» »

DVD regija info

DVD regija info

AlBundy ::

A je kje kaksen program, s katerim bi lahko pogledal katero regijo ima moj DVd zaklenjeno oz, ali je brez,...?

MilkyWay ::

Klikni tukaj in pojdi pod Utilities :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MilkyWay ()

AlBundy ::

No, ko sem ga su patcad mi sedaj kaze to,...a je to cool a ni? Obcutek imam da ni.

rc-car ::

Ni najbolj ql.. DVD maš zaklenjen na regijo 1.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

mirage ::

Kaj pa to pomeni, da maš zaklenjeno regijo?

rc-car ::

Da je ne moreš več spreminjat.

V veliki večini primerov se regije, ko je enkrat zaklenjena ne da spremeniti več niti z novim firmwarom.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

ToniT ::

To pomeni, da si že porabil vse bonuse (običajno 5) in ti DVD ostane na zadnji uporabljeni regiji.

mirage ::

No še eno vprašanje: Kaj pa je to sploh regija?

ToniT ::

To je eno sr****, ki si ga je izmislila filmska industrija, da bi preprečili predvajanje filmov predčasno po svetu.
Npr: v Ameriki so že predvajali film i izdali DVD, v Evropi pa je prišel komaj v kino. Da ne bi ljudje gledali DVD-jev, temveč šli v kino, so si zmislili regije.
Amerika je regija 1, Zahodna Evropa 2 (in mi tudi :D )itd...

Proizvajalci DVD pogonov običajno pustijo spreminjati regijo do 5krat, potem pa pogon zaklenejo.;(
Obstajajo variante, ki pogone odklenejo (drugi firmware itd...).

rc-car ::

Da nadaljujem tam kje je končal ToniT :D

Prvi DVD pogoni niso bili zakljeni na regije. Proizvajalci so začeli pogone zaklepati predvsem pod pritiskom filmske industrije.
To, da pa imamo ponavadi pet možnosti izbire regije je pa zato, ker to pomeni manjši strošek proizvodnje. Namreč, če bi proizvajalec prodajal pogone že zaklenjene, potem bi moral pogon za vsako regijo izdelati posebej.

Na internetu pa se da dobiti razne firmware, ki ti pogon odklenejo, da lahko bereš različne regije.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

AlBundy ::

Pa se da navest kakšen naslov. Ker ta, kot sem ga uporabil jaz ne dela!
Prosim.

Aja, se da kako zaščito še preslepiti s kakšnimi progrmčki?

Dusko ::

ja brez panike program s katerim lahko poljubno spreminjaš regijo se imenuje
dvd region killer. Kateri se ti zažene ob zagonu winsov in ko z desnim gumbom klikneš na ikono(zemljo) poiščeš default region... in tam spremeniš regijo na številko 2 kaj je evropa in pol še enkrat preveriš s drive info in boš vido da bo pisalo regija 2.:) Program ti lahko pošljem po mailu če češ 138 kb.
PAč s tem ne rabiš nič updatat firmware pa iskat to po netu.Preprosto predno začneš gledat film s tem programom nastaviš regijo in stvar je končana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dusko ()

rc-car ::

Dusko: hudo, tega pa nisem vedel. :)

Daj, če se ti da še meni pošlji na mail. Tnx!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

SLOWWWeb.net ::

Dusko: 1000x ti hvala. Pri men stvar deluje :D . Me pa prav zanima kakšna bo PRO verzija >:D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

BlackHole ::

Dusko pa ne rabiš imet pri tem odklenjenega DVD-ja? Jaz ga imam zato ne rabim nobenih programčkov pri restartu, ampak DvdGenie, če je že potrebno spremenit regijo.

Dusko ::

Ja no za tiste ki pa nimajo odklenjenega dvd-ja pa je ta dvd region killer prava stvar.PAč ne rabiš se ukvarajt z nekimi patchi pa nekim updatom firmwara.ČE maš pa odkljenjenega pa tak tega ne rabiš ker maš vse regije omogoče

AlBundy ::

Men to ne dela,...kar nekaj mi sliko trga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ker DVD bralnik

Oddelek: Kaj kupiti
392004 (1631) BigFoot
»

Kateri DVD-rom mi priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
101052 (958) sash
»

DVD crack!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
91099 (895) Han
»

Kje lahk dobim region free Firmware za Pioneerja DVD 106?

Oddelek: Strojna oprema
111083 (891) the_unborn
»

DVD in regije

Oddelek: Pomoč in nasveti
12917 (747) x_roby

Več podobnih tem