» »

Western Digital s svojo serijo SSD-jev

Western Digital s svojo serijo SSD-jev

SiliconDrive III

X-Bit Labs - Western Digital je lani sprva začel razmišljati o vstopu na trg SSD-jev, nato pa je letos prevzel podjetje SiliconSystems in se nenadoma kar znašel na tem trgu. Tako so včeraj izdali svojo prvo serijo SSD-jev, ki so jo poimenovali SiliconDrive III, s čimer nadaljujejo tradicijo poimenovanj prevzetega podjetja.

Dvoinpolpalčni diski bodo podpirali vmesnike SATA, PATA in 1,8'' Micro SATA. Proizvajalec obljublja hitrosti zapisovanja do 80 MB/s in branja do 100 MB/s, medtem ko naj bile njihove kapacitete med 30 in 120 GB. Kot že prejšnji izdelki podjetja SiliconSystems, niso namenjeni običajnim uporabnikom, marveč vgradnji v embedded sisteme. Temu primerna je poraba, ki znaša 2 W pri pisanju, sicer pa manj kot en vat. Western Digital obljublja, da bodo diski zdržali 20,8 let pri 1528 GB premletih podatkov na dan.

14 komentarjev

energetik ::

Kaj pa cene?

mareSLO ::

Zaenkrat še niso znane. Če mene vprašaš, tam za 60 gb model, recimo nekje do 200€. Samo špekulacija...

Bistri007 ::

disk != drive (pogon)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Tr0n ::

TRIM?

Icematxyz ::

Western Digital obljublja, da bodo diski zdržali 20,8 let pri 1528 GB premletih podatkov na dan.


No potem pa to res ni več težava in razlog proti SSD. Namreč obraba.

Hitrosti so tudi že solidne. Kapaciteta menim da bo dokaj hitro rasla cena bo pa še držala nekaj časa. Najvrjetneje boš za enako ceno dobil več kapacitete cena pa bo še nekaj časa "držala" se višje. Ampak glede SSD bo vedno več razlogov ZA in vedno majn PROTI.

WamPIRe- ::

Ampak glede SSD bo vedno več razlogov ZA in vedno majn PROTI.



Se strinjam s tabo. No to da je čedalje manj razlogov proti in čedalje več za... to je bilo pa tudi za pričakovat.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

e-marko ::

Jaz vidim zase samo še en razlog proti. Cena...;)

LP
...somebody, somewhere...

dacker ::

Mene zanima kako so prišli do cifre 20,8 let in 1528GB/dan. Moje mišljenje je sicer tako

Izbereš seveda največji disk:
1528GB/120GB = 12,73
20,8 * 365 * 12,73 ~ 96.671 zapisov

Kar je blizu 100.000 zapisov kolikor naj bi jih zdržala 1 celica? Če je to res potem je edino problem ker bom verjetno več kot 12x na dan pisal na isto lokacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dacker ()

Icematxyz ::

Potem pa še naredi izračun koliko takšnih celic disk vsebuje in oceni kakšna je vrjetnost da boš več kot 12 krat dnevno pisal na eno celico pri neki količini podatkov. V kolikor pač tvoj izračun drži in je meja 12 zapisov/celico na dan da SSD zdrži 20 let.

Zgodovina sprememb…

Ktj ::

Mene pa zanima iz kje si ti potegnu cifro 356, a nebi blo bl prov 365 (365,25)?

Lion29 ::

pocasno... mislim, da so pri WD zamudili svojo priloznost...
sicer je pri SSDjih trg se v povojih in se sele formulirajo glavne sile a s takimi pogoni WD ne bo prisel dalec... ponuditi bi moral vsaj 250mb/s branja in zapisovanja in po ugodni ceni, pa bi lahko konkuriral malo bolj izkusenim tekmecem (intel, OCZ, corsair, kingston, fusion-io, etc)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

Verjetno si spregledal, da je zadeva namenjena embedded sistemom, ne pa obicajnim potrosnikom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Icematxyz ::

O tem da je kdorkoli zamudil svojo priložnost mislim da je še preuranjeno govoriti.

Višje hitrosti in nižje cene in večje kapacite bodo pa kot pri vseh drugih izdelkih na tržišče prihajale z nekim tempom. LCD zasloni tudi niso tržišča začeli osvajati z 24 inčev diagonale.

squngy ::

Mene zanima kako so prišli do cifre 20,8 let in 1528GB/dan. Moje mišljenje je sicer tako

Izbereš seveda največji disk:
1528GB/120GB = 12,73
20,8 * 365 * 12,73 ~ 96.671 zapisov

Kar je blizu 100.000 zapisov kolikor naj bi jih zdržala 1 celica? Če je to res potem je edino problem ker bom verjetno več kot 12x na dan pisal na isto lokacijo.


Na isto logično lokacijo, kontroler bo pa poskrbel da baš pisal na drugo fizično lokacijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital kupuje Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5214563 (12900) driver_x
»

Plextor in WD začela prodajati SSD-je

Oddelek: Novice / Diski
63168 (2759) mtosev
»

WD uspešen, povečuje investicije v SSD

Oddelek: Novice / Diski
63827 (3219) Lonsarg
»

Western Digital pohrustal SiliconSystems

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
83937 (3099) ender
»

Prvi AGP 8x grafični čip

Oddelek: Novice / Grafične kartice
122007 (2007) AtaStrumf

Več podobnih tem