» »

Programi na starem prenosniku WIN98

Programi na starem prenosniku WIN98

matobeli ::

Torej, imam eno Toshibico Satellite 220CS, 16MB rama, recimo 100-200mhz, gor pa so WIN98, aja pa 1GB diska imam. Razmišljal sem da bi naložil nanj vse primerne programe, ter nekaj najboljših igric iz tistih časov. Za takrat ko se naveličam teh novih jajc in se hočem sprostiti ob kosu elektronike ki spada še v prejšnje tisočletje. Hočem pa ohraniti winse, ker linux pač nima tistega arhaičnega učinka kot a win98.

Kaj naj naložim? za igre nebo problema, predvsem me zanima za razne driverje, ker 1 USB port imam in trenutno brez problema zazna USB diskec :)

Kolk je zajebancije da na novo naložim WIN 98 preko disketic?
  • spremenilo: matobeli ()

JJM ::

Windows 98 niso bili izdani na disketah in na žalost tudi ne moraš sam naredit install diskov saj so .cab datoteke prevelike za diskete.
Tako da jih na žalost ne moraš inštalirat z disketami.

Alternativno pa lahko inštaliraš Windows 95 vendar boš potem izgubil podporo za USB in veliko "novih" naprav.

matobeli ::

hm... kako pa so se potem winsi znašli na prenosniku? pa niso bili prednaloženi, ker piše designed for windows 95

no saj ni važno, bodo ostali teli ki so, ampak vseeno mi malo jamrajo winsi da kakšnega fajla ne najdejo in naj vstavim win98CDrom. a se da fajle prekopirati iz cdja na USB kluček pa naj potem bere iz ključka kar že hoče. (noče mi niti recovery diskete nardit)

JJM ::

Verjetno je bil poleg prenosnika CD pogon.

Lahko brez težav prekopiraš cel CD na ključek in nato pač določiš kje naj iščejo mankajoče datoteke.

Sicer sem se spomnil še ene možnosti kako na novo inštaliraš te Windowse.
-Disk razdeli na dve particiji. Glede na to da je 1GB disk ti priporočam 700MB:300MB.
-Na ključek kopiraj vse s CDja (razen mape cdsample) kar je 262MB.
-Nato te datoteke kopiraj na na manjšo particijo.
-Ustvari boot disketo in ponovno zaženi računalnik.
-Formatiraj večjo particijo (C:)
-V dosu izberi drugo particijo in najdi datoteko setup.exe
-Inštaliraj Windowse :))

matobeli ::

bom najprej poizkusil tisto z kopiranjem cdja na kluček

uh- kje pa sedaj najti win98 :D nekoč sem imal original, ampak sedaj...

ta_ki_tke ::

Lahko pa z adapterjem priklopiš disk v drug računalnik, ki ima vse potrebno, naložiš Windows98 in ostale reči na novo in disk vrneš v prenosnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11732591 (26062) Spajky
»

Windows XP namestitev brez uporabnega CD pogona

Oddelek: Operacijski sistemi
142688 (2442) Mercier
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
322060 (1536) Pyr0Beast
»

Snemanje win98 brez CD-ROM-a

Oddelek: Operacijski sistemi
171660 (1411) Lincolin
»

Rabim Win98 zagonsko disketo NUJNO!

Oddelek: Programska oprema
101265 (1141) Huey P

Več podobnih tem