» »

Microsoftov brezplačni antivirus prihaja

1
2
»

techfreak :) ::

Saj meni je tale poteza všeč. MS se res trudi za varnost. Side-effect pa bo, da bodo antivirusna podjetja, ki so do sedaj razmeroma dobro živela pričela crkavati. Po moje si zaslužijo malo konkurence.

Ne bom se jezil, če Norton propade. Kako sploh služi z AVjem, ki porabi 10x več resourceov kot konkurenčni? Pa še cena ni preveč lepa.

Dobri AVji bodo pa seveda ostali in to je dobro.

MrStein ::

jan01:
@MrStein Pa ne da imaš še vedno omogočen netbios... V vsakem računalniku onemogoči, ali pa kar preprosto na dhcp severju nastaviš, da je onemogočeno...

Oh, ko bi le bilo tako preprosto. Oh, ko bi le.
(OK, port 139, mogoče, kaj pa preostalih x portov ? recimo 445 ?)

jype:
MrStein> Drugače pa , povejte mi koliko lu

Ne mi polagat besed v usta. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

No, anti-monopolisti, ste se že odločli, če je to izkoriščanje monopola ali ne? Ali boste šele čez 15 let vsi spet pametni?

thramos ::

Baje mora pritožbo vložiti oškodovano podjetje. EU prej ne mrdne.

Utk ::

Ja, to je res, ampak vseeno se lahko ljudje že prej odločijo, če je to zloraba monopola ali ne. Saj nimamo diktature, kjer je zloraba samo (šele) ko Oblast tako reče. Zame recimo integriran IE ni sporen, dajanje popustov proizvajalcem, ki ignorirajo linux pa seveda je. Če Oblast reče drugače, se pač ne strinjam z njo.

MrStein ::

Ljudje se nimajo kaj odločat. Če se vrnem na prejšnji primer: Pluta so zaprli, ker je kršil zakon, policisti pa so ga ujeli (pa tožilstvo in sodišče je "imelo prste zraven"). Ljudje to nimajo nič zraven.

Razen seveda filozofov....
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

Ja če nekoga ubiješ, se vsi strinjamo, da kršiš zakon. Če integriraš nek program, pa ni tako enostavno. Če je, je pa integriranje AV isto kot integriranje IE-ja. Verjetno še hujše. Če nekateri verjamete vse kar vam reče oblast, je pa to drug problem, še dosti bolj žalosten od MS-jevega.

jype ::

MrStein> Ne mi polagat besed v usta.

Ja, sorry, Mr.B je bil sitn.

Če ste vsi MrTo MrOno, pol se pa človk zmede.

MrStein ::

Glej, CrniE, še polžem je jasno, da je IE dobil delež tako, da je "jahal" na deležu Windows.

Kaj bo s tem AV, pa bomo vidli, a ne ? Sej še ni jasno kak (če sploh) bo na voljo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tody ::

ja isto bo ane ? :) Ali res misliš da je folk uporabljal IE samo zato ker je bil enostavno najboljši brskalnik na svetu ? Pač če bo mamca dobila zdraven že antivirusnik ga bo imela in se bo v statistiki zaznal da ga uporablja. Ne bo šla odinštalirat zadeve in kupit nek produkt. Zakaj le ?

Bolj osveščeni ljudje bodo pač uporabljal alternative, če jim sistemske zadeve ne bodo pasale.

G-man ::

Na začetku je izgledalo, da bo EU res doprinesla konkurenčnosti, da bi alternativni OS dobili svoj prostor pod soncem prek interoperabilnosti. Ampak po zadnjih blodnjah z brskalnikom pa se mi zdi, da začenjajo s kaznimi ta monopol preprosto molzti. Microsoft preprosto ne more prepustiti trga drugim operacijskim sistemom, ker je cel IT ekosistem preveč vezan nanj in ga preprosto zahteva. Tako, da jih lahko EU lupi kolikor hoče, namesto da bi nadalje uveljavljali interoperabilnost.

opeter ::

Odlična poteza! In dobra šola za proizvajalce AV softwera. Lepo so ga dobili v ... .


Podpis pod tole. Jaz bi še dodatno pritisnil na proizvajalce AV software tako, da bi tudi oni ponujali svoje izdelke brezplačno. Pač, tole področje se počasi zapira. Bo treba pogledati kam drugam za zaslužek, a ne? >:D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Utk ::

Glej, CrniE, še polžem je jasno, da je IE dobil delež tako, da je "jahal" na deležu Windows.

Seveda. Ni mi pa jasno kaj je tako strašno narobe s tem. Bi raje videl, da se bi še zdaj plačevalo za browserje, kot se je do IE-ja 3 ali tam nekje? Čisto verjamem, da Opero to strašno moti, mene pa ne, če dobim nekaj zastonj.
Kaj bo s tem AV, pa bomo vidli, a ne ? Sej še ni jasno kak (če sploh) bo na voljo.

Mene ste prepričali, da ga iz principa sprobam in poskušam obdržat, če ne bo čisto zanič. Čeprav mi je zastonj avast čisto dober. In čeprav mi ni jasno zakaj bi blo kaj drugač kot z IE-jem. Komur bo pasalo kaj drugega, si bo nabavil, za večino bo pa ta najbrž čisto dost.

MrStein ::

Ne štekaš.

Nič ni narobe, če bi IE bil zastonj.

Narobe je to, da je bil vezan na Windows.

(milijonkrat povedano, ampak ajde, še enkrat...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

Zastonj je pa bil, ker je bil vezan na windows. Na začetku je bil plačljiv. MS mora imet svoj brskalnik, in če je že zastonj, zakaj ga ne bi smeli vtaknit v windowse.

bluefish ::

Pa ja ne bomo spet od začetka debatirali tega? Novica se nanaša na AV program in ne IE.

MrStein ::

CrniE:
zakaj ga ne bi smeli vtaknit v windowse.

Milijardokrat povedano. Poglej, ne bom še enkrat pisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

CrniE: ker bi s tem bili uporabniki na boljšem... kaj ti tle ni jasno...

poweroff ::

Jaz proizvajalcem AV softwera najbolj zamerom to, da njihovi produkti niso na voljo tudi za Linux. Lepo bib ilo namreč, če bi lahko prišel nekam, zagnal računalnik v Linux in potem en kvaliteten AV software (ClamAV je res osnovna zadeva). Ali pa da ga bindam na SMTP...
sudo poweroff

MrStein ::

Matko, večina jih je tudi za linux. Res. ;)
Mislim da vsi s te strani, ker je to *nix server : http://virusscan.jotti.org/
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Really? Zakaj pa potem recimo Nortona ne morem naložiti na kišto?
sudo poweroff

pecorin ::

kar nekaj jih ima linux live cd z antivirusom. npr. kaspersky in avira. potem kaj za instalacijo tudi verjetno imajo...

MrStein ::

Matthai:
Zakaj pa potem recimo Nortona ne morem naložiti na kišto?

1.) Ker se spet neumnega delaš.
2.) Če bi pogledal na link, bi videl, da je Norton en, ki pač nima verzije za linux.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AVG zbira in prodaja podatke o zgodovini brskanja

Oddelek: Novice / Zasebnost
1310521 (5745) tikitoki
»

Avira kot virus označila samo sebe

Oddelek: Novice / Varnost
4310799 (7326) Kiborg
»

Kateri je dober protivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
174491 (3945) Mentalist
»

Microsoft Security Essentials na voljo za prenos (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6511051 (8530) Hardstyle
»

Microsoft z brezplačnim protivirusnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
538373 (5551) tomaz-

Več podobnih tem