» »

Priključitev IDE naprav

Priključitev IDE naprav

MilkyWay ::

Na primary master imam priključen disk Maxtor udma 133 preko 80 žilnega kabla. Zanima me, če lahko na taisti kabel (80 žilni) priključim starejši disk, ki deluje največ na udma 33 (do zdej je bil na 40 žilnem kablu)? Lahko pričakujem kakšne težave?

Hvala vnaprej
LP

perci ::

Ne bi smelo biti problemov, sicer pa boš to najlaže ugotovil tako, da probaš 0:) .

MilkyWay ::

Saj bi sprobal, vendar mi je nekdo reku, da starejši diski (konkretno WD 4.3 GB) ne delajo na 80 žilnem kablu, zato sem se odločil, da še tukaj vprašam preden vse skupaj priključim:D.

perci ::

sem priključil tudi že 500MB disk na 80 žilnega in je delovalo bp.

miki16 ::

MilkyWay:
jaz imam isto WD 4.3 GB prikljucenega poleg novega in mi deluje BP.tko da lahko prikljucis.






ToniT ::

Samo s tem, ko si priklopil počasni disk na primary master, si zmanjšal hitrost tudi hitremu disku.
Se pravi: oba diska bosta delovala na udma 33.

MilkyWay ::

Jaz sem mislil, da bi počasni disk priključil kot slave hitremu disku, ki pa bi bil na primary master. Bi v tem primeru tudi oba delovala na udma 33?

ToniT ::

JA!

VASkO ::

eh ToniT, kje pa si to slisal?

MilkyWay, ce priklopis tako, ali obratno master/slave, bo hitrejsi disk delal na ATAtoliko, kot zmore kontroler in/ali disk sam. Na kakem ATA prenosu bo delal disk, ni nic odvisno od se ene naprave na istem kablu. Se pa zna zgoditi, da bo delal malo pocasneje, ce bos oba diska naenkrat obremenil (ce sta priklopljena na en kabel), to pa je itak z vsemi kombinacijami problem.

Gh0st ::

Zanimivo.
No ko že govorimo o tem,mi lahko kdo neki pomaga?!
Mam tkole:
prim. master -->IBM DTLA 20 GB ATA-100 UDMA-66
prim. slave --> Fujitsu 4.3GB ATA-66 UDMA-33
sec. master --> NEC pekač 8/12/32
sec. slave --> Pioneer DVD

Sosed mi je reku, da vsi zasedeni IDE kanali niso v redu, in da bi moral vsaj pekač imeti na SCSI. a je to res?

Moj sistem je zlo počasen (cel 366 192RAM) in mislim da je starejši disk (fujitsu) tišji in hitrejši kot novi. Na staremu imam Linux in na novem Win2k, pa mi novi disk zlo zlo ruži pa melje in nasploh je počasen... je krivo vodilo na plati, ki je ATA-66 in starejši disk ?

Hvala za odgovor!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

VASkO ::

zbenchaj disk, ker to kar se tebi zdi, se zdalec ne pomeni, da tudi drzi.

nekaj pa me zanima, kako si mislil, ko si to napisal:
prim. master -->IBM DTLA 20 GB ATA-100 UDMA-66
prim. slave --> Fujitsu 4.3GB ATA-66 UDMA-33


najprej nacin kontrolerja in nato diska ali kaj? ce je kontroler ATA100 in recimo prvi disk ATA66, bo ti na ATA66 delal, ceprav je drugi disk ATA33 na istem kablu, to sploh ni vazno, kak je priklopljeno.

Paramedic ::

To ni čist nič narobe, če so vsi kanali polni. Pa tudi če sta na enem kontrolerju dva diska bo vsak delal s tako prepustnostjo, kot jo zmore disk (razen, če je kontroler slabši). To da ti šrota po disku je pa krivo premal RAMa (proc za w2k tut ni ravno dober), pa mal lahko defragmentiraš občasno. Pa preveri, če maš DMA vklopljen za vse naprave.
End transmission.

Zgodovina sprememb…

Gh0st ::

Sej pravim da je vodilo oz. kontroler na plati ATA-66.

Premalo RAM-a? Nemogoče. Mam 192 v dveh bankih (64 + 128) potem je tu še Vitrual Memory s katerim imam velike težave (občasno mi javlja, da je zmanjkalo virtual memory-ja in da bo povečal Page File) ne dumpne mi celga memorya na disk pa še po moje sploh ne izprazni swapa kadar ugasnem comp. Ampak to zdej nima veze...

defragmentiral sem ja, dostikrat.. disk je ful čudn...kaj pa vem...bom benchal...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cd rom rabi 80 pinski kabl

Oddelek: Strojna oprema
121156 (989) Racunalnik
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151799 (1518) Tr0n
»

pocasen IBM disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
211214 (856) tedybear
»

ATA 100

Oddelek: Strojna oprema
182369 (2050) Putimir
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141501 (1362) MadMax

Več podobnih tem