» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
35 / 105
»»

astras ::

@pegart: mogoce jim je pa zmanjkalo..

kr na http://www.xtreamer.me pa bo
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

tistiglih ::

Moje naročilo je bilo #00042.2009, XT pa sem dobil v petek 06.11 - plačilo po povzetju.
lp

pedalo ::

Jaz sem imel 00062.2009 pa nisem še dobil. Ker pa je predolgo trajalo sem preklical naročilo.

svejk ::

spet je nova verzija FW zunaj ;)

kmetek ::

ne vem, a ne znam preko wlana se ne morem konektat na XTREAMERja......

frenkb ::

Hvala za odgovor, torej nisem sam na čakalni listi.
Ja nič, bomo čakali naprej, v tem času pa dol vlekli popravke oz. nove FW. (sedaj je že 2.0.2)


Evo status : shipped :)

slon ::

Jaz sem imel 00062.2009 pa nisem še dobil. Ker pa je predolgo trajalo sem preklical naročilo.



Glej moje naročilo je št 111 pa je njihov odgovor, da na drugi del pošiljke še čakajo. Zakaj ne naročim pri astrasu nevem, mogoče zato ,ker se mi ne mudi oz. za isti denar dobim poleg še tiho hlajenje. Vendar lahko se zgodi, da se premislim in požrem razliko v ceni in naročim pri astrasu.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

servo ::

jaz mam #00034.2009, pa še kr čakam..., naj pa bi bil v prvi pošiljki. Samega prodajalca pa, kot opažam, tudi tukaj ni že nekaj cajta.

Kot kaže bojo prej vse buge pobili, kot pa mi dobili zadevo :D

slon ::

Prvo so pošiljali tistim kateri so plačali naprej neglede na številko naročila. Sedaj pa naj bi pošiljali po vrstnem redu. Seveda jim je sedaj zmanjkalo predvajalnikov. Pa ne več o tem ker kvarimo temo.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

rembrandtm ::

...torej, se kej pretresljivo novega dogaja glede firmwara 2.0.1 ali ..2.?
spremljam temo od začetka in na kratko, če sem prav razumel :
XT odlično prebavlja več ali manj vse ali iz usb diska ali iz 2.500 notranjega ?
xt dela preko utp - ja na router in dobro prenaša podatke, tudi 1080p in film ne šteka ?
XT preko wirless še vedno ni dozorel svoji vlogi, a vseeno za silo prebavlja prenose, a so slabši?

Takole po kmečko sem si tole razložil in verjamem, da je to prepotrebna informacija za vse nadaljne kupce. In če vse to drži, nom konec tedna vzel kak mesec dopusta, da si ga ogledam in sprobam, pol je pa itak novo leto. Srečno vsem že danes.
Ali novi xt še vedno ztako brenčijo da je nujen popravek hlajenja ?

Pa brez zamere in hvala za odgovore, ki pa itak že nekje zgoraj, a osveževanja je malo, ker ste skrenili spet v prodajne vode, namesto da bi se posvetili ''novorojenčku'' :)

cutmaster ::

ali je FW 2.0.1 ali kasnejšega nujno zagnati preko 2.0, ali lahko tudi na 1.0.2.
pri navodilih za FW 2.0 piše "To upgrade the firmware from a 1** version please: ...", pri navodilih za FW 2.0.2 pa "To upgrade the firmware from a 2** version please: ..."

Urajmal ::

a je kaj govora o vgradnji kakšnega torrent clienta?

alex401 ::

Ima mogoče kdo še kakšen predlog glede FTP povezave in deljenja datotek. Internet dela, v "share" datoteke, ki so na računalniku z nameščeno Visto pa nikakor ne morem. Vedno znova zahteva varovan vstop oz. Guest in geslo. Vse živo že probal, izklop gesla, sprememba registra, določitev vrednosti za dosotop "evryone" in tako naprej. Xtreamer-ja vista ne pusti do deljenih datotek. Vidi računalnik, dalje pa ne gre. Še kakšna ideja ?

podtalje ::

Brisanih je bilo kar nekaj objav, predvsem tistih, ki se nanašajo na samo naročanje in
nič ni doprinesejo k tej temi oz. komentiranje le-tega.

Verjetno si vsi želimo, da bi ta tema ostala vsaj kolikor tolik pregledna.

Zato od sedaj naprej prosim, da se v tej temi debata omeji bolj na tehnične podrobnosti glede Xtreamerja,
medtem ko razne nekoristne podatke o naročilih omejite na minimum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

OK.d ::

a je že kdo probal istočasno priklopiti xt->hdmi->lcd +
xt->component->monitor, ali se slika pojavi na obeh?

poleg tega me zanima,kako je z vsebino iz youtuba in podobnih strani, ker pri meni se pojavi filmček kot majhen pravokotnik na sredini lcd-ja, 8/9 monitorja pa je pri tem neuporabljenega-skratka skoraj neuporabno ali slučajno obstaja kakšna nastavitev, da se posnetek razširi?
LPOK.d

azeed ::

očitno gre za hrošča. meni je uspelo razširiti s tem, da sem med predvajanjem šel na nastavitve in karkoli spremenil pri nastavitvi resolucije. ob vrnitvi na predvajanje se je kvadratek magično razširil na cel ekran.

pa še to: zdi se mi, da je kvaliteta yt filmckov ko so predvajani na xt zelo slaba, obenem pa jih včasih ne uspe predvajati do konca in me kar vrže ven v menu. da o tem, da HD vsebin ne predvaja, niti ne govorimo...
You gotta say YES to another excess!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azeed ()

weeke ::

pritisni tipko 4 ( zoom ) tam povečaš sliko .

badabim ::

Zanima me, kako bi se dalo na Extreamer-ju znebiti črnih črt spodaj in zgoraj pri ultrawide filmih. Imam WDTV, kjer je funkcija zoom omejena na večkratnike 2x, 4x,.. kar je neuporabno.

Robi

OK.d ::

pritisni tipko 4 ( zoom ) tam povečaš sliko .

ja to sem videl, samo to je samo navaden digitalni zoom kateri razmaže sliko po ekranu, kaj potem je to-to od youtuba in podobnih strani ali potem ne obstaja boljša rešitev kje v nastavitvah?

p.s.povejte mi če vam na xtreamerju deluje tipka eject-izklop usb naprave (imam doma tudi wdtv in tam to deluje kot mora, tukaj pa vsaj jaz ne dobim nobenega obvestila po pritisku tipke eject, da lahko napravo varno izklopim
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

telexdell ::

Zanima me, kako bi se dalo na Extreamer-ju znebiti črnih črt spodaj in zgoraj pri ultrawide filmih. Imam WDTV, kjer je funkcija zoom omejena na večkratnike 2x, 4x,.. kar je neuporabno.

Robi

Xtreamer ima fukcijo zoom (tipka na št.4) kjer lahko sliko % spovečaš/pomanjšaš v x in y smeri ali jo zamakneš vodoravno/navpično.
Sam pri zoomu malo "goljufam". Tako razmerje 4/3 povečam na 125% v x osi in 113% v y osi. Podobe niso tako očitno deformirane in hkrati slika ni toliko porezana.
_____________________________________________
OK.d- na youtube imaš tudi posnetke dnezadostne kakovosti (ostrina, osvetlitev, št.sličic..) in nizke resolucije- npr. 240x180 in potem to raztegneš na 1920x1080. Kaj drugega kot zmazek lahko dobiš?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

badabim ::

Hvala texdell. Kaj pa nastavitev za vse filme "fit to screen", jo extreamer ima?

Robi

kremenko1 ::

Zasledil sem vprašanje,ne pa odgovora-ali moram pred instalacijo FW 2.0.2 naložiti 2.0.0. ali lahko naložim direkt iz 1.**

Zgodovina sprememb…

Trupl0 ::

seveda lahko direkt naložiš 2.0.2
Ne vem zakaj ne bi.
If you are going through Hell, keep going !

telexdell ::

Hvala texdell. Kaj pa nastavitev za vse filme "fit to screen", jo extreamer ima?

Robi

Tega na žalost nima. Bi tudi meni večkrat prišla prav.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Blazz ::

imam vprašanje. Sedaj imam LG 47lh3000 z 24p. Kaj nastavim na xtreamerju, da bo 24p?

Vklopim 24p na ON, kaj pa pod display type/resolution izberem? HMDI auto ali 1080p 50 hz al 60hz?

je ta 24p odvisn tudi od tega kaj gledam? recimo 720p film ali 1080p film?

jl ::

Tezavo imam pri povezovanju Xtreamerja na usb slave (da bi deloval kot externi disk), namrec ne prepozna mi ga ne glede v katerem modu je Xtreamer. A je kaksen poseben trik, kako aktivirati zadevo?

kmetek ::

Blazz: 1080 50.

NoName ::

kaj pa js izberem? HDMI Auto, 1080p 50Hz al 1080p 60Hz...
imam panasonic TX-P50V10
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

kmetek ::

Malo se poigrajte.....načeloma se izbere 50Hz če gledate filme preko antene WLAN način.

astras ::

@noname ti pa izberes "a brand new sony tv" :D:D

naceloma je vseeno.. teh 50 ali 60hz ni bistvene razlike

lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Blazz ::

sam če je 24p je to 24 slik na sec, kako potem to na 50 hz zgleda?... ne zastopim tole najbolje...

telexdell ::

sam če je 24p je to 24 slik na sec, kako potem to na 50 hz zgleda?... ne zastopim tole najbolje...

Sicer sam nimam TV, kateri bi naj podpira 24p, vendar kolikor razumem stvar, ko ti na Xtreamerju vključiš 24p in, če se predvaja film z npr. 23,976 frame rate se ti TV samodejno postavi na frekvenco mnogokratnika št. 24 (npr. 72 ali 96 Hz). S tem bi naj bila sama slika bolj tekoča.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

misek ::

No, pa sem en korak bližje k delujočemu IPTV na Xtreamerju. Nekaj malega sem napisal v tej temi. Če kdo želi podrobneje potestirat lahko napišem malce več. Obvezna uporaba telneta in namestitev optware paketov. Žal. Mogoče bi se dalo narediti kakšen zip z vsem potrebnim. Samo najprej mora nekdo delovanje sploh potrditi.

joze67 ::

@misek: Napiši, seveda. Bomo potrdili.

svejk ::

@mišek ti samo dodaj točen how to....po moje je precej folka, ki bi zadevo preizkusil, saj poleg torrenta je to skoraj edina zadeva, ki manjka extr-ju ;)

misek ::

Najprej je potrebno namestiti optware pakete. Kar je že prvi problem, saj je potrebno delo s telnetom. Potem je tu omejitev velikosti internega flasha. Zato jaz imam (kot sem že enkrat napisal) za ta namen zunanji USB ključ in ga mountam ob zagonu. In za večino teh stvari je potrebno vsaj malce poznavanja Linuxa. Ker v nasprotnem primeru bom verjetno jaz kriv, ko bo šlo kaj narobe.
Bom pa čez vikend pogledal, kako bi se dalo zadevo čimbolj poenostaviti. Vsaj za prvi test.

kokoon ::

Malo se poigrajte.....načeloma se izbere 50Hz če gledate filme preko antene WLAN način.

kaj naj bi to pomenilo? se ti zdi, da ima frekvenca prikaza kaksno vezo z WLAN nacinom??
[kokoon]

kokoon ::

kaj pa js izberem? HDMI Auto, 1080p 50Hz al 1080p 60Hz...
imam panasonic TX-P50V10

definitivno izberi enega od 1080p: ce izberes Auto, bo na tem televizorju (ga imam tudi jaz) nastavil na 1080p 60Hz, tako da imas v resnici samo dve opciji - 50 in 60Hz. katero izbrati, torej?
ker xtreamer (zaenkrat?) ne zna inteligentno preklapljati frekvence glede na source (razen 24p), je potrebno za materjal s 25fps (pal) rocno nastaviti na 50Hz, za 29,97 (ntsc) pa na 60Hz. najbrz marsikdo ne opazi razlike (smo iz racunalnika navajeni gledanja z raznimi "pulldowni"), ampak v resnici je predvajanje bolj gladko, ce je nastavljena ustrezna frekvenca.
[kokoon]

kokoon ::

imam vprašanje. Sedaj imam LG 47lh3000 z 24p. Kaj nastavim na xtreamerju, da bo 24p?

Vklopim 24p na ON, kaj pa pod display type/resolution izberem? HMDI auto ali 1080p 50 hz al 60hz?

je ta 24p odvisn tudi od tega kaj gledam? recimo 720p film ali 1080p film?

24p je odvisen od tega, ce je posnetek filma zapisan s frekvenco 23.976 fps.

pa ta tvoj televizor najbrz v resnici 24p sourca ne predvaja pri veckratniku 24, ampak je samo "sposoben" prikazat tak signal - v tem primeru cisto nic ne profitiras, ker xtreamer prav tako naredi pulldown.

No, pa sem en korak bližje k delujočemu IPTV na Xtreamerju. Nekaj malega sem napisal v tej temi. Če kdo želi podrobneje potestirat lahko napišem malce več. Obvezna uporaba telneta in namestitev optware paketov. Žal. Mogoče bi se dalo narediti kakšen zip z vsem potrebnim. Samo najprej mora nekdo delovanje sploh potrditi.

zakon, bom poskusil najti cas ta vikend! a je treba imeti prav flash memory, al se lahko instalira na interni hard disk?
[kokoon]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokoon ()

misek ::

kokoon, na interni disk ne gre, ker je formatiran z NTFS. Da se pa NTFS particija zmanjšati in na preostali del narediti eno ext3, ki se jo uporabi za ta namen. Žal je celotna zadeva pač bolj hekerska, ker Xtreamer zaenkrat pač nima nekih predvienih postopkov zato.

kokoon ::

aha ok, bom preparticioniral. a se da kr na xtreamerju? bom lahko obdrzal, kar mam zdej na ntfs particiji?
[kokoon]

telexdell ::

kokoon, na interni disk ne gre, ker je formatiran z NTFS. Da se pa NTFS particija zmanjšati in na preostali del narediti eno ext3, ki se jo uporabi za ta namen. Žal je celotna zadeva pač bolj hekerska, ker Xtreamer zaenkrat pač nima nekih predvienih postopkov zato.

Celoten Linux je bolj hekerski8-). Na uradnem forumu sem nekje zasledil, da imajo torrenti težave z diski formatiranimi v NTFS. Na delu diska v ext3 bi verjetno dodatni linux programi bolje tekli.
Če bi torej lahko naredil how-to po sistemu kopiraj/prilepi z nekaj komentarji vmes bo to za veliko uporabnikov dovolj razumljivo. Ostalim bomo pa potem pomagali preko foruma ali ZS.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

misek ::

Gre kar na Xtreamerju ja. Nisem pa še sam poskusil. Morda jutri...

OK.d ::

ali nobeden ne uporablja varnega odstranjevanja usb-naprave iz xtreamerja?

p.s.povejte ali na xtreamerju obstaja tipka eject-izklop usb naprave, imam doma tudi wdtv in tam to deluje kot mora da lahko napravo varno izklopim, kako pa je tukaj to rešeno?
LPOK.d

gregyk ::

ali nobeden ne uporablja varnega odstranjevanja usb-naprave iz xtreamerja?

p.s.povejte ali na xtreamerju obstaja tipka eject-izklop usb naprave, imam doma tudi wdtv in tam to deluje kot mora da lahko napravo varno izklopim, kako pa je tukaj to rešeno?


Eject tipka na Xtreamer-ju je samo za odpiranje/zapiranje opcijsko priključenega DVD pogona (kar je meni znano).

telexdell ::

ali nobeden ne uporablja varnega odstranjevanja usb-naprave iz xtreamerja?

p.s.povejte ali na xtreamerju obstaja tipka eject-izklop usb naprave, imam doma tudi wdtv in tam to deluje kot mora da lahko napravo varno izklopim, kako pa je tukaj to rešeno?

Do problemov pri odklopu USB naprave ti lahko pride, če se med odklopom kaj zapisuje nanjo ali če je kak program, kateri se trenutno izvaja nanjo zapisal kakšno začasno datoteko. Ker verjetno ne boš izključil USB diska ravno takrat, ko boš dal nekaj kopirat nanj, sam Xtreamer pa brez tvojega posredovanja ne bo z USB diskom nič delal, potemtakem lahko disk izključiš ko želiš, brez strahu za izgubo podatkov.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

OK.d ::

a si ziher, ker ne bi rad z...l 1.5TB diska brez potrebe, ker še prehitro radi crknejo-pa že skoraj polnega imam
LPOK.d

telexdell ::

a si ziher, ker ne bi rad z...l 1.5TB diska brez potrebe, ker še prehitro radi crknejo-pa že skoraj polnega imam

Poglej, edina sigurna stvar je, da se rodiš in potem umreš. Vse ostalo je zgolj mogoče.
Obstaja tudi možnost, da se povežeš z Xtreamerjem preko telneta in izpneš (unmount) disk.
Ali, da najprej izključiš Xtreamerja, izključiš disk in nato priključiš nazaj Xtreamer.
Sam uporabljam metodo, opisano v prejšnjem postu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

misek ::

Lahko bi napisali eno unmount PHP skripto za ta namen? Sicer rabiš računalnik, ampak boljše to kot izguba podatkov.

knap ::

morda kdo ve kdaj pride v prodajo xtr. z pasivnim hlajenjem
hvala
LP
««
35 / 105
»»