» »

Eepc 904hd - namestitev Windows XP

Eepc 904hd - namestitev Windows XP

s56bnm ::

Pozdravljeni
Prosim, če mi gdo lahko pomaga kako na asus eepc904hd namestiti windows xp. Imam namreč zunanji usb cd-dvd pa windowsov nemorem spravit na eepc, ker mi napiše, da ne najde neke nths datoteke ali nekaj podobnega.
Hvala za odgovor in lep pozdrav vsem

KoMar- ::

Lej, "nekaj podobnega" ni dovolj dober podatek. Napiši natančno, ali pa se znajdi sam >:D

ebatis ::

Pomembno je tudi do kje ti pride inštalacija. Se ustavi že na začetku ali kje bolj naprej?
Dokler ne poskusim leva je prašič zame kralj živali! :D

s56bnm ::

Zazna zunanji DVD in win se začnejo normalno instalirati-formatira tudi particijo na kateri bodo win,nato skopira systemske datoteke na eeepc in ko gre v ponovni zagon se ne zažene ampak napiše:NTLDR is missing
Press any key to restart/če nato stisnem tipko mi napiše naslednje Reboot and Select proper Boot device or Boot Media in SELECTED Boot device and press a key /in mašine več ni možno zagnati.V BIOSu mam normalno nastavljeno da se zaganja z USB CD-DVD.

hvala vam in lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s56bnm ()

s56bnm ::

PROBLEM SEM DANES REŠIL SAM-hvala vsem kateri ste mi poskušali pomagati.

misek ::

Na hitro še napiš kako da bodo tudi drugi vedeli.

s56bnm ::

Enostavno sem particijo razdelil na dva dela.Na eno brez problemov namestil XP z usb dvd,preostanek particije formatiral in sedaj dela xp in še rezervno particijo mam.Zgleda pa,da je en del diska namenjenega za BIOS,ker je zraven še ena manjša particija,ki ima in je imela že prej naslov BIOS.Je mogoče možno,da ta malček sploh nima BIOSa in ima te podatke na tej particiji?

Imam pa sedaj še en problem in sicer kako na usb ključu(cruzer)ki mi ga pa bios zazna narediti zagonski usb z XP.Nekaj sem že probal pa me malo angl.matra pa se najbolj ne znajdem.Mi lahko prosim gdo na kratko opiše postopek,ter kaki program zato potrebujem.Ali najprej presnemam orginal XP na ta ključ itd...

Hvala in lep pozdrav

Marjan NOVAK

overlord_tm ::

Takole?

Ce kaj ni jasno pa vprasaj :D

pa 73 ;)

bluefish ::

si prvotno slučajno nameščal Win XP brez SP?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prenosnik z Windowsi 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
204236 (2967) xrotek
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610520 (8034) krepki
»

instal win noče formatirat niti particijenarest!

Oddelek: Pomoč in nasveti
405116 (4590) Frenckie
»

Kako win na eepc904hd

Oddelek: Pomoč in nasveti
9923 (769) hojnikb
»

"Format C" - kako narediti ???

Oddelek: Operacijski sistemi
202552 (1954) Damjan Jagar

Več podobnih tem