» »

Simobil live

Simobil live

CaqKa ::

bemti tale razčlenjen digitalni račun imajo pomojem pri ključnih podatkih namenoma tak zajebano naret.
v koloni kjer je trajanje je pomešano časovne enote, potem so za sms in mms šteti časi kot trajanje 1 sekunde, za podatke pa imajo kar pomešane kilobajte in megabajte. zdaj pa sparsaj to v excelu...

ttommy ::

Vsi,ki imate probleme s Simobil Live-da se vam povezuje in potem plačujete prenos podatkov:v nastavitvah povezav si spremenite naslednje:
Nastavitve/povezave/GPRS/Vodafone live! Tam,ko je Dostopna točka internet.simobil.si ,ga preimenujte naprimer tako: internet.simobil.sihhhh in Uporabnik simobilhh
Tako se telefon ne bo mogel povezat na internet.
Meni je nabijalo prenos podatkov,čeprav sem se povezal na internet preko WIFI...
Gamer

SkyEye90 ::

Ja ampak potem internet sploh ne bo delal, ni to nekam neuporabno? Včasih pa le prav pride, a simobil portal niti slučajno nikoli..
Sem pa ugotovil tudi jaz, čeprav sem povezan preko wifi, gre včasih kar na simobil preko njihove povezave ;(

T0RN4D0 ::

http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?uid...

Cigani, vsi paketi 2€ gor, +10€ na leto čjo met. Skoraj 30% podražitev za orto u nulo uporabnike :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Bor H ::

Pismo, se znebim Mobitela zarad podražitve pa pol isto nardi simobil, sam ne tolk drastično.
Se Mini/Midi plus tut kej spremenijo?

JayDee ::

Še dobro, da je tale tema ostala... prekleti cigani simobilovski!;(

CaqKa ::

mojsterleo ::

Bor H je izjavil:

Pismo, se znebim Mobitela zarad podražitve pa pol isto nardi simobil, sam ne tolk drastično.
Se Mini/Midi plus tut kej spremenijo?

noja 17,82 eur vs. 19 eur je skoraj izenačenje cene, s tem da imaš pri mobitelu neomejeno v njihovem omrežju, kar je 10.000x boljše kot neomejeno v simobil.

Lonsarg ::

Ja sam pri Mobitelu je blo bolj Drastično, ko so znižal za 900MB prenosa v paketu.

Jah na Tuš bo treba;)

CaqKa ::

mojsterleo je izjavil:

Bor H je izjavil:

Pismo, se znebim Mobitela zarad podražitve pa pol isto nardi simobil, sam ne tolk drastično.
Se Mini/Midi plus tut kej spremenijo?

noja 17,82 eur vs. 19 eur je skoraj izenačenje cene, s tem da imaš pri mobitelu neomejeno v njihovem omrežju, kar je 10.000x boljše kot neomejeno v simobil.

odvisno kako za koga. jaz imam recimo 170 minut v simobil omrežje in 60 minut v vsa druga.

mojsterleo ::

170 minut naključnih klicev, ali so to kaki znanci?
jaz dosti kličem službeno, zadnje čase, in nima noben simobila. samo stacionarc al pa mobitel. naravnost v luft bi skakal, če bi končno našel koga, ki ima simobil.

madmitch ::

Bor H je izjavil:

Pismo, se znebim Mobitela zarad podražitve pa pol isto nardi simobil, sam ne tolk drastično.
Se Mini/Midi plus tut kej spremenijo?


A se še niste naučili, da so prehodi zaradi podražitev ali pocenitev VEDNO najdražji.
Ni važno v kero smer.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Bor H ::

Se zmer mi je cenej ker mal klicem v mobitel in sem tukej z mini plus dobil se 100mb in cenejsi telefon. Je pa razlika velik manjsa zdej.

BCSman ::

so slučajno kje omogočili da blokiraš dostop do tega pederskega simobil liva? oz. če je že kdo debrandal fw od sony ericsson elm..

SkyEye90 ::

Sam sem testiral vse možno pri Vivaz-u. Na koncu sem naredil bližnjico do zaznamka google, in vsakič namesto da odprem brskalnik, grem direktno na zaznamek google.
Kot drugo pa sem brskalniku nastavil, da ob vsakem odpiranju najprej prikaže možne povezave (gprs ali wifi), tako da moram najprej potrdit gprs, če že pomotoma kliknem brskalnik.

Bolf3nk ::

ORTO ZA VEDNO 2011: v ponedeljek, 14.11.2011, pričnemo z oglaševalsko kampanjo ORTO ZA VEDNO. Gre za posebno ponudbo, na voljo le do 31.12.2011, ki vsem novim ter obstoječim ORTO U NULO, ORTO MUZIQ in ORTO BERI naročnikom omogoča, da najboljši paket za mlade obdržijo tudi po dopolnjenem 31. letu starosti, torej za vedno.


Na primer nekdo, ki je danes star 30 let (mora izpolnjevati pogoje za sklenitev paketa ORTO, ki je na voljo vsem od 12. do dopolnjenega 31. leta starosti) in sklene ORTO U NULO, obdrži ta paket tudi po dopolnjenem 31. letu starosti. Poleg tega za 2 leti brezplačno prejme tudi dodatnih 3 GB prenosa podatkov mesečno z opcijo mobilni internet 3 GB.

Posebnost letošne ugodnosti znotraj kampanje je tudi, da lahko po 31. letu s paketom ORTO prav tako obdržijo izbrano opcijo za klice v druga slovenska omrežja (Opcija 201, Opcija 501).
Opciji 201 in 501 lahko od ponedeljka naprej vklopijo tudi vsi naročniki, ki so že v preteklih akcijah sklenili ORTO4EVER in jim vklopa opcij do sedaj nismo omogočali.

Tarzan ::

Bolf3nk je izjavil:

ORTO ZA VEDNO 2011: v ponedeljek, 14.11.2011, pričnemo z oglaševalsko kampanjo ORTO ZA VEDNO. Gre za posebno ponudbo, na voljo le do 31.12.2011, ki vsem novim ter obstoječim ORTO U NULO, ORTO MUZIQ in ORTO BERI naročnikom omogoča, da najboljši paket za mlade obdržijo tudi po dopolnjenem 31. letu starosti, torej za vedno.


Na primer nekdo, ki je danes star 30 let (mora izpolnjevati pogoje za sklenitev paketa ORTO, ki je na voljo vsem od 12. do dopolnjenega 31. leta starosti) in sklene ORTO U NULO, obdrži ta paket tudi po dopolnjenem 31. letu starosti. Poleg tega za 2 leti brezplačno prejme tudi dodatnih 3 GB prenosa podatkov mesečno z opcijo mobilni internet 3 GB.

Posebnost letošne ugodnosti znotraj kampanje je tudi, da lahko po 31. letu s paketom ORTO prav tako obdržijo izbrano opcijo za klice v druga slovenska omrežja (Opcija 201, Opcija 501).
Opciji 201 in 501 lahko od ponedeljka naprej vklopijo tudi vsi naročniki, ki so že v preteklih akcijah sklenili ORTO4EVER in jim vklopa opcij do sedaj nismo omogočali.


Eh, beda. Ni več konkurenčnih paketov, ne za mlade in ne za stare, poleg tega pa tako nestabilnega omrežja kot ga ima Simobil trenutno nima noben. Tuš dela kot švicarska ura napram Simobilovemu omrežju. Kako hitro se vse skupaj obrne... :(:))

St235 ::

Kakor za koga. Z tušom si v naših rovtah lahko samo mizo podprem.

ttommy ::

Kako nestabilno omrežje?? Pa kje živite? Simobil imam že skoraj 10 let, pa nikoli nisem čutil kakega nestabilnega omrežja. Če ne bi bil zadovoljen, bi ga že zdavnaj zapustil.
Gamer

Bor H ::

Meni je nestabilen v tolk, da mi včasih data connection začne se obotavljat, tudi v ljubljani (relativno blizu centra), pa edinkrat letos ko sem res rabu mobitel....puf, ni signala, kar me je koštalo cca 150€

Nikonja ::

mogoče imaš problem z mobijem in ne simobilom, ne da ih kaj zagovarjam ampak res nikoli nisem imel problema, posebej po LJ kje lepo povsod lovi 3G.

lopov ::

Minuli teden so bili v centru LJ problemi ko kljub dobremu signalu ni uspelo vzpostaviti povezave + nekajkrat je prekinilo klic in izpisalo "network error".

Tilen ::

Standard pri Simobilu. Včasih kar dobim SMS - zgrešeni klic, signal pa 4/5. Po zadnji nadgradnji omrežja sicer še nisem opazil te težave.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Binji ::

Če koga zanima.. sem spisal en C# programček za analizo simobilove specifikacije. Odpreš pdf, Ctr+A da izbereš vse, Ctrl+C za copy in nato Ctrl+V za paste v eno text datoteko. Potem to samo odpreš in se ti izpiše povzetek.
Na ta način sem ugotovil, da so mi zaračunali preveč minut, lopovi :S

http://www.datoteka.si/file/6677/simobi...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

St235 ::

Na ta način sem ugotovil, da so mi zaračunali preveč minut, lopovi :S


Si upošteval obračunski interval?

Binji ::

To pa res nisem. Ampak glede na to, da imam 90min manj, kot jih spada v paket 201, dvomim da se jih je toliko še nabralo zaradi tega intervala.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

CaqKa ::

če se ne motim je pri meni 60/1 obračunski interval nanašal okrog 20% "napake"

T0RN4D0 ::

Ja preštej tiste minute če nisi siguren ne. Ali pa updejtaj software. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

MiG84 ::

Glede nestabilnega omrežja, naj vam sporočim, da je do tega prihajalo zaradi slednjega: http://www.svetidej.com/informacije/mob...

Je pa res, da sam sploh nisem občutil kakršnihkoli izgub signala.

Vanich ::

Je kdo že rešil problem s tem kurčevim Vodafone Live, ki ti zaračuna 0,08€ za dostop? Spremenil domačo stran na "Google" - očitno ne zaleže. Imam pa Samsung Galaxy Mini 2 .

ttommy ::

Meni je zaleglo, ko sem spremenil domačo stran. Na internet pa itak dostopam z domačega zaslona okenca "Google search".
Gamer

siniša ::

Privzeti brskalnik - nastavitve - splošno - nastavi domačo stran in tam nastaviš naprimer google.si :) in nimam več problemov z vodafonom :D

Magic1 ::

Tudi pri meni(Lg P970) se ne da permanentno nastavit domače strani. Ko ugasnem, se nastavitve resetirajo. Sem zamoril na Simobilu in so rekli, da naj dostopam na internet preko search... Nisem več moril, ker večinoma opero uporabljam.
Magic

Hayabusa ::

Vanich je izjavil:

Je kdo že rešil problem s tem kurčevim Vodafone Live, ki ti zaračuna 0,08€ za dostop? Spremenil domačo stran na "Google" - očitno ne zaleže. Imam pa Samsung Galaxy Mini 2 .

Imaš simobilov fw ?

Vanich ::

Hayabusa je izjavil:

Vanich je izjavil:

Je kdo že rešil problem s tem kurčevim Vodafone Live, ki ti zaračuna 0,08€ za dostop? Spremenil domačo stran na "Google" - očitno ne zaleže. Imam pa Samsung Galaxy Mini 2 .

Imaš simobilov fw ?


Ne vem. Kje pogledam?

siniša je izjavil:

Privzeti brskalnik - nastavitve - splošno - nastavi domačo stran in tam nastaviš naprimer google.si :) in nimam več problemov z vodafonom :D


Še vedno se na vsake toliko kvatrov pojavi vodafon live na računu. Ne morem pogruntati - kdaj se to naredi -ko naredim kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

siniša ::

am a slučajno uporabljaš tisto simobilovo aplikacijo za info o porabi itd?

siniša ::

am a slučajno uporabljaš tisto simobilovo aplikacijo za info o porabi itd?

BCSman ::

bi bilo možno se zmenit na simobilu oz napisat kakšen dopis, da bi do preklica onemogočili dostop do simobil live-a za določeno številko? ker imam že 2,5 leta probleme s tem nezaželenim dostopanjem do portala na SE Elm in posledično višjim računom.

Andrej74 ::

Simobil oglašuje na paketu 9 999 mb brezplačnega prenosa podatkov. Je pa edini operater v Sloveniji, ki zaračunava vstop na ničvredni Vodafone live portal. Planet in Tuškabina imata brezplačen vstop. To je totalno delanje norca iz uporabnika. Seveda te ob podpisu pogodbe na to ne opozorijo, ker od tega na mesec dobijo vrtoglavo vsoto denarja. Na leto pa verjetno za kakšni dve stanovanji. To je enako, kot da bi na Petrolu tankal za 50 eur, prodajalec bi ti pa zaračunal 51 eur. 1 eur za uporabljanje ročke za tankanje goriva. Po štirih dneh od sklenitve naročnine imam že 3 eur dodatne porabe prenosa podatkov zaradi tega, ker me na to ni nihče opozoril. Predno mi je uspelo s pomočjo prijazne Simobilove svetovalke izbrisati nastavitve, sem jodlarjem podaril še 30 centov.

St235 ::

Mislim, da bo res zadnji čas da se uporabnikom prepove uporabljat kakršnekoli storitve dokler ne dokažejo, da so vsaj na pol funkcionalno pismeni.

Utk ::

Pa ne more ti nekdo zaračunavat pritisk na neko tipko. Komot bi pri vstopu na portal dali neko potrditev "da, hočem uporabljat vaš portal in za to plačat tolk pa tolk centov". Ampak potem ne bi NIČ zaslužili s tem.

St235 ::

Sploh ne gre za konkretno storitev, saj imamo podobne teme o praktično vseh operaterjih in še 1001 drugi storitvi. Gre se za to, da če je pač posameznik preneumen, da bi bil sposoben prebrat in razumet pogoje storitve, potem mu pač treba prepovedat uporabo.

Utk ::

Če bi bil p od pravnika, bi vedel, da se ne sme nameno izkoriščat neumnost ljudi. Pa to sploh ni neumnost. Včasih lahko po pomoti nekaj pritisneš, ne more ti zato nekdo takoj 30 centov zaračunat.

St235 ::

spet ta nebuloza o moji izbrazbi, res ne dojamem fascinacije. Govorim o temu, da imamo 100 tem kako so vsi po vrsti nategnejeni s strani 1001 ponudnika sotritev, na koncu pa poslušamo jokanje o temu, da pogojev uporabe, cenika in podobnih brezveznih stvari tako ali tako nihče ne bere.

Meni se moj telefon že v življenju ni povezal na ta famozen portal, pa sem že več kot 10 let na simobilu.

Vanich ::

siniša je izjavil:

am a slučajno uporabljaš tisto simobilovo aplikacijo za info o porabi itd?


Ja - ampak sem jo gledal samo samo doma na PC-ju - nikoli s telefona.

Vanich ::

Vanich je izjavil:

siniša je izjavil:

am a slučajno uporabljaš tisto simobilovo aplikacijo za info o porabi itd?


Ja - ampak sem jo gledal samo samo doma na PC-ju - nikoli s telefona.

A misleš da je to? Ma, prascou!

St235 ::

Dostop do info o porabi preko spleta je brezplačen.

Magic1 ::

Lakotnik si imel pač srečo, ali pa ne kupiš telefona pri simobilu. Mene stock browser odnese direkt na live portal in home page-a se ne da permanentno spremeniti. Ker pa sem malo bolj domač v teh stvareh, kot večina starejših ljudi, mi ni problem it okoli tega posiljevanja. Malo manj vešči(večina nad 50 let) so pač nategnjeni dodatno.
Magic

T0RN4D0 ::

St235 je izjavil:

spet ta nebuloza o moji izbrazbi, res ne dojamem fascinacije. Govorim o temu, da imamo 100 tem kako so vsi po vrsti nategnejeni s strani 1001 ponudnika sotritev, na koncu pa poslušamo jokanje o temu, da pogojev uporabe, cenika in podobnih brezveznih stvari tako ali tako nihče ne bere.

Meni se moj telefon že v življenju ni povezal na ta famozen portal, pa sem že več kot 10 let na simobilu.


Mislim da nisi nikoli imel kakšnega sonny ericsona, nekateri modeli so bili nastavljeni tako da si pristal parkrat na teden na portalu obvezno, niti mi ni nikoli uspelo pobrisat tistih bližnjic... Pomagalo je le blokiranje dostopa do interneta. :) Varjanta pa mislim da je bila nekako tako da je tipka za nazaj bila na koncu tudi bližnjica na live portal... In ko si iz kakšnega globokega menija pritisnil na blef 5x namesto 4x se je že povezovalo. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ttommy ::

Jaz sem imel dva Ericssona, Samsunga in zdaj spet Sony......, pa vseeno nisem tako nespameten, da bi me metalo na Vodafon live.
Je resen problem o nerazgledanosti uporabnikov. Vsak hoče biti frajer z novim telefonom, a ko dobi račun se pizdi na operaterja. Pa jaz sem na stock browserju lepo nastavil domačo stran na www.google.si in ni nobenih problemov.
Sodelavec je par let nazaj dolgo plačeval takratnih 1500SIT več na mesec, ker se je naročil na erotične vsebine. Ko je mene vprašal zakaj toliko plačuje, sem mu v parih minutah rešil zadevo...
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11628660 (18282) Sami
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034768 (19872) Veron
»

Huge dillema...simobil paketi

Oddelek: Mobilne tehnologije
264708 (3825) mojsterleo
»

Simobil internet

Oddelek: Mobilne tehnologije
121315 (955) kmetek
»

SiMobil nas spet nategnuje - zvisali so ceno za vec kot 12krat

Oddelek: Mobilne tehnologije
394530 (3060) Lonsarg

Več podobnih tem