» »

widows xp formatiranje

widows xp formatiranje

biokill ::

torej želel sem formatirati xp na starejšem računalniku (amd 2800+ ,1gb ram) ki je prišel že z originalnimi xpji.

boot device sm naštimal na cd, dam not cd, prižgem računalnik, mi napiše da će želim bootati s cdja naj pritisnem katero koli tipko, js pritisnem oz. prow že tolčem po tipkovnici, ampak mi sploh ne zazna da bi tipko pritisnu, počaka nekaj časa v čakanju da pritisnem tipko in ker je ne zazna se mi pol u windowse zažene......tam pa tipkovnica lepo dela, ko morm geslo vpisat..

kaj naj naredim.....če cd dam notr v windowsu mi ga lepo prebere in odpre......tko da s cdjem nemore bit nič.....

bluefish ::

USB tipkovnica?

biokill ::

ja, vendar pri upisu gesla deluje.
Kaj bom zdaj moral zaradi formatiranja kupit navadno tipkovnico :D

__Devil__ ::

ja verjetno, če ni druge rešitve pa si jo pač nekje zposodiš ne? al ? =)

bluefish ::

Ponekod imaš v BIOSu opcijo za vklop USB tipkovnice. Seveda moraš prej dobiti "navadno", da to vklopiš.

biokill ::

Jaz z usb tipkovnico pridem v bios, saj nekako sem moral nastaviti boot device...

aja, pa še nekaj glede driverja za matično....cd sem zgubil, na netu pa ne najdem....imam pa asrock k7vt4a+ matično....na njihovi strani mi pod driverje najde le samostojne driverje za zvočno, za usb z lan.......kje bi dobil neki skupni driver za matično...

L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

bluefish ::

Jaz z usb tipkovnico pridem v bios, saj nekako sem moral nastaviti boot device...
No, potem pa poišči, če je kaka opcija v zvezi z USB tipkovnico - na pamet ne vem, kako se imenuje.


aja, pa še nekaj glede driverja za matično....cd sem zgubil, na netu pa ne najdem....imam pa asrock k7vt4a+ matično....na njihovi strani mi pod driverje najde le samostojne driverje za zvočno, za usb z lan.......kje bi dobil neki skupni driver za matično...
Saj ponavadi je zmeraj tako - ločeni driverji za chipset, zvočno, ločeni lan,..

biokill ::

ok hvala za nasvete :D

L.P.

ender ::

Opcija za USB tipkovnico se ponavadi imenuje preprosto "USB keyboard support", na nekaterih BIOSih pa "USB Legacy" (ali pa celo samo "Legacy"). Najbolje, da nastaviš na Enabled.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Rašo ::

Zdravo vsem!

Jaz imam problem pa pri instalaciji XP-jev. Ko pride do koraka kjer se intalirajo ( approximation tiem 39 minutes...) , mi zamrznejo . Včasih že zamrzne na začetku, včasih vpišem key pa pol enkrat zamrzne, včasih zamrzne 5 minute pred koncem. uglavnem , ne uspe mi jih instalirati. zapeku sem 3 različne windowse, kot sliko v nerotu, pol sliko v power iso, tud od prijatelja sem vzel njegove, ki jih ima on na svojem računalniku in prav tako zamrzne. V čem bi lahko bi problem? Hvala za odgovore :)

Rotaidal ::

V čem bi lahko bi problem?


Očitno imaš slabo pekarno. Pokliči na MS in povej težavo.

tensor ::

Tudi sam želim namestiti windows xp ampak se mi pojavijo problemi:
1. v biosu nastavim da mi boota s cdja
2. ko vstavim cd z windovs xp sp2 v računalnik in ga na novo zaženem, le-ta sploh ne reagira na bootanje s cdja in mi po 10ih sekundah začne nalagat windows
3. v trenutku, ko bi se mi moralo pokazati namizje se računalnik sam od sebe ponovno zažene

če pa postopek ponovim z najnovejšimi xpji (sp3), mi pa ob bootanju napiše "Windows is inspecting your computer hardware" oz nekaj podobnega in nato ekran potemni brez nadaljevanja. Ko so windowsi še delovali mi je antivirusni program odkril 4 viruse, vendar jih zaradi neznanega razloga ni mogle odstraniti.
Kaj naj storim? Kako naj formatiram disk? :S

solatko ::

Verjetno so krive nekvalitetne travniške variante Windows programske opreme. Rešitev je nakup ali dol potegent delujoče.

nikec88 ::

Reperi cel disk.
Nato nanovo inštaliraj windowse.

Rašo ::

men še vedno neuspe formatirat. instalacija se ustavi na raznih delih (npr. po formatiranju ko se kopirajo file, nato ko se mora v 15 sek restarta, nato pri sami instalaciji na začetku-39 min). uporabil sem več različnih windowsov, ampak pri vseh je isto. zanima me, kaj bi loh bilo? a je možen kej z matično, diskom, ramom, biosih narobe?

solatko ::

Strojna okvara - morda se ti med instalacijo, ko CPU in RAM-i delujejo na polno, zaradi prahu, zadeva pregreje, morda imaš slabe kontakte na disku (če je IDE, poglej 4 pinski priključek), morda gre h koncu tvoj pekač pa se pri veliki količini podatkov, kaj izgubi. Poizkusi vzet ven disk, sformatiraj particijo in daj na novo instal (lahko ti na disku ostanejo kakšne zlobne kode, ki se sprožijo ob instalaciji), večinoma format na drugi mašini pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tipkovnica ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
142094 (1506) shintaro
»

Noče inŠtalirati windows xpjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
161577 (1270) toxius
»

Miš in tipkovnica se občasno ne odzivata

Oddelek: Strojna oprema
352371 (2040) bluefish
»

ah ja=)well help me for crying out loud=)

Oddelek: Pomoč in nasveti
241286 (1283) BigWhale
»

No Keyboard detected pri vklopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
72544 (2544) k4vz0024

Več podobnih tem