» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
34 / 105
»»

misek ::

@jl, zakaj si uporabil emergency firmware? Uporabi normalnega. Morda je med njima kakšna razlika. Za ipkg-cl uporabi tega. Glede na to, da so ga odstranili, po moje kaže na to, da kljub temu, da napravica ima potencial v dodatnem software-u, tega ne bomo videli.
Glede shranjevanja datotek na root: verjetno imaš mountan flash kot read-only, zato ga mountaj read-write s komando "mount / -o remount,rw".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

jl ::

@jl, zakaj si uporabil emergency firmware? Uporabi normalnega. Morda je med njima kakšna razlika. Za ipkg-cl uporabi tega. Glede na to, da so ga odstranili, po moje kaže na to, da kljub temu, da napravica ima potencial v dodatnem software-u, tega ne bomo videli.
Glede shranjevanja datotek na root: verjetno imaš mountan flash kot read-only, zato ga mountaj read-write s komando "mount / -o remount,rw".


Sem najprej uporabil normalni fw, pa sem imel tezavo z wirelessom (ne vem zakaj mi je prepisal resolv.conf file). Tako da sem povozil z emergency in zadeva zaenkrat dela.
Kar se tice ipkg, bom danes probal. Tudi jaz mislim, da bodo omejili featurje na Xtreamerju in bodo razni torrent clienti delovali le na Xtrayju. Sem pa instaliral ctorrent clienta in zadeva deluje brez problema. Tudi kar se tice CPUja ni potratna, v NAS mode mi kaze okoli 3-5%. Edino vmesnik je tako tako, zato bom probal se 1x instalirat transmission.
Kar se tice ftp-ja sem, vsaj trenutno zgleda, uredil s tem, da sem v conf file-u od ftp serverja spremenil max connection iz 1 na 10. Po tem nisem imel vec tezav z server busy.
Glede sambe sem tudi malo primerjal conf file na X-u in na svojem PCju, spremenil sem character encoding (na UTP8), vendar nisem se imel casa potestirati zadeve.

OldSkul ::

Tole je sramotno, da se ne da nič zunanjega gor poganjat. Če ne bojo zadevo vsaj malo odprli (recimo custom meniji), pol tale xtreamerček nima ne vem kakšne prihodnosti.
Treba spremljat WD TV Live...


Sam sem sicer z 2.0 FW zadovoljen, ampak samo zato, ker nisem tako zahteven. Imam ga priklopljenega na kabel in ne na brezzično mrežo, pravtako gledam samo 720p filme. Tako, da se izognem večini težkih problemov.
Glede daljinca pa še vedno mislim, da je problematičen. Verjetno mi ni treba omenjat, da si xtreamer deli komande (na srečo samo eno) z mojim sat sprejemnikom.

misek ::

Tole je sramotno, da se ne da nič zunanjega gor poganjat. Če ne bojo zadevo vsaj malo odprli (recimo custom meniji), pol tale xtreamerček nima ne vem kakšne prihodnosti.
Ja, se strinjam. Rešuje ga samo relativno ugodna cena. Potrebno je priznat, da kot predvajalnik vseeno deluje OK. Ampak med gledanjem filma bi npr. lahko skuhal še kavo :D
Že nekaj časa spremljam razvoj custom stvari na NMT-jih, kjer je to čisto druga zgodba. Pri Xtreamerju pa se ničesar ne dogaja. To da malce hekaš s telnetom ni nič.

OldSkul ::

Sicer so obljubljali, da bo opensource, samo sej vemo kako je to. Tudi OpenSat je pri Azbox HD Elite/Premium obljubljal kako bodo odprli kodo in da bo raj za sat navdušence. Kaj je pa zdaj? Nič, kode se menda ne da odpret, ne "pustijo". >:D haha
Da ne bo tud pri xtreamerju podobno

jl ::

Ja tezko je razumet, kaj mislijo s tem. Bi se razumel, da bi zadevo zaprli, ce bi bil fw placljiv, tako pa ni logike. Community pri xtreamerju je ze sedaj velik in bi se lahko naredilo marsikaj. Sicer meni trenutno najbolj pomeni torrent client in pa prenos datotek med PC in Xtreamerjem, kar sedaj zgleda, da deluje :)

misek ::

Glede opensource: Skoraj vsaka napravica danes vsebuje kakšen del opensource programske kode. Ampak to še zdaleč ne pomeni, da je cela naprava opensource. Pri Xtreamerju je glavni (core) program DvdPlayer, ki po moje NIKOLI ne bo odprt. In ravno ta skrbi za delovanje celotne naprave. Že pregled kode, ki so jo objavili je žaljiv, saj so samo objavili, kaj vsebuje in linke na original projekte. Niti kernel config-a niso objavili. Tako da veselo gledanje filmov, na ostalo pa pozabimo.

PP111 ::

Jest mam pa eno malo bolj neumno vprašanje.

Lahko xtreamerja položim, da ne stoji pokonci? Imam pa pasivno hlajenje vgrajeno in sicer tisto z rebri, brez ventilatorja.

Hvala.

misek ::

ppekol, ti kar. Rebro pa naj bo zgoraj.

PP111 ::

Ok. Hvala.

RuN ::

Danes dobil Xtreamerja, naložil novi FW in moram reč, da je zadeva super - celo nad pričakovanji.
Filmi letijo b.p. Internet laufa, radio dela, vse super.

X-a vezal s kablom na router, dela vse, edino ne vidim sheranih map iz PC-ja (win 7).
Naložil haneWin NFS server, uredil kot je treba in zadeva laufa - sedja vidim mape ki sem jih nardil v haneWinu (fora je sam, da je trial 30 dni :((

A obstaja še kaj drugega za to da sheram mape in da se bodo vidle na Xtreamerju???

Modri dirkač ::

Tole je sramotno, da se ne da nič zunanjega gor poganjat. Če ne bojo zadevo vsaj malo odprli (recimo custom meniji), pol tale xtreamerček nima ne vem kakšne prihodnosti.
Treba spremljat WD TV Live...


Sam sem sicer z 2.0 FW zadovoljen, ampak samo zato, ker nisem tako zahteven. Imam ga priklopljenega na kabel in ne na brezzično mrežo, pravtako gledam samo 720p filme. Tako, da se izognem večini težkih problemov.
Glede daljinca pa še vedno mislim, da je problematičen. Verjetno mi ni treba omenjat, da si xtreamer deli komande (na srečo samo eno) z mojim sat sprejemnikom.


Lahko rečem samo, LOL.
Everybody lies!

mare88 ::

zivjo, dobil sm xtreamerja, nalozil novi firmver, zaenkrt vse dela..razen ko priklopim zunanji disk wd-passport mi na xtreamerju ne pokaze datotek, kot da bi bil prazen... disk sem formatiral v ntfs formatu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare88 ()

polde66 ::

Ker misi izbral USB ampak disk
polde

mare88 ::

ja sm izbral USB, pa pokaze ntfs(c:), dam OK pa prazno..

RuN ::

Jupi, končno zrihtal sharing brez NFS :)

Vse dela super.

Maverick33 ::

Fantje kuk mate vsi enih pritožb kaj se to sploh še splača kupst?

antireal ::

Seveda se. Super zadevca.

Maverick33 ::

Ja jz bi jo z veselejem vzel samo pol, ko mi nebo sharing delu bom pa loh sam še suši prodaju.

Drgač pa mam tale TV http://www.mimovrste.com/artikel/135013...


Kako bo to pol men slika zgledala bo lepo čez cel ekran al ja? Recimo FULL HD 12gb movie kaj se bo zgodl jasno mislm v najboljši kvaliteti (resoluciji ne, da bom pol kvadrat gledu).

Bi loh to en po kmečk odgovoru? Pa kaj vas tok zajebava tale sharing kaj je res tok zajeban?

Kaj se pa pravzaprav zgodi, če prklopš xtreamer direktno na comp al lahko jemleš filme direktno dol iz DISKA ? mislm pač jih gledaš?

antireal ::

Če je film posnet v 16:9 formatu potem bo slika čez cel zaslon. Jasno.

Sej xtreamer je narejen za gledanje HD filmov, nevem zakaj nebi potem mogel predvajati teh vsebin.

Filme lahko preko mreže gledaš direktno iz računalnika.

Heca samo wifi, ampak mislm da jo je še vsakmu ratalo usposobit. Kar se tiče navadnega lan-a pa dela bp. Vsaj kar se sharinga tiče.

Maverick33 ::

Aha pol preko kabla se ni za hecat z netom.

Dobro pol pa še vedno me zanima, če priklopim USB-USB: XT:COMP bo lepo disk zaznal in bi lahko gledu zadevo?

Drugač pa verjetno bom zrihtu sharing nameravam pa gledat take filme:



Kaj, ko bom gledu film 720p bo pa odteken manjša slika ? Pa štekat tko ne sme, če dam sharing, ker to nej bi blo nekak skupno na mreži ane? Tud, če mam net v kurcu (se prav pri siolu z drugo besedo).

Zgodovina sprememb…

telexdell ::

Kupil Xtreamer, vanj vgradil disk 500Gb, priklopil kabel do roterja, TV in ojačevalnika, se vsedel v naslonjač in uživam že 2 meseca. Do sedaj sem na pašniku enkrat ugriznil v nek divx film, kateri mi je kockal. Ostalo dela ko šus.
Žena gleda limonade na LCD, hčerka romantiko na svojem kompu in jaz resne filme na laptopu (oba compa sta WiFi spojena na router!). In to vse istočasno brez kockic ali zatikanja. Dela NAS, FTP, NFS, Share map v dveh domenah (workgroup in služba), share DVD enote na laptopu, youtube, fotke, radio....
Sem si za test naložil transsmisio je delala, vendar preveč obremenjuje procesor (do 100%-sicer pa uporabljam za torrente kar router).
Vsakemu priporočam, da si za svoj denar ne kupi naprave po oh in sploh reklamnih opisih možnosti amapak napravo, katera bo res služila osnovnemu namenu in s katero bo zadovoljen. Pa kakšen EUR več ali manj naj ne bo ovira. Jaz sem prepričan, da sem se odločil prav.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

jl ::

@misek: sem dal gor transmission in dela OK. Je pa procesorsko bolj potraten kot ctorrent, malo bom pogledal, ce bi se ga dalo vkljucit le ko je Xtreamer v NAS mode-u (trenutno sem ga dodal v rcS1, da se starta ob zagonu naprave)...
@telexdell: transmission je na 100% CPU, ker ni omejitve UL/DL hitrosti po defaultu. V konfiguracijski datoteki je potrebno zmanjsati hitrost prenosa, potem pa je CPU na okoli 10%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jl ()

karafeka ::

Kako je predvajanje filmov 1080p iz xtreamerja, če ti TV podpira samo 720p in 1080i ?

misek ::

karafeka, kako to misliš? Meni deluje BP.

Ro! ::

Khmmm... pr HDXu sem prenašal gradivo prek FTP.. Tule pa :8).. Gesla ne najdem nikjer, če se prijvaim brez gesla, se sicer poveže, ampak povezava stalno pada, ne dovoli brisat datotek na Xtremistu...
Kako prenašate podatke? (brez prenašanja napreve k računalniku, oz. obratno)..
LP,
Robi.

kmetek ::

Jupi, končno zrihtal sharing brez NFS :)

Vse dela super.


kaj je to NFS? Razloži.

jl ::

Khmmm... pr HDXu sem prenašal gradivo prek FTP.. Tule pa :8).. Gesla ne najdem nikjer, če se prijvaim brez gesla, se sicer poveže, ampak povezava stalno pada, ne dovoli brisat datotek na Xtremistu...
Kako prenašate podatke? (brez prenašanja napreve k računalniku, oz. obratno)..
LP,
Robi.


Geslo kreiras preko web vmesnika. Glede padanja povezave, probaj popravit vi /usr/local/etc konfiguracijsko datoteko stupid-ftpd.conf, in sicer default vrednost maxusers=1, jaz sem spremenil na 5 in sedaj nimam vec tezav.

Vorlon ::

Kako je predvajanje filmov 1080p iz xtreamerja, če ti TV podpira samo 720p in 1080i ?


Deluje (downscale). Med drugim lahko gledaš 1080p tudi na crt (stari) televiziji.

Jupi, končno zrihtal sharing brez NFS :)

Vse dela super.


kaj je to NFS? Razloži.

Upam da ti bo v pomoč
Network File System %28protocol%29 @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vorlon ()

Ro! ::


...Geslo kreiras preko web vmesnika. ..

Tu mi nekaj ne štima.. Ne odpre mi prve strani, pač pa me vrže direkt na login stran (http://192.168.2.30/login_form.php)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ro! ()

telexdell ::

@misek: sem dal gor transmission in dela OK. Je pa procesorsko bolj potraten kot ctorrent, malo bom pogledal, ce bi se ga dalo vkljucit le ko je Xtreamer v NAS mode-u (trenutno sem ga dodal v rcS1, da se starta ob zagonu naprave)...
@telexdell: transmission je na 100% CPU, ker ni omejitve UL/DL hitrosti po defaultu. V konfiguracijski datoteki je potrebno zmanjsati hitrost prenosa, potem pa je CPU na okoli 10%.

Iz uradnega foruma sem si potegnil mod pack alfa 2.8a. Hitrost prenosa je nastavljena na 150/50. Nastavljal sem različne omejitve in poskušal z vklopljeno napravo in tudi NAS mode. Zdi se mi, da v začetku deluje transmission dobro potem (po kakšni urci) pa zabije procesor na 100%. Naprava se je očitno pregrevala. Dokler ne bo rešen ta problem si ne bi upal pustiti vklopljene naprave 24/7. Je pa zanimivo, da mi na routerju transmission obremeni procesor le 10-15%, čeprav je procesor bistveno šibkejši.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

kmetek ::

Uporabniki WLANa:

kateri router imate, kok mbps in % dobite?

azeed ::

za tiste, ki ste kupili xtreamerja pred 1.11. in oklevate z nakupom etrayz: ponudba velja samo do 30.11., torej dan predno bodo sploh pričeli z razpošiljanjem prvih naročil. kljub temu pa bodo beta testerji v kratkem dobili prve primerke in takrat pričakujemo tudi prve teste.
You gotta say YES to another excess!!!

kmetek ::

ki jih pa baje ne smejo objaviti.

jl ::


...Geslo kreiras preko web vmesnika. ..

Tu mi nekaj ne štima.. Ne odpre mi prve strani, pač pa me vrže direkt na login stran (http://192.168.2.30/login_form.php)


Katero verzijo FW pa imas? Mislim, da je bil pri prejsnjih verzijah nek default password (probaj 0000).

kmetek ::

kako se logirate na xtreamerja, preko lana ali wlan?

jl ::

kako se logirate na xtreamerja, preko lana ali wlan?


Saj mora oboje delovati...

telexdell ::


...Geslo kreiras preko web vmesnika. ..

Tu mi nekaj ne štima.. Ne odpre mi prve strani, pač pa me vrže direkt na login stran (http://192.168.2.30/login_form.php)


Katero verzijo FW pa imas? Mislim, da je bil pri prejsnjih verzijah nek default password (probaj 0000).

V osnovi je potrebno napisati uporabniško ime "admin" brez vsakega gesla. Potem pa imate možnost spremeniti tako ime uporabnika kot geslo. Če ste geslo slučajno pozabili na Xtreamerju nastavite tovarniške nastavitve, s katerimi se resetira tudi WEB vmesnik.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Vorlon ::

ETrayz testi,ki jih pa baje ne smejo objaviti.


Bi se popolnoma strinjal s tabo, nekaj so "zamenjali" vsebino škatle zato je "baje" cena poštnine višja ;((. Kot drugo, ne vem če je kdo opazil, so se admini odločali kdo bo lahko testiral etrayz (prijatelj tu prijatelj tam pa je 30kom takoj)>:D. Trenutno imam Siemens/Nixdorf AMS 150 NAS in upam, da ga bo prekašal (ta bo težka!).

Pjer13 ::

A mi lahko kdo pove kje se poveča velikost fontov v menu-jih. Za podnapise sem našel sam ostalo pa je tako majhna pisava da skoraj ne vidim brat. Imam pa FW 2.0.1.

Modri dirkač ::

Ne da se.
Meni gre tudi na živce.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

frenkb ::

Vprašanje glede dobavih rokov : Ali je kdo naročil Xtreamerja konec oktobra preko weba direktno na njihovi strani.Meni piše datum dostave 5.11, pa status še vedno Awaiting Fulfillment (order #10766)

skvik ::

Vprašanje glede dobavih rokov : Ali je kdo naročil Xtreamerja konec oktobra preko weba direktno na njihovi strani.Meni piše datum dostave 5.11, pa status še vedno Awaiting Fulfillment (order #10766)

Očitno sem te prehitel za ena (order #10765) in tudi jaz še nisem dobil. Sem pa dobil njihov odgovor na moje povpraševanje glede zamude

Xtreamer.net Shop Said:

Dear Sir,
Thank you for your mail, there is a short delay.
Your order will commence for shipping within a week.
We will keep you posted, kindly accept our apology.

Best regards,
xtreamer sales team

frenkb ::

Hvala za odgovor, torej nisem sam na čakalni listi.
Ja nič, bomo čakali naprej, v tem času pa dol vlekli popravke oz. nove FW. (sedaj je že 2.0.2)

astras ::

nove pakete delajo pa traja... ;)

lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

rembrandtm ::

Vprašanje glede dobavih rokov : Ali je kdo naročil Xtreamerja konec oktobra preko weba direktno na njihovi strani.Meni piše datum dostave 5.11, pa status še vedno Awaiting Fulfillment (order #10766)


Evo, naročil 1.1. , imam Order #11423 pa imam enak status,...upam, da se tale teden kej premakne, menda mejlajo, ko pošljejo paket tako, da ga potem lahko spremljaš

OK.d ::

a je že kdo probal istočasno priklopiti xt->hdmi->lcd +
xt->component->monitor, ali se slika pojavi na obeh?
LPOK.d

Ro! ::

jl , telexdell - Hvala za info & pomoč.. Zadeva dela!

Pegart ::

Je že kdo dobil Xtreamerja, ki ga je naročil preko: trgovina.xtreamer.si? Katero številko naročila je imel in kako je plačal? Na strani je bila novica že 4.11., da so vsem, ki so plačali vnaprej, že poslali in so se vrnili na začetek seznama, da pošljejo še vsem, ki bojo plačali ob prevzemu pošiljke. Po številki naročila se mi zdi, da sem med prvimi, pa še zmeraj nisem nič dobil.

Matko ::

za tiste, ki ste kupili xtreamerja pred 1.11. in oklevate z nakupom etrayz: ponudba velja samo do 30.11., torej dan predno bodo sploh pričeli z razpošiljanjem prvih naročil. kljub temu pa bodo beta testerji v kratkem dobili prve primerke in takrat pričakujemo tudi prve teste.


hitro kupite mačka v žalju >:D
««
34 / 105
»»