» »

Tipkovnica ne dela

Tipkovnica ne dela

ludopazivi31 ::

Pozdravljeni,

Zanima me če ve kdo mogoče kaj je narobe da nemorem pridet v BIOS, saj mi neprime tipkovnice dokler ne pride v windows.

LP

Excavator ::

-Reset biosa
-Včasih MB prioritira zgornji levi USB port
-Ko prideš v bios enablaj USB legacy devices
-Če ni druge PS2 tipkovnica

zuz3k ::

na prenosniku mi po parih minutah crkne tipkovnica medtem pa če priključim dodatno tipkovnico na usb ta deluje
pomoje je problem v driverjih, ker imam dva driverja in sicer driver za tipkovnico Standard PS/2 Keyboard in pa
še en driver HID Keyboard device, ko prklopim USB tipkovnico se inštalira še en driver HID Keyboard device torej
jih imam tri

če odstranim prvotni HID keyboard in resetiram računalnik tipkovnica dela, včasih ne dela po samoinštalaciji
drugega driverja včasih pa po desetih minutah, probal sem zamenjat tipkovnico in je isto

google kaže ta dva fajla C:\Windows\system32\DRIVERS\kbdclass.sys in C:\Windows\system32\DRIVERS\kbdhid.sys
čeprav mi kljud admin uporabniku windows ne dopusti spreminjat fajla, tudi v safe mode ne.

Kako preprečit,da se ne inštalira driver oziroma da bo tipkovnica delovala?

lp
Life is a psychological game.

slodreamer ::

A jih vidiš v device managerju? mogoče lahko tam disejblaš katero napravo.
Drugače pa na prenosniku je poleg tipkovnice kot HID še touchpad in pa trackpoint, sicer če piše eksplicitno keyboard, potem verjetno v tvojem primeru ne gre za to.

zuz3k ::

v device managerju vidim vse tri ozorima dva če nimam tipkovnice prikljopljene preko USB, disablat se ne da
pomojem ne gre. trenutno tipkovnica ne dela, če odstranim driver (pa ne te ta tretje, ki je sedaj priklopljena)
dodatne tipkovnice HID Keyboard pa resetiram zadeva spet dela, gre se za da se driver spet naloži

ne morem pa prekint tega, ker mi windows kljub administracij ne pusti zamenjat fajla kbdhid.sys
Life is a psychological game.

zuz3k ::

danes spet ob dveh zagnih tipkovnica ne dela
nekej v tem smislu Cannot permanently uninstall MCIR Keyboard drivers

samo meni ne dopusti kljub admin uporabniku spremenit/odstranit fajla
Life is a psychological game.

zuz3k ::

spet ko sem užgal prenosnik tipkovnica ne dela, pomagal je samo restart. ma kdo kako idejo?
Life is a psychological game.

Han ::

Kateri prenosnik, kateri Windows?

zuz3k ::

Dell 500 Vostro, Windows 7. zgleda, da nima driver veze - tipkovnica se ne odziva po parih minutah, očistil sem jo, sumim matično
Life is a psychological game.

Han ::

Testiraj z Live Linuxom (boot s CD/DVD/USB)...

zuz3k ::

še to, ko restartam računalnik tipkovnica spet dela
Life is a psychological game.

Han ::

Vostro 500 je bil delan za Windows XP in Visto...

zuz3k ::

nisem še testiral. eh delan, na računalnik lh naložiš kr čš, ne bo mel zrušenih xpjev.
nima to nič veze, ker je tipkovnica delala bp več let na 7ki
Life is a psychological game.

zuz3k ::

se zmeraj, po 20. minutah mi tipkovnica vec ne dela. kaj bi bilo narobe? prenosnik dell 500
Life is a psychological game.

shintaro ::

ludopazivi31 je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me če ve kdo mogoče kaj je narobe da nemorem pridet v BIOS, saj mi neprime tipkovnice dokler ne pride v windows.

LP


NSA ti vdrla


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik se sam zbuja

Oddelek: Pomoč in nasveti
141558 (1038) nsa_ag3nt
»

Nek čuden problem s tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
101389 (865) [D]emon
»

Moj računalnik ima težave z spanjem.

Oddelek: Pomoč in nasveti
253131 (2404) SloBiscuit
»

tipkovnica ne deluje več

Oddelek: Pomoč in nasveti
102054 (1861) imagodei
»

Problem pri računalniku !

Oddelek: Pomoč in nasveti
12923 (777) ziga1990

Več podobnih tem