» »

HP ali ASUS

HP ali ASUS

lamm3r ::

LP... odločam se na za nakup računalnika in trenutno sem se ustavil pri 2h kandidatih.....

HP prenosnik ELITEBOOK 8530P (FW454TC), Core 2 Duo 2.4GHz, 4GB, 250GB, 15.4", Ati HD3650 256, DVD RW DL
http://www.ceneje.si/hp-prenosnik-elite...

ASUS prenosnik M70VM, Core 2 Duo 2.26, 4GB, 640GB, GF 9650GT, 17"
http://www.ceneje.si/CX000A0967_-_asus-...

Ker ne vem kako se odločiti bi vas prosil za vašo pomoč. Pomembne pa so mi naslednje stvari:
-oba imata 8 celično baterijo -> zelo pomembna mi je zdržljivost baterije
-velikost zaslona ne vem ali naj štejem kot prednost ali slabost kajti po eni strani dosti igram igrice po drugi strani pa računalnik vedno s seboj nosim na faks tako da res nevem...
-prostora ima ASUS očitno več vendar se mi zdi da je 250GB dovolj
-grafična kartica ne vem katera je boljša..
-NAJPOMEMBNEJE pa je sama znamka ASUS ali HP..... kajti enkrat sem se že uštel ko sem si kupil acerja namesto hpja in to odločitev še danes obžalujem.. Tako da ne želim da bi se mi podobno pripetilo sedaj..

Prosim če mi kdo napiše svoje mnenje o nakupu

PS..če slučajno kdo ve za kakšen boljši nakup naj prosim napiše vendar pa ta dva računalnika sta ena redkih z hdmi-jem
  • spremenil: lamm3r ()

JayKay ::

Zheegec ::

HP Elitebook, tukaj ni kaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lamm3r ::

http://www.mimovrste.com/artikel/275015...


Precej me moti zdržljivost baterije:
baterija Lithium-Ion (VGP-BPS9A/B)
avtonomija baterije 1 uro 35 min (avtonomija baterije je odvisna od načina uporabe prenosnika)

JayKay ::

ta avtonomija je vedno bolj tak. če rabiš kaj za dlje, kupi mb pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

lamm3r ::

Ja če bi imel preveč denarja bi si mogoče clo kupu.

JayKay ::

ob trenutnem stanju funta si lahko kupiš povratno karto z ryanairom in ga v Londonu kupiš, pa bo še vedno ceneje kot v Slo. :)

lamm3r ::

Ja na žalost bom ostal pri realnosti in kupil enega od teh dveh računalnikov.... Samo ne vem še katerega :D

misek ::

@lamm3r, upoštevati moraš še kakšen kriterij. Npr. razlika v teži med tema modeloma je kar velika. Nato tip zaslona - Color shine sicer ne poznam, ampak tisti "shine" mi deluje, kot da je to bleščeči zaslon. Osebno raje imam anti glare. Nato je tukaj resolucija zaslona, ki sta prav tako precej različni. Obstaja HP Elitebook, ki ima resolucijo 1680*1050. Takega imam tudi sam in sem prav zadovoljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Sony Vaio prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
214999 (3199) Jinto
»

Prenosnik za gledanje 1080 FULL HD filmov

Oddelek: Kaj kupiti
82205 (2072) Wox
»

Kateri prenosnik - želje so take: (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638002 (6687) billy
»

EliteBook/Satellite..?

Oddelek: Kaj kupiti
362658 (1796) mlakar
»

Nov prenosnik? - Lenovo vs. Dell

Oddelek: Kaj kupiti
164172 (3791) quartz

Več podobnih tem