» »

Težave s Firefox 3.5

Težave s Firefox 3.5

neznani9 ::

Pozdravljeni!

Namestil sem si Firefox 3.5 in opazil sledeče;
- vsak zagon MF traja mnogo dlje od verzije 3.
(nekje 7 sekund)
- poraba pomnilnika je 120M
(žel pri prejšnjem nisem polagal pozornosti, vendar se mi zdi to veliko)
- v vrstici spodaj, mi med premikanjem naprej/nazaj pokaže vrstico z rdečim poljem, kjer piše: Hitro iskanje: Ni najdeno
Ko z gumbi na miški prestavljam strani naprej/nazaj pa mi notri vpisuje čudne znakce.
Ne vem a gre za *ware in sem že malo obupan, so... anyone?

huek111 ::

Firefox 3.0.11 porabi 85.500k
Poskusi ponovno inštalirati ali pa uporabi starejšo verzijo firefox-a

neznani9 ::

Ja pol zna teh 120000k za 3.5 kr držat...
Sam še vedno mi drugi dve stvari nista jasni (in problematični)...

mblazi22 ::

Jst sm pogledu u Task manager in mi firefox rabi 58000k, tako da ne vem...

ttommy ::

Meni uporablja 65oook....
Gamer

demon#666 ::

Pozdravljeni!

Trenutno mi porabi 192.xxxk, tudi meni se zaganja počasnjee, kot ff3. Včeraj sem imel odprta 2 taba (slo-tech & facebook), ff se mi je ker 4x podrl v roku nekaj 10 min 8-O.

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

luky ::

Trenutno imam porabo 52.200 v FF 3.5,
luky!

Matev ::

- vsak zagon MF traja mnogo dlje od verzije 3.


enako je pri meni

mogoče bo treba iti nazaj na ie

:(

cewapcic ::

ja tud jst čakam celo do 10 sekund, da se zažene...

neznani9 ::

Demon#666, tegale sesuvanja raj sploh nism omenjal, ker sm mislu, da bo več odzivov v smislu; "Tvoj comp je kriv...#.
Vendar te lahk potolažim- tud pr men ne zdrži pri odprtih 4 tabih in kakem youtubu. Vsaj več ko 15min ne.
Ob vsem hvaljenju glede hitrosti in zmogljivosti FF3.5 sm razočaran. S strani Mozzile to ni v navadi :|.
In po drugih forumih opažam podobno, sam rešitev ne zasledim.
Strokovnjaki (vsaj za 4 vem, da ste na S-T forumih), dejte nam revežem, ki nimamo ravno Dr. iz računalništva kak nasvet! :)
Pa hvala!

RuskiSnajper ::

ha lol, Men pa je rabo 3.0 dolgo za zagon z začetka , 3.5 updejto pa je zaj hitro

Ampak , pri men to ni to , Fora je da HDD ze tolk pun , 2 leti , defrag tut ni bil opravlen , in to je pač zarat laganja HDDja in nasičenosti

Ko je updejtalo je seveda zbrisalo in nanovo instaliralo firefox , in datoteke so lepo skup tak da se zažene lepo.


Kar zaključim , glede na povezavo , odzivnost , odpiranje , dela 3.5 kar hitreje. Kul , upam samo da History ne šteka tolk, več.

RuskiSnajper ::

Seveda izgled je bil mal preveč podobn Internet exploreru , new tab button , mankajoč gumb za zapretje(X) taba v tabu ... always show tab bar.... in še kar nekaj drugih sprememb obnašanja tabov ki so mi ble bolše v 3.0 oziroma jih nerabim (moti me nek + znak za new tab , itak če maš nastavleno da se ti linki odpirajo v novih tabih sploh ni problema), verjamem pa in vem da bo za nekatere to zlo kul , z kar nekaj prakse vem , da mi kičast izgled in neštete spremenbe niso všeč , enako je z visto.

Seveda so na netu že vsa rešitve za obnovitev 3.0 settingsov.

Meizu ::

Jst uporabljam kar Safari 4 in je lepo stabilen in vse. Sedaj z enim tabom odprtim mi pokuri slabih 75mb rama.

Invictus ::

Ne vem kake škatle imate, ampak FF 3.5 meni dela BP s tudi 100 in več odprtimi tabi. Da ne govorim o hitrosti, ki je svetlobno leto pred prejšnjo verzijo. Meni zelo ustreza, ker sem velik porabnik tabov.

Je pa v računalništvu (pa tudi še kje drugje) tako, da hitrejše stvari porabijo več.

Sicer je pa tole tukaj drobnjakarstvo. Pri 4 GB RAMa je prav vseeno ali ti FF porabi 120 MB RAMa, ali 85 MB. Kdo bi se sekiral za 35 MB RAMa (1% celotnega pomnilnika).

LP I.

neznani9 ::

Invictus, ne sekiram se zaradi RAMa samega, bolj mi je čudno to, da se na začetku opisane stvari pojavljajo skupaj in od namestitve FF3.5 dalje. Predvsem v kombinaciji z "Hitro iskanje" v vrstici stanja, kadarkoli se pomikam po straneh. Zato mi smrdi po *wareu.
Med dodatki in vstavki sm že vse pregledal in onemogočil, vendar zadeva še naprej "beleži" pomike. Vsaj js to tk definiram.
Te iste znakce (krona, kvadratek):| mi pokaže tudi ko v googlu kaj iščem in grem potem z miško nazaj po straneh, on pa te znakce šiba v iskalno okence...
V glavnem: to se dogaja po namestitvi ff3.5, zato me pač zanimajo mnenja.

Invictus ::

Mogoče bi moral deinštalirati FF in zbrisati njegov folder.

Pa potem zadevo ponovno inštalirati.

Sam nimam nobenih problemov ...

LP I.

neznani9 ::

Rešeno!8-)
Bil 2 uri na FF forumu in opazil, da je težava v tem, da se v veliko primerih FF3.5 ne naloži pravilno (kadar update-amo in ga sam zapre).
- Pomaga (vsaj men je), točno to kar si (Invictus) napisal...
Downloadat ff3.5, uninstall 3. in nato instal 3.5.
- Tista rdeča vrstica je pa posledica Logitech-a in njihovga softwara za uporabo miškinih gumbov med brskanjem...8-O
- Poraba RAMa je pa očitno full variabilna in lahko seže baje tud do 250000kb...8-O
Hvala vsem in lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznani9 ()

ne_kdo ::

meni rabi ene 2 min da se zažene. kaj bi blo to narobe?

lp

bluefish ::

beri post predhodnika. Morda bo pomagalo.

ZuPk0 ::

Meni porablja 88.000kb

bluefish ::

Te primerjave s porabo so na tem mestu itak nesmiselne, ker ima vsak različne dodatke, druge odprte strani in število le teh,...

StratOS ::

Moram priznati, da določene dodatke FF3,5 ne podpira,medtem ko jo je FF3.x x < 5 podpiral, tudi podpora je vprašljiva :(
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Matev ::

Meni porablja 88.000kb


meni pa porablja preveč časa ob prvem zagonu

za ram mi je pa itak vseeno - ga imam zadosti

bluefish ::

Moram priznati, da določene dodatke FF3,5 ne podpira,medtem ko jo je FF3.x x < 5 podpiral, tudi podpora je vprašljiva :(
Z nekaj minimalnega truda je možno namestiti tudi trenutno nepodprte za 3.5

HaSaNx ::

Man pa FF 3.5 po nekaj časa neuporabe totalno frizne zaradi pomankanja pomnilnika. Seveda pogledam v Task Manager in pač napiše da žre tk 2GB rama :S Zdele ob 5ih tab-ih pa žre 1,2GB

Grem kr reinštal nardit da vidim kak bo pol
CoFeK

jan01 ::

@HaSaNx
verjetno problem bugastih dodatkov

HaSaNx ::

Nobenga dodatka nisem mel prej na 3.0 ne zdej na 3.5
3.5-ko sem nanov inštaliru pa spet isto zabrejka. Po parih urah javi neko napake pa napieše:"To pa res ni doboro" al neki takiga in pol po tistem pa kr nabija rame pač tolk kolk jih je.
CoFeK

cewapcic ::

da ne bom odpiral nove teme
laufam ubuntu in FF 3.5
 ni menija?

ni menija?


a vam normalno prikaže stran?

arjan_t ::

ff3.5@fedora prikaže vse pravilno

huek111 ::

Meni na XP-jih in FF 3.0.11 pokaže meni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

cewapcic ::

aha zdj pa pravilno pokaže k sm se odjavu
arjan a maš up ime pa geslo ?
a bi se ti dal prjavit pa povej če ti dela v redu

gwertix ::

samo eno vprašanje ... če kdo ve kam se shranjujejo zaznamki pod privzeto od firefoxa (v katero mapo na disku)??? bi dau windowse na novo pa ne najdem ...

NoXy ::

Pojdi pod Bookmarks-> Organize Bookmarks-> Import and Backup-> Backup
In pol si shrani to. Ko boš pa formatero pa samo daš Restore in vse imaš tako kot pred formatiranjem;)

gwertix ::

zadeva je taka ... sm biu neučakan pa sem dal windowse na novo in mi je use datoteke dalo v mapo Windows.old ... Tku da bi rabu če kdo ve prow dostop do mape (al nej iščem pod program files->Mozzila firefox al kje pod mojimi dokumenti) ... pa če dobim bi pole samo kopirow u isti direktorij in pole bi po mojem delalo al ne???

gwertix ::

sm nekej zmučkow tku da zdej mi dela ...
sm use file iz mape windows old-user-administrator-appdata-roaming-mozzila-firefox-PROFILES kopirov ... in jih nato prilepu c:users ... in zdej dela ... je use po starem ...

Noxy tebi pa hvala za pomoč - bom vedu za drugič,
LP

hojnikb ::

Če firefox zejbava še vedno maš Opero in :'(Ieplorer :'(
#brezpodpisa

Thunder wave ::

Ja Opera je res zakon, samo navadit se je moraš, pol pa ne moreš brez nje.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla je na razpotju

Oddelek: Novice / Android
374007 (2457) D3xt3r
»

Razlog za vztrajanje pri Firefoxu 2.0

Oddelek: Novice / Brskalniki
456868 (3006) Bakunin
»

Izšel Firefox 3.5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
17318549 (12524) urban99
»

Test porabe pomnilnika različnih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7611817 (8380) MrStein
»

Firefox tretji najhitrejši brskalnik

Oddelek: Novice / Brskalniki
356658 (4055) GoldRakun

Več podobnih tem