» »

fpga

fpga

korenje_ver2 ::

A se bo dalo sprogramirat spartan-3e fpga, če ne bom vklopil napetosti vccint pred vccaux ko imam interne pull-upe z hswap=0, tako da dam tipko na prog_b za kratek pull-down, ki bi ga aktiviral šele ko je zadeva pod napetostjo?

korenje_ver2 ::

ok naslednje vprašanje... kera zadeva je najboljša za frekvenco 400Mhz? se da to frekvenco podreti tako, da bo primerna za vga signal? pa 1,8V mora podpirat, ker bom dodal še ram module.

Zgodovina sprememb…

korenje_ver2 ::

Tisti, ki se ukvarjate z pcbji in fpga, naj se javijo tukaj. Na elektronik.si sem očitno prevelik "jack" in preveč vzvišan za obstoj na tistem forumu ^^.

Azrael ::

Sem bral obe tvoji temi na elektronik.si: Klik, Klak!

Torej, če nadaljujem kar od tam. Kaj fali tvojemu projektu?

1. Nedefinirano, kaj bi sploh rad dosegel. Vse kar si povedal, je izpadlo tako, da bi uporabil fpga zaradi tega, ker je fpga cool. Enako tudi 24 bitni ADC. Edino sonda je malo manj vesoljska.
2. Tvoji lahkomiselni odgovori, ob opozorilih na verjetne probleme, ki te čakajo. Ko gre pri takih stvareh kaj v maloro, nihče nihče biti niti omenjen, da je ožigosanemu sploh kaj pomagal.

Stvar si zastavil v stilu Mujo i Haso

Mujo: Haso, bi se ti poročil z angleško kraljico?
Haso: Eeee, zakaj?
Mujo: Ima denar, je lepa, mož ji je umrl, pa ti si v moji žlahti...
Haso: Dobro...
Mujo: Super, sedaj samo še kraljico prepričam in sem bogat.

Spremeni pristop!
Nekoč je bil Slo-tech.

korenje_ver2 ::

azarel, fpga mora biti, ker ima dovolj moči, da lahko sprocesira sliko na visokoločljivostni zaslon z touchscreen funkcijo. To sem tudi napisal na forumu. Zakaj 24 bitni adc sem tudi napisal.

Bi pa rad potrditev pravilnosti vezave, ki sem jo objavil + opis problemov pri spajkanju bga čipov na pcb.

sem razmišljal, da bi najprej dal lot na pikice na pcb, nato čip čez, ki bi ga z vzmetjo pritiskal na pcb. vse skupaj bi pa vrgel v pečico na 200°C za 10 min.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

azarel, fpga mora biti, ker ima dovolj moči, da lahko sprocesira sliko na visokoločljivostni zaslon z touchscreen funkcijo. To sem tudi napisal na forumu. Zakaj 24 bitni adc sem tudi napisal.

Bi pa rad potrditev pravilnosti vezave, ki sem jo objavil + opis problemov pri spajkanju bga čipov na pcb.

sem razmišljal, da bi najprej dal lot na pikice na pcb, nato čip čez, ki bi ga z vzmetjo pritiskal na pcb. vse skupaj bi pa vrgel v pečico na 200°C za 10 min.


Tako boš dobil samo kup nedelujočih BGA čipov prispajkanih in prismojenih na PCB. Edini, ampak res edini način, kako prispajkaš BGA je, da naročiš stencil za SMD pasto in jo tako naneseš na PCB. Drugo, domača pečica tudi ne bo delovala - ni čip enako torta, kjer je pomembno samo to, da je na cirka 200°. Za spajkanje PCBjev imaš pet metrov dolge peči z dušikovo atmosfero, pa še takrat te lahko kaj zafrkava. Če boš delal tako, kot si opisal (packal na roko in potem čip z vzmetjo dol pritiskal, pa hop v domačo pečico), boš samo uničil čip, izgubil kup živcev in verjetno še denarja.
Glede na to, da očitno nimaš pojma, kako bi se BGAja lotil in samo fantaziraš (v glavi pa lahko narediš sve i svašta, v realnosti pač ne) ti svetujem, da se lotiš česa malo bolj realnega. In na elektronik.si ni problem tvoja vzvišenost, pač pa to, da se ti osnov ne da naučit. Da hočeš kar takoj delat hf vezja, ne da bi znal naredit kaj osnovnega tako, da ne zgleda kot sračje gnezdo. V naši firmi smo dali ven delat CPU plato z freescaleovim procesorjem, je bila ta firma, kamor smo dali delat kao hudo leglo strokovnjakov, pa so dali nazaj tako plato, da ni nikoli delovala prav dobro, čeprav je najvišja frekvenca "samo" 150 MHz. To so delali ljudje, ki so imeli opremo in veliko več znanja, kot ti, pa jim ni najbolje uspelo. Tako da če boš ti to poskušal z začetniškim znanjem, boš samo mizerno propadel.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

korenje_ver2 ::

teskan, a bi mi lahko v dalnji prihodnosti v vaši firmi naspajkal bga fpga in še par ostalih čipov na pcb?

ban na elektronik.si je pa zaradi tega kot je un ka me je banal povedal. da sem nek frajer ka je pršu tja ipd... svašta.

pa ni treba skos kritizirat moje znanje in me prepričevat, da naj se odpovem temu... to sem že ves cajt poslušal na elektronik si, ker so valda tisti moderatorji tm naj naj vse sploh božji elektrotehniki.

v glavnem če se nekaj spraviš delat z resnim namenom in motivacijo, lahko tudi take stvari narediš. Čeprav sem strojni inženir, sem že usposobil high end pcb s picom. Sicer je bila 48MHz komunikacija, sam nisem imel nobenih problemov pri samem delovanju. Razen pri izdelavi pcbja, ker sem ga sam jedkal. Sedaj bi dal jaz to narediti drugim, zato moram vezje sestaviti čim bolj točno, ker me bo vsak poskus koštal več kot 100€.

Zgodovina sprememb…

VolkD ::

korenje_ver2, pa si ti kdaj pomislil, da so ljudje, ki so moderatorji na elektronik.si istočasno tudi vrhunski strokovnjaki na svojem področju ? Ali pa morda zgolj le moderatorji tudi tukaj ?

In mimogrede banal te je administrator, ki je tudi lastnik foruma.

Potrudi se, da me tvoj neprimeren odnos do moderatorjev ne bo prisilil v to, da brišem poste tudi tukaj.

Drugače pa ja, na elektronik.si so imeli prav, ko so ti povedali, da si se lotil stvari, ki so zate prezahtevne. Imeli so tudi prav, ko so ti povedali, da je za dosego cilja potrebno prehoditi prav vse stopničke in na preskakovanje tu ne pride v poštev. Prav so imeli tudi, ko so ti povedali, da je igračkanje z picem eno - hobi elektronika, izdelek od katerega je odvisna proizvodna veriga in proizvodni proces, pa nekaj povsem drugega in da slednje potegne za seboj tudi neko odgovornost, tako denarno, kot tudi moralno. In kot izgleda, ti slednje močno primanjkuje.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VolkD ()

20sdfj093f ::

azarel, fpga mora biti, ker ima dovolj moči, da lahko sprocesira sliko na visokoločljivostni zaslon z touchscreen funkcijo.


A da ima, al kaj? 8-O

korenje_ver2 ::

seveda ima. 720i, dočim 720p so že mali problemčki.

TESKAn ::

Če ni skrivnost, kaj ti bo prikazovanje na visokoločljivostni zaslon z FPGAjem in DACom, če lahko vse skupaj narediš z embedded platko (recimo kaj od VIAe, tam kak GHz) in magari senzorjem na COM portu, kar ti hkrati da še morje možnosti, kaj delat s tako dobljenimi podatki? Da ne omenjam tega, da take embedded zadeve niso garažni projekt in imajo za sabo ohoho testov?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

CCfly ::

Ali pa na koncu koncev zakaj ne bi vzel razvojnega kita s FPGA čipom.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

20sdfj093f ::

TESKAn: ampak potem ne bo kul, ne bo FPGAja.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

No ja, če ti je glavni kul faktor, potem ja. Če ti je pa glavno, da stvar dela s kar najmanj stroški razvoja, potem pa ne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Brane2 ::

Zakaj bi se spuščal v izdelavo motilnika navadne televizije z mikrokrmilnikom, če lahko narediš motilnik digitalne z FPGAjem ?

Tud šalabajzerji morajo v korak s časom...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

elektronik.si forum ne deluje več?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
366533 (1874) darkolord
»

Iščem programerja za xmega 4AU ali drug ustrezen uProc

Oddelek: Programiranje
141367 (808) Oldi

elektron.si

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133717 (3375) VolkD
»

Izdelava vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
185411 (5112) mte
»

bakrenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
566791 (4674) Pyr0Beast

Več podobnih tem