» »

Kateri Wireless router?

Kateri Wireless router?

nuclear ::

razmišljam med temi:
brezzicni-router-linksys-wrt54gc
Linksys_Wireless_WRT54GL_Router

cena v rangu do 60€. sem zelo nezahteven, samo da dela.. lahko je tt malo več ko 60€ če je kvalitetno.
Gre se da rabi oča internet v drugi sobi za prenosnik, pa tt js se neb na pojsli surfanja branil.

Če ima kdo od teh dveh, bi prosil tudi za izkušnje.
jhvala
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

eVro ::

Linksys WRT54GL, brez debate. Še en Buffalo je v špilu, ampak največ ljudi kupuje tega.

jan01 ::

Od linksysa je dober le wrt54gL. Še boljši(močnejši wireless in cenejši -le 55€ in manj) je buffalo whr-hp-g54.
Na oba seveda lahko(oz kar moraš) daš veliko boljše firmware: tomato(priporočam), dd-wrt, xwrt,...

gruntfürmich ::

med tema dvema ti bo vsak predlagal gL, drugače pa so bili testi routerjev v reviji monitor.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jan01 ::

Najbrž na tega linksysa in buffala niso posneli kak boljši firmware ->če je tako potem ta test ni nič vreden!
Ne vem zakaj vsi tako priporočate tega linksysa ne pa buffala. Na oba lahko daš isti firmware=enake lastnosti. Tudi hardware(z izjema da ima buffalo še en ojačevalec za wireless) je isti.

gruntfürmich ::

za 90% ljudi je tak test ok; brez drugega fw
nisem se pa opredelil blede linkss - buff, ampak med linkss modeloma.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tilen ::

Sam imam wrt54gl in zaenkrat deluje odlično. Z original fw-jem delam vse brez problemov. Tudi torrenti delajo komot, mogoče, ker imam samo 4/512 povezavo, čeprav je bolj važno število aktivnih povezav... Več kot priporočat ne morem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kurjač ::

Kje se da kupit Buffalo WHR-HP-G54 v Novem mestu ga ne premorejo.

jan01 ::

kurjač ::

pchand ga nima na zalogi, sem danes govoril z njimi.
Problem je da pričakujejo novo pošilko z že nameščenim DD-WRT firmware in zato bo cena okrog 70€;(

eVro ::

DD-WRT = free
Buffalo = 55 €

DD-WRT + Buffalo = 70 €
free + 55 = 55 € !=! 70 €

Če je to edina izboljšava, potem jaz iz principa ne bi kupil te izdaje. Me prav zanima, kolikokrat po nič procentov dobijo DD-WRT razvijalci?

SepoX ::

Naročiš lahko tudi na Wlan-sat ali pa na So d.o.o. - sem pri njih ravno zadnjič naročil nekej in sem dabil zapakirano v buffalo škatlo - samo kot vidim je to tisti švohnej model - mora imet WHR-HP54 - tisti HP mislim da pomeni High Power.

IVo ::

Če koga zanimajo asusovi žični oz. brezžični routerji lahko dobi več info na naslednji povezavi LINK..., še več info pa na ZS.:)

jero_no1 ::

tud sam se odločam za nakup wlan routerja pa ste me nekak prepričal za Buffalo, čeprou sem bolj za Linksys (Cisco v ozadju, če se ne motim). mam pa še eno vprašanje: rabu bi eno sprejemno anteno za v PC - gledal sem nekaj TAKEGA - gre za to, da bi rabil povezavo nekje dobrih 25m zračne linije (brez ovir), mel bi jz router na oknu, sosed pa anteno tud na oknu oz. blizu okna. to naj bi blo s to kombinacijo izvedljivo, ali pač ne?

Spajky ::

Seveda bo delovalo bp ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

N-E-O ::

Mene pa pri teh dveh modelih (Linksys in Buffalo) moti predvsem to, da nimata USB vhoda. Na router bi namreč rad priklopil tudi tiskalnik.
Lahko priporočate kakšen dober model s to funkcionalnostjo?
Follow the white rabbit.

BlackHole ::

Kak je pa s temi brezžičnimi modemi in prenosom čez stene (v bloku). Čez koliko sten še tole vleče. Kolega bi rad delil internet povezavo z drugim kolegom, vendar je vmes kar nekaj sten (4-5) in kakih 20m po zračni liniji.
LP Marko

Spajky ::

Odvisno od tipa sten in ostalih ovir; sposodit si eno wifi opremo in nastavit na najmanjšo možno brzino (802.11b_Only in 1Mbit/s ter probat, zna bit da bo delalo brez dodatnih anten. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bluefish ::

veliko je odvisno od opreme in ovir. Tako bo res najbolje, kot že omenjeno, da si sposodiš neko opremo in poskusiš.
Jaz recimo lovim mrežo od treh sosedov, dva sta direktno nad mano in gre tako signal le čez dva stropa. Medtem pa imam jaz le šibek signal, ker gre le ta skozi steno in z oblačili založeno omaro. Pa seveda tudi router ni ravno čudo tehnike, očitno pa ima brezžična mrežna kar dober sprejem.

|Luka| ::

mene pa zanima sledeče, namreč lastim si laptopa (Neovo 3000), ki ima v specifikacijah navedeno da Wireless deluje po 802.11n standardu. Na kaj moram biti pozoren pri nakupu routerja in katerega priporočate (hiša, dometa pa čez pritličje v gornje nadstropje)?

LP Luka

Tonći ::

Glede ruterja je stvar taka. Prvo se ti splača kupit ruter prek kakšne spletne trgovine, ker imaš pravico do vrnitve blaga če ti produkt ni všeč. Toja mrežna kartica povsej vrjetnosti podpira tudi prejšne standarde in sicer b in g. Če si želiš hitrosti si kupi kak ruter ki podbira 802,11n čene bi ti osebno priporočil wrt 54gl. Stvar je stabilna, enostavno nastavljiva (nekatere nastavitve so ne logične ampak jim je oproščeno), možno mu je zamenjat firmware itd itd. Uglavnm sem zadovoljen, domet pa v tvojem primeru nebi smel bit problem. Stvarca je po mojem mnenju res super za to ceno.

|Luka| ::

Hvala za nasvet, sem že naročil tega Linksysa pri eni od spletnih trgovin. Kako se bo obnesel bom sporočil ;)

LP Luka

Redkvica ::

Če morda koga zanima: router buffalo whr-hp-g54 so imeli dober teden dni nazaj v PC hand na zalogi in so mi ga prodali za cca 52 EUR.

boriss ::

Zanima me kakšna je razlika med oznakami za sledeči router Linksys Wireless WRT54GL in Linksys Wireless WRT54GL-EU.

kmetek ::

nič.

Voip ::

Sam uporabljam Asus WL500G Premium.

Zadeva je super, zelo zadovoljen, tudi z original FW.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407826 (5697) OmegaBlue
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435438 (4235) KandazaR
»

Rabim pomoč glede nakupa Routerja.

Oddelek: Kaj kupiti
91631 (1487) aco111
»

WRT54GL Router ali kaj drugega ?

Oddelek: Kaj kupiti
272813 (2016) rejven
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556593 (5349) gameby

Več podobnih tem