» »

Jurjevanje

Jurjevanje

beatrix ::

Hojte,hojte k nam na Jurjevanje!:)) Živio....na splošno bi prosila vaša mnenja,če vam je všeč Jurjevanje,ali morda ne.....zakaj?
cogito ergo sum

tommy boy ::

Itak da nam je všeč:D. Se nekaj zanimivega dogaja od športnih prireditev do plesa, pitja itd.:P

Samson ::

Jurjevanje samo po sebi se je precej spremenilo zadnjih naprimer 25 let. Vmes se skoraj nic ni dogajalo razen klasicni ritual. Zadnja leta pocasi zopet dobiva vzgon. Ampak se vedno sem mnenja da tako kot je bilo vcasih, ko je bilo veliko delavskega razreda (Rudnik Kanizarica, Belt, Iskra in podobno) nikoli vec ne bo. Takrat se je jedlo in pilo cele noci. Pretiravalo se dobesedno. Program pa tak da ni nobeden spremljal razen penzionistov. Omladina je letala gor pa dol po dragi, pijanci so bili za sankom, lacni pri pecenki oz. staremu Nuhiju na cevapih in pljeskavicah...Penzioni pa na vrhu in so spremljali program, hehe. No ja upajmo da se bo se popravilo. Hvala bogu da ni vec tistih ki posiljujejo z nevem kaksnimi sreckami ala "vsaka zadane" tipa....Aja, pa letos so se zopet malce bolj kramarji pojavili. V nasih mladih casih jih je blo k bi jih naklel. "Napred pere, nazad brise" se je drl en debeli cigo - po moje nekje iz srbije ko je prodajal eno zadevico, ki je na eno strani imela spuzvo, na drugi pa gumo....In je celo noc na en kos stekla mazal z domaco solamo da je bilo zelo mastno, potem pa demostriral z tistim cudom napred pere nazad brise. Moram rec da je bilo super gledat ker mu je slo, medtem ko doma nihce ni mogu tako naredit. Mogoce pa nismo imeli taprave klobase, hehe. Aja, in ko se mu je zdelo da je lacen ratu, je kar tisto klobaso malce odgriznil ali odrezal ce je bil pipec zravn in veselo naprej krical. Superca vam povem...


:O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

beatrix ::

To, da tako kot je včasih bilo,nikoli več ne bo je res,res, res.Lahko pa bi v Črnomelju dogajalo malo več stvari ne samo Jurjevanje pa Martinovanje,pa Jurjevanje pa Martinovanje.......
cogito ergo sum

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: beatrix ()

Blum ::

To, da tako kot je včasih bilo,nikoli več ne bo je res,res, res.Lahko pa bi v Črnomelju dogajalo malo več stvari ne samo Jurjevanje pa Martinovanje,pa Jurjevanje pa Martinovanje.......

V Črnomlju, ne Črnomelju... Sicer pa Jurjevanje res ni to, kar je bilo. Predvsem zaradi prevelikega obiska ciganov... To ti pokvari celo vzdušje. Je že skoraj dobilo naziv, da je jurjevanje samo še zato, da cigani hodijo tam... Me pa moti tudi to, da zaprejo okoli ceste, in postavijo na sredino ringelšpil, da se lahko kdodrug kot cigani vrtijo na njemu. Zraven sem in vidim zakaj se gre, skoraj sosed... In namerno sem uporabil besedo cigani, ker romi ne bi razbijali, bruhali okoli, ter delali škode.

beatrix ::

Pa misliš da so to samo cigani razbijali ,in bruhali?To pa da so malo moteči je
tudi res,samo mislim da nimaš nobeno pametno rešitev za to problematiko"cigani"
ker ni to samo Jurjevanje,ampak ........ lahka bi novo temo odprli o tem;)

MadMax ::

Jurjevanje, martinovanje, ...
Vse je ciganovanje...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Samson ::

Moram rec, da so letos cigani bili dokar kulturni. Vsaj v petek so se vedli zelo korektno, so pa tudi edini ki so kupovali pecenko pri Balkovcu, hehe. Je reku da dobro da jih imamo, ker bi se drugace zasral kolk jo je znalo ostat. Pa so pokupli "nasi". Hja, malce manj pijanih cigotov imamo. Verjetno zaradi tega ker se celo lepse oblecejo in se pocasi kulturizirajo? Ce je temu tako, potem kapo dol. Pa glede vrtiljaka. Naceloma imajo cigani postavljen vrtiljak (letos nisem sel nic gor, hehe) in ves da svoj svojega mora podpirat. Tudi vrtiljak je placal svojo ceno jurjevanja in mora pokaserat nazaj, pa se malce zasluzit. Vcasih je bil dren in velika vrsta za vrtiljak, danes ne vem. Vcasih se je dalo zasluzit, ja...Beatrix: Kje pa si ce ni skrivnost da vidis vrtiljak pa da si soseda??? Mogoce pridem na kofe, sam ce nisi premlada, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Blum ::

Mogoče si malo zamešal, jaz sem skoraj sosed, sicer posredni, ker sem pri punci veliko časa. Nad železnico, staroselci :P

Samson ::

Nad zeleznico? Katera pa je tvoja punca, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Blum ::

pod gozdom ulica. ;)

Samson ::

Dobro vem kje je pod gozdom. Sam je odvisno v katerem delu si. Starem ali novem. Na novo je veliko his tam naraslo, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Samson ::

Aja, sploh pa staroselci. Naceloma so stare bajte tam le Lov., Pla., Cin., Bar,. in Tes...Ok pa pokojna Malka mislim da. Upam da je nisem predcasno pokopal, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

r5r ::

Moment, a ni jurjevanje 24. 4.?
And it makes me wonder.

Samson ::

nope. danes se koncuje. menda je ze konec, samo se pijancke zbirajo po grmovju, hehe. pa pijaco se dajejo in jedaco. nastopanja pa mislim da je konec.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

beatrix ::

Samson:vrtiljak glih ne vidim ampak drago pa da,kaj se pa leta tiče mislim da nisem premlada,ampak malo prestara....na kofe pa lahka prideš hehe:))

Samson ::

In kam pridem, hehe. ce drago vidis nisi dalec...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

beatrix ::

Kaj piješ kofeinom,ili brez?

Samson ::

z njim, hehe. po moznosti express. ce pa ne vem kam pridet je pa tudi bad. ok dosti sale. vem da v hotelu nisi ker ne dela. in ce vidis drago si lahko samo se na sadezu oz. tisti bloki trojcki. pogojno se tam okrog flamingota. ampak jaz bi ti skoraj dosodil trojcka, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

beatrix ::

Vroče,vroče ampak moraš biti bolj natančen če miliš kofe pit v taki pozni uri hehe:)

beatrix ::

V dragi pa še ni konec veselice še špilajo Radolfija...

Samson ::

Sej nikjer ne pise da moram sedaj pit, pa se pri tebi. Sej gremo lahko na pir v drago, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

beatrix ::

In tebi bo pisalo na čelu da si Samson ,meni pa Beatrix ali kako?

Samson ::

Sej lahko se zmeniva kje se dobiva in jaz pridem z rdeco vrtnico v zobeh, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

beatrix ::

Si pa romantičen,samo ne vem kje boš zdej rdečo vrtnico staknil

Samson ::

bom pa naprintal. pa nisem romanticen, hehe. se vedno nimam pojma koga in kaksno osebo bi iskal tam gor. ne spomnim se nobene osebe ki bi bila cca 69 letnik, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

beatrix ::

zakaj pa misliš da sem cca 69 letnik,si morda jasnovidec?

Samson ::

ne, ugibam po mailu, hehe. a greva na privat mogoce da nebo off topic??
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

ta_ki_tke ::

Nikar!
Samson se podpisuje
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Samson ::

LOL. nic bat. srecno porocen, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

beatrix ::

Fanti ne se sekirati

Gandalfar ::

Nakladalnico ze mamo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše - ravna streha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316891 (5571) Machete
»

Inštrukcije s.p.

Oddelek: Šola
153131 (1770) lebdim
»

narečja (hrana)

Oddelek: Šola
404911 (3729) šolarka_
»

Kako vi očarate punco? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6811257 (8891) link_lank
»

Ste kaj športniki? Kolesraski vzpon na Mirno goro.

Oddelek: Loža
141708 (1344) K0K0

Več podobnih tem