnje zgrešen pristop. Treba je "napasti" teren.

Pozanimati se med znanci in neznanci, povprašati po forumih, se konckoncev zapoditi v podjetja, zakaj ne.

Koneckoncev vprašanje ne stane veliko, pa tudi ljudem, ki bi mogoče kdaj koga rabili bo mogoče koristilo, če si lahko nekam zacahnejo tvoje ime pod rubriko "iznajdljiv tip, ki je znal sam od sebe sešteti 2+2 in priti ravno do mene z racionalno razlago".

Koneckoncev se nemalokrat zgodi, da dobiš dragoceno informacijo tudi takrat ko te zavrnejo. Lahko ti naravnost povedo, zakaj te ne rabijo in kakšna je verjetnost,d a te rabijo "pri sosedih".

Tako lahko optimiziraš svoje iskanje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Utk ::


Saj prošnjo lahko zgolj bolj profesionalno oblikuješ, narediš krajšo, lepšo za pogledat, lažjo za prebrat.

Čeprav, najlepše je met tak CV, da bolj ko listajo, bolj si te želijo :)

Sej, točno tako. Pogledat kakšno predlogo na internetu, napisat dost na kratko kar ima za napisat zna vsak. Če ne...potem res žalostno. Če nimaš kaj napisat, je drug problem. Da boš imel kaj napisat, je pa treba kaj naredit, tečaj pisanja CV-ja ne pomaga dost.
Če kdo slučajno ni sposoben v enem mescu skupaj spravit spodobne prošnje, je morda že tu problem, da ne dobi službe. Če bi bil razlog za to slaba prošnja. Ne pa da boš za prošnjo delal dva mesca :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

DOOM_er ::

+1 za vojsko, ce nisi prestar se kar splača. Nekje 700€; mesečno s tem da ti plačajo vse kar je potrebno + da za 3 mesece usposabljanja dobiš 1500€.

EDIT: pa glede na to da si pač dipl. inž. gosp. boš zelo kmalu prilezel kam drugam in kot pa samo da boš navadn vojak ter posledično bo tudi plača malce višja. Je pa res da lahko potem odpišeš družinsko življenje, no razen če boš dobu fejst babo ali pa jo pač imaš. V vojski vsako znanje šteje, govorim iz druge roke.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

jype ::

CrniE> napisat dost na kratko kar ima za napisat zna vsak.

Še enkrat premisli. Jezikovne veščine so pri veliki večini totalno na psu, enako velja za oblikovalske.

Buggy ::

ne govorim o lazeh v CV-ju temvec o finesah sprenevedanja.
govorim o primerih tipa....biti totalno faliran student brez motivacije je v CV-ju hitro "process for getting master degree" itd.

mene so v sluzbi, ki se ukvarja z racunalniskim softwareom na razgovoru med drugim vprasali kaj so pa tvoji hobiji, ceprav me je ze takrat zelo zanimal HW sem raje odkrito povedal, da zelo rad renoviram stare avtomobile in v kako zadovoljstvo mi je, ko 40 let staro razbitino spremenim z optimalnimi (omejenimi) stroski v zanimiv avto (ki ima duso), se posebaj pa cez kasne razlicne odlocitve se gre pri tem procesu in kaksno zadovoljstvo ti pomeni ko ga dokoncas in prvic zaprede.

S tem sem morda pokazal, da znam k stvari sistematicno pristopiti in da ne odneham ob najamanjsi tezavi...mene bi vsekakor bolj preprical nek tak clovek, ki govori suvereno o neki stvari kot pa nekdo ki mu je nekdo povedal kako se mora obnasati ali govoriti. Saj take stvari so pa res tako prozorne. Vstarajam pri tem da je boje biti odkritosrcen in pristen kot pa da imas nek "performance" z predlozeno super prosnjo, kjer se ne najdes in jo ne znas pravilno zagovarjat.

IceIceBaby ::

Vstarajam pri tem da je boje biti odkritosrcen in pristen kot pa da imas nek "performance" z predlozeno super prosnjo, kjer se ne najdes in jo ne znas pravilno zagovarjat.


Misliš, da metalica planira koncert pa si rečejo fantje "sej smo dobr dedci, dejmo bit odkritosrčni pa pristni pa bo verjetno vse kul". Al rečejo "dejmo dobr splanirat zadevo do najmanjšega detajla, natrenirat u nulo in folku pripravt najboljši koncert v njihovem življenju."

Vsako predstavitev (od javnih nastopov do razgovorov, sales pitchov, prezentacij, predavanj...) je treba natrenirat, če želiš kvaliteto. Pa to ne izključuje pristosti in odkritosti.

Ampak pri iskanju službe to pride šele v drugi fazi, ko kadrovnika prepričaš, da te povabi na razgovor.

jype ::

Profesionalna prošnja te samo diferencira izmed ostalih 100 kandidatov, ki bodo poslali enake prošnje.

Ko prideš na razgovor je itak najbolje, da si iskren.

Buggy ::

Misliš, da metalica planira koncert pa si rečejo fantje "sej smo dobr dedci, dejmo bit odkritosrčni pa pristni pa bo verjetno vse kul". Al rečejo "dejmo dobr splanirat zadevo do najmanjšega detajla, natrenirat u nulo in folku pripravt najboljši koncert v njihovem življenju."


Spet imas prav. je pa razlika da nekdo ,ki ze ima renome mora biti naslednjic vsaj boljsi (ali drugacen) kot pa je bil pri prejsnjem performancu.

Ti pa si unikat...vidijo te prvic in morda zadnjic. Do tebe imajo zgolj pricakovanja, ki so si jih sami zarisali v glavo, tvoja naloga pa je, da se preko sebe z cimvec iskrenosti poizkusih temu priblizati. Prosnja te res sfiltrira do tega, vendar mora vsebovati tvje elemente ne pa nekoga drugega.

Ce se najdete SUPER, ce pa ne pa se toliko bolje, kajti kdo pa si zeli delati v podjetju, kjer imaju drugacne predstave o tem kdo si in cesa si sposoben.

Brane2 ::

Misliš, da metalica planira koncert pa si rečejo fantje "sej smo dobr dedci, dejmo bit odkritosrčni pa pristni pa bo verjetno vse kul". Al rečejo "dejmo dobr splanirat zadevo do najmanjšega detajla, natrenirat u nulo in folku pripravt najboljši koncert v njihovem življenju."


Ampak Metallici folk plača za UTVARO. Saj ne pobijajo sami folka, o katerih smrti pojejo.
Tudi folk ne pričakuje od njih ničesar v stilu "O.K.- tole je fajn delovni načrt, sedaj pa da vas vidimo- hojladrija mesarija..."


Vsako predstavitev (od javnih nastopov do razgovorov, sales pitchov, prezentacij, predavanj...) je treba natrenirat, če želiš kvaliteto. Pa to ne izključuje pristosti in odkritosti.


Če bi rad folku prodal zobno pasto, sesalec ali najlon vrečke in iščeš njihovo "trenutno slabost", potem najbrž.

Tu pa gre za odločitev o zaposlovanju, ki jo nihče normalen, sploh v teh časih, ne bo kar tako potegnil na osnovi tvojega plesa in v primeru zajeba verjetno ne bo kaj dosti okleval z brco v tazadnjo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Buggy ::

Pa da se spet ne bo debata spreobrnila v neplodno teoriziranje (kot je na ST zadnje case v navadi), bi bilo smiselno, da resnisno kdo, ki ima s tem ze izkusnje usmeri avtorja teme na podrocje o katerem se morda ni ramisljal.
Ta tema se mi zdi zelo aktualna, saj smo lahko jutri vsi v tej vlogi. Jaz zal nimam nic pametnega za svetovati ali pa ponuditi.

[DrAc0] ::

Novi nasveti iz starih zgodb.

Kar se vojske tiče sem se tudi na tem področju že pozanimal kako stojijo stvari.
že nekaj časa nazaj sem obiskal predavanje SV in sem skupaj z 18 letniki poslušal o časti in slovesu slovenske vojske.
Na koncu predavnj mi je vodja predavnja lepo povedala, (tako na uho), "naj si raje najdem civilno sluzbo".

Za prostovoljno služenje sem prestar in si tiste 3 mesece ne bi kaj dosti pomagal z povprečno plačo 250€ na mesec.
Kar se pa rednega služenja tiče pa so vpoklici za Vipavo (meni najbližje) šele nekje jeseni. Do takrat pa nič.
Plača je sicer boljša a kakor slišim imajo velik naval novih rekrutov. A za 5 let po 700€ na mesec?

@ Buggy:

Hvala za kompliment in dobre želje.

@Brane2:

Zelo mi je všeč ta način razmišljanja, seveda se trudim s tem tudi sam poistovetit.
Od vsega naštetega sem morda samo izkoristil tisto o vezah in znancih in njihovih prijateljih.
Morda mi manjka malce orientacije glede točno določenega dela, ki me veseli in ga moram poiskati med vsemi ostalimi.
Potem pa ga seveda napasti z vso težko artilerijo.

Dejstvo je, da moram spoznati nove ljudi. Novi ljudje prinašajo nove informacije in nove veze ker samo te vodijo do novih možnosti.

Kar pa se tiče debate o CV-jih pa je moje mnjenje sledeče.

Pot do službe je podobna kot pot do vašega stanovanja.
Pomembni so vsi ključi na vašem obesku če hočete priti domov.

* Prvi ključ/CV - dober in pravilno oblikovan kot mora biti vaš CV (trden, pravilnih oblik, pravilnih zarez).
Ta odklepa vrata vašega bloka (in vas spravi v množico izbrancev/stanovalcev).
* Drugi ključ/razgovor - ta odpira vrata vašega stanovanja in vas spravi v vaše domače okolje. (Kot vas razgovor pri delodajalcu).
Za dosego domačega praga ni pomenbno ali vaš ključ zlat/spimpan CV. Važno je da je trden in pravilno oblikovan za tisti tip ključavnice kot ga potrebujete.

Seveda pa je vse skupaj lažje, če je kdo doma, potem samo pozvonite in vam odprejo vrata iz stanovanja z enim samim pritiskom na gumb. Ravno tako kot v podjetju! Če imaš veze znotraj podjetja, lahko prideš povsod brez pravih ključev. Saj vam vrata do službe odpirajo od znotraj. V.I.P.

Roger and out.
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

IceIceBaby ::

Ampak Metallici folk plača za UTVARO. Saj ne pobijajo sami folka, o katerih smrti pojejo.
Tudi folk ne pričakuje od njih ničesar v stilu "O.K.- tole je fajn delovni načrt, sedaj pa da vas vidimo- hojladrija mesarija..."


Ni point v tem kaj dela metallica, ampak v tem kako to delajo. Čeprav mogoče nastop izgleda zelo spontan in sproščen je zadaj zelo natančno planiran in preračunan nastop.

Mogoče so še boljši primer stand up komiki. Tam je občutek improvizacije in sproščenosti še bolj očiten, ampak vsak odličen stand up komik ima v resnici zelo natančno splaniran nastop.

Enako bi moralo biti pri vseh predstavitvah, tudi pri razgovoru za službo.


Če bi rad folku prodal zobno pasto, sesalec ali najlon vrečke in iščeš njihovo "trenutno slabost", potem najbrž.

Tu pa gre za odločitev o zaposlovanju, ki jo nihče normalen, sploh v teh časih, ne bo kar tako potegnil na osnovi tvojega plesa in v primeru zajeba verjetno ne bo kaj dosti okleval z brco v tazadnjo.


Zakaj misliš, da je razlika med zobno pasto in zaposlitvijo?

Brane2 ::


Zakaj misliš, da je razlika med zobno pasto in zaposlitvijo?


Razlika je ogromna. Pri prodaji na vratih te zanima predvsem to, da potencialnega kupca _trenutno_ očaraš.
Ko si opravil prodajo, ga načeloma ne rabiš več toliko.

Pri zaposlitvi gre pa za trajen odnos.

Razlika je približno taka kot med 100m šprintom za zabavo in ultramaratonom, od katerega ti je odvisno življenje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

IceIceBaby ::

Razlika je ogromna. Pri prodaji na vratih te zanima predvsem to, da potencialnega kupca _trenutno_ očaraš.
Ko si opravil prodajo, ga načeloma ne rabiš več toliko.


Če si zanič prodajalec je to res.

Dober odnos med kupcem in prodajalcem je vedno dolgoročen. Dober prodajalec zobne paste ti jo bo prodal danes pa čez 1 mesec pa čez 3 mesece...

Slabemu prodajalcu pa bo dovolj, da stranko enkrat "nategne" in to je to.

Brane2 ::

Oziroma tako je v teoriji.
On the journey of life, I chose the psycho path.

IceIceBaby ::

Kaj pa je v praksi drugače?

Utk ::

Ti lahko kandidata pripraviš na razgovor, pa še to vprašanje kolk, ampak potem bo moral tam hodit v službo vsak dan nekaj let. Potem se več ne bo obnašal po tvojih navodilih.

Brane2 ::

Drugače je to, da prodalec zobne paste reskira eno je*eno tubo paste za 0.76€.

Ja, lepo bi bilo če bi se kaki solidni gospodinji utrgalo in bi postala priležnica samo zato, da pride do zobne paste, ampak koneckoncev je fajn tudi če prodaš eno samo tubo malo manj prijazni stranki.

In ponavadi si vezan na robo- prodajaš to, kar imaš, torej si odvisen od "inovativnosti" svoje prodaje.

Poglej si malo profil najbolj uspešnih tovrstnih prodajalcev. Niti slučajno ne gre za težke dobričine in poštenjake ampak za folk, ki jih ne smeš srečati v liftu, ne da bi preveril zatem, če še imaš denarnico ( v povprečju, seveda ).
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mipe ::

Kolikor vem, v slovenskih zaporih resno primanjkuje zaposlenih.

Buggy ::

[DrAc0]: mene si preprical z samo tvojim doprinosom na tem forumu ( se ti vidi da si stara sola ;)).
Ce bi imel sam en biznis, kjer bi rabil cloveka, ki je izobrazen, odgovoren in ima postimane stvari v glavi in je (ce si dovolim to oceno) se clovek nacel in starih vrednost...bi bil na podlagi pisanja tukaj tudi prvi kandidat v selekciji.

BTW: ce si samski brez obveznosti si oglej se malo dela v tujini.

IceIceBaby ::

Ti lahko kandidata pripraviš na razgovor, pa še to vprašanje kolk, ampak potem bo moral tam hodit v službo vsak dan nekaj let. Potem se več ne bo obnašal po tvojih navodilih.


Sej to, da je človek sposoben za službo na katero se prijavi je pač pogoj. Meni se zdi logično, da se prijaviš na oglas, ki se ti zdi vsaj pribljižno zanimiv in soroden.

Dobra prijava, CV in ustrezno obnašanje na razgovoru so pač samo pot do te službe.

Poglej si malo profil najbolj uspešnih tovrstnih prodajalcev. Niti slučajno ne gre za težke dobričine in poštenjake ampak za folk, ki jih ne smeš srečati v liftu, ne da bi preveril zatem, če še imaš denarnico ( v povprečju, seveda ).


Sicer je tole precej splošna ocena :) Ampak verjetno je stanje takšno tudi zato, ker je prodaja od vrat do vrat skrajno neučinkovit način prodaje. Tisti, ki so za kaj so se že modernizirali in ne hodijo več okoli trkat gospodinjam na vrata.

Utk ::

Za službo sposoben je marsikdo, ampak nekdo je zaposlil tvojega, zaradi natreniranega obnašanja na razgovoru in vsega skupaj. Potem se pa izkaže, da človek ni glih takšen. (Če je, zakaj potem rabi pomoč?) Sej najbrž zato ne bo takoj dobil brce, ampak malo čudno pa lahko je.

roba87 ::

Gre se za zaslužek na obupanih ljudeh, se mi zdi.


A tole slučajno leti name? Če ja potem mi prosim razloži kako je moj predlog služenje na obupanih ljudeh, glede na to, da se plačajo samo rezultati..


Nevem, nekak se mi ne zdi najbolj ok, da mu eno leto zaradi tega jemlješ 15% plače (+ tega, da te zdaj v večini zaposlijo za 6 mesecev...) in pa kako bi ti fant sploh plačal? sestavila bi pogodbo al kako? Mislim, da za pisanje prošnje ne rabiš nekih posebnih prijemov. Fant je sposoben, ima končan fax in mislim, da tisti ki ni sposoben napisat prošnje, potem nevem če je sposoben delat z 6 ali 7 stopnjo izobrazbe. Prošnja in razgovor sta le prvi stik s firmo, ki pa mora biti iskren, preprost, pokazat moraš interes, izpostavit izkušnje(zelo pomembno) in pa ne izpostavljat svojih pogojev (razen, če firma hoče tebe bolj kot ti njih). Ni to neke nove tople vode, edino če imaš tremo, kakšno fobijo, bojazen ali kaj podobnega pred direktorji, potem je treba poiskat kakšno pomoč.

Čimbolj sproščeno in pa iskreno pred delodajalca pa bo in pridno pisat prošnje tudi na tiste firme katere nimajo razpisa. In strinjam se, da so veze pri tem velikanska prioriteta, da te zaposlijo. Lahko ti napišeš prošnjo najboljšo od vseh, če pa je že delovno mesto v naprej dogovorjeno.

IceIceBaby ::

CrniE, kolikokrat moram še povedat da dobra prijava NI enako laganje. Človek je pribljižno enako sposoben kot ostalih 50 kandidatov. Le predstaviti se zna ustrezno.

Imaš 2 kandidata. Oba imata enake izkušnje, vodila sta oddelek v prejšnji firmi pribljižno eno leto. Prvi kandidat bo napisal

1 leto izkušenj v tem pa tem podjetju d.o.o.


Drugi kandidat bo napisal

Vodja oddelka v mednarodnem podjetju z 234 zaposlenimi, odgovoren za poslovne rezultate oddelka, vodil ekipo 7 ljudi, v tem času je oddelek beležil 43% rast...


Koga bi ti izbral za razgovor, če bi moral izbirati samo na podlagi prijave in CV?

roba87 ::

CrniE, kolikokrat moram še povedat da dobra prijava NI enako laganje. Človek je pribljižno enako sposoben kot ostalih 50 kandidatov. Le predstaviti se zna ustrezno.

Imaš 2 kandidata. Oba imata enake izkušnje, vodila sta oddelek v prejšnji firmi pribljižno eno leto. Prvi kandidat bo napisal

1 leto izkušenj v tem pa tem podjetju d.o.o.


Drugi kandidat bo napisal

Vodja oddelka v mednarodnem podjetju z 234 zaposlenimi, odgovoren za poslovne rezultate oddelka, vodil ekipo 7 ljudi, v tem času je oddelek beležil 43% rast...


Koga bi ti izbral za razgovor, če bi moral izbirati samo na podlagi prijave in CV?



Oba, pri drugem bi se vprašal, zakaj je izgubil službo ob tako uspešnih rezultatih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

Buggy ::

Kst: saj smo dojeli kaj hoces povedati glde CV-ja. Res je, nekatere bi taksen statement privabil, ce pa bi bil jaz kadrovnik, bi me pa na zalost to "povelicevanje" odbilo ker je prevec exaktno in bi raje delal selekcijo pri kandidatih "med vrsticami".
Bodi posten...a ti pa res ne?

jype ::

sixkiller> Oba, pri drugem bi se vprašal, zakaj je izgubil službo ob tako uspešnih rezultatih.

Gre za to da prvih dobiš 100, druge pa tri.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9121151 (16111) PrihajaNodi
»

Problem pri prošnji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311688 (7919) shadeX
»

Kako do zaposlitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7826644 (22693) roko88
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816464 (13983) bluefish
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13427053 (23147) IceIceBaby

Več podobnih tem