» »

Ali ohišje za zunanji disk podpira SATA II?

Ali ohišje za zunanji disk podpira SATA II?

Jose ::

Dobil sem ohišje za zunanji USB disk, kjer piše, da podpira PATA in SATA diske. Ali to pomeni, da podpira tudi SATA II diske?

Če da, bom kupil kak večji (vsaj1TB) in tišji SATA II disk.

Hvala.

cekr ::

Ja, podpira.Samo disk potem deluje le kot SATA I.
Zadeva je verjetno malo starejša zato skrbno preglej, če podpira tako velike diske. Sam imam eno škatlo z enakimi podatki pa mi pri večjih diskih od 320GB kar lepo nagaja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Jose ::

Imam ohišje Nuslim NS355SU nekega kitajskega proizvajalca. Originalno je not bil disk nekje 160GB, kasneje še 320GB in prodajal se je tudi s 500GB. Če bi kupil disk, bi kupil precej večjega a mi Kitajščina dela probleme, ustreznih podatkov pa nisem našel. Zanima me predvsem kolikšna je največja kapaciteta diska, ki jo to ohišje še prebavi (brez problemov).

Hvala, Jose.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jose ()

Jose ::

Še to vprašanje: zadnje čase se pojavljajo diski velikih kapacitet (1,5 TB), ki nimajo 7200rpm ampak 5500rpm. Ker so ti med najnovejšimi, me zanima zakaj, oziroma ali so zaradi tega ti veliki diski počasnejši?

kixs ::

Pac eko finta, pa mal so cenejsi, pa manj glasni, manj se grejejo... v bistvu imajo kar nekaj plusov. Minus je sigurno hitrost. Ampak tak velik disk imas itak samo za podatke in hitrost ni lih prioriteta. Seveda pa niso tako zelo pocasnejsi.

Za ohisje je naceloma vseeno kaksen disk das notri.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Terabajt za prenosnike

Oddelek: Novice / Diski
415604 (3725) BigWhale
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493747 (1974) Deflector
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910483 (6656) kmetek
»

nakup komponent osebnega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
373127 (2592) xpolhecx
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183763 (3348) SimplTech

Več podobnih tem