» »

moj Athlon XP 1466@2000???

moj Athlon XP 1466@2000???

Yacksy ::

Doma ma Abit KR7A, Athlona XP 1700+, 256 PC 2700 rama, pa v prihodnjem tednu bo še vodno hlajenje. Pa me sam neki zanima. A bi lahko jest z mojim Athlonom lahko pršu do 2 giga. Sej ga ne bi skos gnau na tako visoki frekvenci, sam zanima me če bo zdržal, in da ne bom zaduhal kakšen zažgan silicij. Voltaža bi bla kar 1,85V, mogoče bi mal modificiral platko, če bi bla nuja, množilnik je pa kar odklenjen.

borchi ::

ne! sploh pa ne z 1.85V!
l'jga

krucymucy ::

ne so ti že povedal, mogoče če maš srečo in dober stepping ... mogoče s peltierjem in pa kakimi 2.2 V, ampak samo mogoče!

Yacksy ::

No dobr. Sej se da Abitko zmodificirat. Rečmo de bi lahko voltažo navil na poljubno vrednost. Kaj pa potem?

Yacksy ::

Aja. Proc podpira Agoia stepping. To nej bi blo velik bolš za ;) navijanje. K če mogoče kdo to kej bolj dobro ve kot jest, lahko kej o tem pove?

borchi ::

Yacksy: brez zamere, sam če rečeš, da ti procesor "podpira agoia stepping" pol mogoče še nisi dovol podučen o overclockanju, da bi ciljal na 2Gh!
l'jga

Yacksy ::

Sej najbrž res nism. Moje znanje ni čist podn, odlično pa tut ni.

Bi mi prosm povedal kuga je pol to Agoia. K un, ki mi je proc prodau mi je reku, da podpira stepping, al neki tazga. Dejte mi mal bol podrobno razložit kaj za boga je to.
;((

VASkO ::

ce pravis, da ti podpira stepping, potem ziher ne ves kaj je to, kot da bi rekel, da podpira 256KB predpomnilnika...

Tr0n ::

Mislis 2 GHz pravo frekvenco ali 2000+?

Sergio ::

kreh.

dve leti že gonimo slo-tech, pa še nismo naučili naših uporabnikov ene zadeve:

Ne sprašuj, do koliko bo šlo, ker tega NIKAKOR ne moreš predvideti. NIKAKOR!

AGOIA stepping je pač serija procesorjev. To, da "podpira AGOIA" pomeni, da boš na jedru v tretji vrstici prebral teh pet znakov, kar pa pomeni, da naj bi bila zadeva OCabilna, saj se za AGNGA-Y, AGOGA-Y, ARNGA-Y ter AGOIA-Y procesorje pač ve, da stabilno prenesejo višje frekvence. Ampak 2000 MHz pa ne... To pa ne.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

rap3r ::

jz sm svojga 1500+ spravu na 1900+ z voltažo 1,85 s tem da bi lahk dou tud na 1,80!Se prav iz 1333 na 1600!Z navadnim hlajenjem sam zdej ga mam na 1700+ ker so se topli dnevi začeli!Vodno hlajenje mam pa na mizi in čakam kdaj se bo men ga dal notr ugradit!pol ga bom pa probu na 2000+!Pr 1900+ mam ram na 320 ddr pri cas2 in turbo nastavitvah ram je pc 2100!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Clemento ::

Jst mam xp1700+ navitga na 1750(11x150)(glej spodaj compare) se paravi da lahko!Imam slab prcesor saj je koda agkga kateri ni
racvno navijaski prvak!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Yacksy ::

Sej tut jest sm pršu na 1750 MHz, z običnim zračnim hlajenjem. Segru pa se je tam okol 50 stopinj.(obremenjen) Hladilnik pa mam Titanov, ki je zelo tih in dobro hladi.

No dobr. zdej pa de razložim kar se tiče frekvence. Mislm pridt na 2 GHz, ne pa na frekvenco AMD 2000+, k te ni ne vem kaj teško doseč.

Za vse tiste pa k me tle kar neki jebete, pa pejte nekam. Če človk ne ve kaj za kurac je to stepping al pa Agoia, ja pa kaj pol. Še noben se ni pameten rodil. Sem pač še začetnik. Jebi ga. Pol pa namesto , de bi mi kej razložl, ste mi tle pa carji, pa mi pravte, de nimam pojma. No dobr, tut taki ljudje so na svetu.:P

Clemento ::

Ta steping najdes na procesorju!Vzemi dol hladilnik spuci s cora(jedra) pasto(ce jo mas) pa poglej kaj gor pise!Na zacetku pise
amd athlon ax1700dmt3c pol je pa ta steping:agkga014.....To je pri meni ti pa poglej kasen steping mas ti!Samo po moje bos tezko do 2gh prsu bo treba voltmod na plati in
za rame + boljse hlajenje!Jst mam na o/c
procu z vulcano 7+ 30stopinj idle in 35 under load(test hladilnaika bo upam kmalu na slo-techu!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Yacksy ::

No, končno en odrsel in pomoči dajajoč osebek na tem forumu. Hvala ti Clemento.

Proc mama itak zuni, ki je Abitka na reklamaciji. Eko, ti lahko citiram:

AMD Athlon
AX1700DMT3C
AGOIA 0206WPPW
98574570913
1999 AMD

Pa narjen je v Malaziji.

KAr pa se tiče Agoie steppinga, mio je tist človk, k mi je toprpdau reku, da podpira. No, ne vem če je blo točno tako, ampak jest sm ga tako razumu.

Jest bi rad samo prvil mojga Athlona do skrajne meje. Sam se bojim, de ga bom skuru, če ga bom preveč gnau.:P

Clemento ::

Wow! Zelo dober speping!!!:D Zelim si da ga bi jaz tud mel:( !! Samo bo tezko sel na 2000mhz!!
Tle mas za svoj proc rezultate najboljsih o/c tvojga stepinga:

1923 2.20 AGOIA 0206 EPoX 8K3A Watercooled(Cyclone2 + Bong) in air conditioning. 1904
2.20 AGOIA0206 A7V133 Watercooled,136*14

Moj pa:
2324 2.25 agkga k asus a7v333 (overvoltage) wakü cuplex v2.0 with water cooled by an radi in d :D Ja bom kdaj to vidu!
Ce ga bom kdaj na 1800mhz navil bo zelo vesel!

cpu data base
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Malecky ::

Spet morm dat en konkreten odgovor..... do 2GHZ SIGURNO s tvojim OC znanjem ne boš pršu tud če vsak mulc zna navijat....vsaj js sm to mislu.... zj pa zgleda da je to znanost.... kaj šele Tweakanje?????

Tvoj proc je čist odvisn kolk bo nardil najbolj od tega če je inženir uporabljal čiste rokavice ko je šlatal tvoj DIE na katerim je bil tud tvoj proc:D :D

OK....odvisno je kaj mu nudiš, napetost hlajenje (Dušik) ipd.... ti ne boš dosegu 2GHZ seveda pa tega ni pans da lahko js rečem zagotovo (mrbit se pa rezine inženir sploh dotajnu ni:D :D )

z 1.85V in pod 50°C hlajenjem boš mogoče prišel čez 1800mhz kler je res dober stepping....

subz ::

A mi lohk kdo, prosim, da kak url kjer bi si lohk o teh 'registrskih' stevilkah na XPjih kej prebral in razlozu kaj kej pomen. Pa se kak url za si razjasnit pojme od steppingih itd.

Ful hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kok ste ga vi našponali (XP)

Oddelek: Navijanje
262061 (1197) Blinder
»

Sistema nikakor ne gre navijati

Oddelek: Navijanje
291873 (1266) R33D3M33R
»

Močno navijanje z odklenjenim razmerjem System/PCI (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
573728 (2980) R33D3M33R
»

XP OC' - kaj se najbolj splača

Oddelek: Navijanje
491985 (1297) Tic
»

Athlon XP 1800+

Oddelek: Navijanje
201569 (1091) Malecky

Več podobnih tem