» »

svetovni rekord

svetovni rekord

gkovac ::

Družba rabim pomoč pri rešitvi manjšega prijateljskega spora.

Gre se za svetovne rekorde in najbolje to razložim na primerih:

primer1:
Asafa Powell na nekem mitingu na 100 metrov postavi nov svetovni rekord (6,67).
Na naslednjem mitingu Usain Bolt na 100 metrov prav tako teče 6,67.

primer2:
Primož Pikl v Planici skoči 245 metrov.
Naslednji dan skoči 245 tudi Harri Olli.

Zanima me: Kdo je sedaj svetovni rekorder?
ima kdo kakšno "uradno" razlago mojega vprašanja?

hvala za odgovore.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

hamax ::

Vsi stirje?

#000000 ::

Pomojem ima rekord tisti ki prvi doseže nek rezultat, rekord pa mu vzame tisti ki ta rezultat izboljša iz recimo 6,67 na 6,66

;-) ::

Rekorder je tisti prvi, drugi samo izenači svetovni rekord, ga pa ne podre. Če bi drugi letel hitreje/dlje pa bi ga podrl.

Zakaj bi bil drug svetovni rekorder če je samo izenačil čas/razdaljo?

Taka je moja razlaga vsaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Matev ::

Asafa Powell na nekem mitingu na 100 metrov postavi nov svetovni rekord (6,67).
Na naslednjem mitingu Usain Bolt na 100 metrov prav tako teče 6,67.


6 sekund na 100 metrov???

nemogoče

razen če pozna kakšno bližnjico

CleanPower ::

to je samo primer, l0l
svetovna rekorderja sta oba

kixs ::

Svetovni rekodrer je samo prvi, ki preseze stari rezultat. Za to dobi tudi lepo nagrado (denarno).

solatko ::

Ko se govori o svetovnem rekordu, so zmeraj omenjeni vsi, ki so dosegli to enoto, ko pa se govori o tem, kdo ga je prvi postavil, pa je odgovor jasen.

Tomas 33 ::

Lahko izhajaš iz jezika in uporabiš kot argument:

Prvi postavi svetovni rekord, ostali ga le dosežejo.

gkovac ::

OK... vse lepo in prav. Ali lahko rečeš, da sta tudi Bolt in Olli (iz mojih primerov) svetovna rekorderja? Ali se o njima lahko govori kot o svetovnima rekorderjema?

Po moji logiki ne. Svetovni rekorder je samo tisti, ki je prvi postavil najboljši rezultat, po logiki mojega prijatelja pa da sta oba (kar mi ne gre lih v glavo). Tudi v napovedih ali poročilih nikoli ne slišiš:"Svetovni rekord imajo $vstavi imena$", ampak je vedno samo ena oseba, ki "drži" svetovni rekord, dokler ni nekdo boljši od njega.

Ima kdo kakšno drugo logiko? Mogoče tako kot moj prijatelj? Lahko kdo to argumentira s kakšnim linkom?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

CleanPower ::

tvoj prijatelj ima prav.
Tudi v napovedih ali poročilih nikoli ne slišiš:"Svetovni rekord imajo $vstavi imena$", ampak je vedno samo ena oseba, ki "drži" svetovni rekord

to pa je zato ker skoraj nikoli ni dveh rekorderjev

CleanPower ::

če ti praviš da dva ne moreta biti rekorderja, seveda sta lahko. kaj pa če bi npr. v plavanju prišla dva istočasno v cilj, bi si delila prvo mesto in hkrati rekord

Vikking ::

pravila IAAF 2008 za svetovne rekorde pravi:
The Record shall be better than or equal to the existing World Record for that event, as accepted by the IAAF. If a Record is equalled it shall have the same status as the original Record.

Nekako potem temu pravijo: co-record holder

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

gkovac ::

@CleanPower
dej še enkrat preberi moj prvi post.

@Vikking
ja... sem vedel, da mi bo nekdo tole vrgel v obraz :|. A to velja samo za atletiko ali tudi za kateri drug šport?

Oprostite neukemu človeku ampak jaz še nikoli nisem slišal za izraz co-record holder.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Vikking ::

IAAF= je za atletiko samo.

solatko ::

V streljanju, keglanju, smučarskih skokih.... so sorekorderji, skratka vsi z enakim rezultatom.

gkovac ::

@solatko
kje kakšen uraden link, ki bi to potrdil?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

solatko ::

http://sport.si21.com/atletika/2000/sv_...
V atletiki sta svetovni rekorderki na 4X100m dve ameriški štafeti - uradna lestvica.

Matev ::

uradna lestvica.


stara že 9 let

solatko ::

Sej ni važno, gre za to, kako se beležijo svetovni rekordi, kot rekorderji se smatrajo vsi, ki imajo najboljši rezultat, če jih je več, se pač vsi pojavijo v lestvicah.

cholt45 ::

-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

TOP ::

Svetovni rekorder je samo eden,tisti ki ga je dosegel.Vsi ostali so tisti ki so izenačili svetovni rekorde.Zapisan je tisti,ki ga je prvi dosegel.Primer Tony niaminen je prvi človek ki je preletel 200m in je zapisan,kot prvi.čeprav zdej več vsi preletijo 200m.

solatko ::

Na trenutnih svetovnih rekordih, so vpisani vsi, ki so ga dosegli in ne samo prvi, tu pa govoriš o neki znamki, ki ni več svetovni rekord, npr. kdo je prvi pretekel 100m, pod 10s; kdo je prvi preplaval 1500m, pod 15 minut........

gpanta ::

čas dosežka rekorda ni pomemben ---> vsi najboljši so rekorderji

GregiB ::

Pa glejte malo po definiciji besede... Rekord je nek dosežek in čisto po definiciji vsakdo, ki ta dosežek doseže je rekorder. Najbolje je zadevo zadel Tomas 33, ki pravi, da prvi postavi rekord, ostali pa ga dosežejo, rekorderji pa so seveda vsi. To je približno tako, kot da bi rekli, da je le Tensing Hillary bil na najvišji gori na svetu...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

CleanPower ::

Svetovni rekorder je samo eden,tisti ki ga je dosegel.Vsi ostali so tisti ki so izenačili svetovni rekorde.Zapisan je tisti,ki ga je prvi dosegel.Primer Tony niaminen je prvi človek ki je preletel 200m in je zapisan,kot prvi.čeprav zdej več vsi preletijo 200m.

LOOOL. toni niaminen ni rekorder ampak je samo prvi preletel 200m. rekord ima mislim da romoren v planici.

LapD ::

A ni logično, da če hočeš postaviti nek rekord, moraš izboljšati prejšnjega? Če ga izenačiš si kvečjemu so-rekorder, ne pa rekorder.
web&motion designer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Olimpijske igre Peking 2008 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12110003 (2128) mtosev
»

Maratonsko razdaljo pretekel pod dvema urama (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
547559 (5839) m0LN4r
»

Tek na kratke proge

Oddelek: Loža
72478 (2259) STASI
»

"Turbo kopalke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
629135 (6237) snow
»

Temperatura sistema?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201508 (1276) alien-w

Več podobnih tem