» »

Kupujem navigacijo...

Kupujem navigacijo...

RobynHood ::

V kratkem imam namen kupiti navigacijsko napravo, pa me zaradi velikega števila teh naprav zanima za katero se odločiti. Izbral sem jih nekaj v ožji izbor, pa vas prosim, če mi lahko kaj svetujete.

Navigacijski sistem nüvi 275T

Navigacijski sistem Garmin nüvi 255
Navigacijski sistem Garmin nüvi 205
Navigacijski sistem Garmin nüvi 265W
Navigacijski sistem Garmin nüvi 255
Navigacijski sistem Garmin nüvi 550

Zanima me tudi, kako je z KARTO ADRIA ROUTE, če se jo da kje dobiti oz, če mi jo kdo posodi, da si jo posnemem pa mu plačam "obrabnino", ker se mi zdi 100€ ogromna vsota za karto.

TOP ::

Če ne rabiš dodatkov vzemi najcenejšega Garmina je čist dovolj.Kar se tiče kartice tud,če jo presnameš ne bo delala,ker vsaka ma svojo številko.Za to maš gor torente.

opeter ::

MATTY je napisal, da je Garmin jajc, ker ga kupujejo ovce.

Tudi jaz imam vprašanje, katero navigacijo je potem smiselno kupiti? Pri Comtronu imajo Navigon? Je to kaj boljše, ali pa je vse isto?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RobynHood ::

Ja katere so še pa ostale blagovne znamke navigacijskih naprav, ki so konkurenčne?

Leks ::

tomtom, mio, goclever,... jih je kar nekaj, moje mnenje je da je garmin precenjen oz. ima neverjeten marketing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leks ()

OldSkul ::

Garmin je ok, samo daleč od popolnega. Njihov vmesnik je zastarel in uproabniku ne podaja zadosti informacij. Recimo Navigon softwer je 100x boljši. Samo moraš probat.

blackbfm ::

Vmesnik je ok, ni nakičan, edino kar zamerim garminu je to da je relativno počasen. Imam pa model 250w. Sama naprava je pa tudi kar kakovostne izdelave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

LuGi ::

Mape in POI ima Garmin najboljse..ostali se lahko skrijejo. Najbolj uporaben interface ima pa igo ;)

Torej je odvisno od tebe kaj ti je pomembno..

zee ::

Mogoce res, vendar to, da si lahko strojcek po zelji nadgradim z zemljevidi, ki jih zelim/rabim, pri meni odtehta ceno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RobynHood ::

zdaj sem pa zmeden...:D

Jaman ::

Mene pa zanima, če lahko npr. kupiš Garmin v osnovi brez kart, in jih kasneje preko torrentov in teh zadev naložiš ne da bi plačal (recesija...)?

OldSkul ::

Vmesnik je ok, ni nakičan, edino kar zamerim garminu je to da je relativno počasen. Imam pa model 250w. Sama naprava je pa tudi kar kakovostne izdelave.


daleč od tega da je vmesnik ok. Si sploh probal druge navigacije? Jst sm probal Garmin (na original napravi in pa Garmin XT), Igo 2006 in Igo8, MioMap 2008, TomTom 7 in je Navigon najboljši v programski opremi. Mape ima pa Garmin boljše, to je pa znano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Alamar ::

Imam proračun 170 EUR za navigacijo.

Sedaj sem videl, da imajo v Leclercu v akciji Nomad 431 BT za 110 EUR.

Se mi to splača glede na cena/zmogljivost/kakovost, ali dobim v rangu 170 EUR kaj boljšega?

Info o napravi je tukaj http://www.nomadgps.si/gps-navigacija-n...

Model 431 se razlikuje v tem, da naj bi imel predrugačen gumb za prižiganje in 2x daljšo avtonomijo baterije.

Zadeva ima veliko dodatkov, ki pa jih v bistvu ne potrebujem. Rabim hitro in natančno preračunavanje poti za Slovenijo in okoliške države, kar naj bi (po informacijah na netu) programska oprema te naprave odlično počela. Minus so seveda cenenost in noname firma. Ima še kdo izkušnje s to napravo?

e-marko ::

Kaj potem hasne neki super vmesnik, če je karta slaba in ne prideš na cilj? Oz. kako ste to mislili s slabšimi kartami pri ostalih. Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

blackbfm ::

Ne smeš se pa 100% zanašat na napravo kot en folk to misli. Še vedno moraš kar dost gledat na cesto. Moj garmin ga včasih tok poka da se sam za glavo držim, spet drugič pa pripelje res točno, na meter takorekoč:D

T0RN4D0 ::

I-go(r)ja sem uporabljal in zadeva dela neumnosti skos. Sredi ceste kjer ni na levi in na desni nič ti reče da zavij levo (in to ne po kakih stranskih poteh), na po zagrebu je pa sploh mel par zanimivih idej (na križišču namesto levo najprej desno pa potem levo oz polkrožno nazaj.... :D)


Sam razmišljam o navigaciji, me pa bolj zanima da si lahko shraniš vnaprej kordinate kjerkoli (ne po cestah), pa da si lahko shraniš točke kjer pač si. Enostavno zumiranje po mapah, in če ga uporabljaš na cesti da ti ni bolj v breme kot v pomoč. Poleg tega bi mogla bit zadeva čim manjša, in še poceni. Skratka, a vse navigacije podpirajo to zadevo s shranjevanjem kordinat (predvidevam da)? Najcene kar sem gledal dobiš kakšnega garmina 205...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ManDriver ::

Imam proračun 170 EUR za navigacijo.

Sedaj sem videl, da imajo v Leclercu v akciji Nomad 431 BT za 110 EUR. Ima še kdo izkušnje s to napravo?


http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Mitja358 ::

Zdaj so zelo popularne navigacije od Navigna. In res so super. Glede P/P so best buy pa še vse maš v 3D realnem pogledu..

blackbfm ::

3d je brezveze, mislim za vodit je dobro pa zgleda tut ok, sam nimaš nobenga pregleda.

RobynHood ::

Kdo pa je uvoznik v Sloveniji za Navigon navigacije?

Edi999 ::

Tudi mene zanima kako je kaj ta Nomand, ki ga ima Leclerc v akciji! Se ga splača kupiti, ali je vstran vržen denar?

Mitja358 ::

Kdo pa je uvoznik v Sloveniji za Navigon navigacije?

v Comshopu jih imas po smesno nizki ceni. s 3d pogledom od 159€ naprej.

RobynHood ::

kako je pa z kartami?

Mitja358 ::

Gor imaš prednamesščene vse karte od Evrope. Ko pa hočeš posodobiti na novejše katrte pa prideš z računom v Comshop in ti brezplačno posodobijo.

RobynHood ::

to pa je res fino...bom šel pogledat...;)

KuhaR ::

Včeraj sem si kupil Garmina Nuvi 205W brez karte in 4Gb SD kartico za 120EUR. Se malo znajdeš glede kart in je daleč najboljši nakup če rabiš le navigacijo. Pridejo pa novi Garmini (1200,1300,...) konc maja ali v začetku junija, naj bi bili pol tanjši in hitrejši od sedanjih: < href="www.garmin.si">

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KuhaR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS navigacija za avto

Oddelek: Kaj kupiti
3011445 (9139) Mavrik
»

Navigacija za avto?

Oddelek: Kaj kupiti
263557 (2979) šernk
»

GPS sistem-katerega kupiti?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6990 (764) kmetek
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338591 (7097) gti85kw
»

Navigacija garmin

Oddelek: Kaj kupiti
319838 (9090) Dami

Več podobnih tem