» »

wrt54gl nenavaden problem!

wrt54gl nenavaden problem!

chucki ::

Danes zjutraj se zbudim , se vsedem za računalnik in vidim , da mi internet ne dela. Grem v nastavitve ruterja in vidim , da se je resetiru. Nikakor ga nisem mogel vpisati ip je , ker je vedno javlal napako. Na ruterju so prižgane vse 4 lučke za mrežo, čeprav sem vse kable odklopil. Poleg tega pa tudi utripa power lučka. Reset ne deluje... ne najdem pa navodil za hard reset , da ti loada original bios. Trenutno uporabljam ddwrt.

Kakšni predlogi?

BadB0y ::

Drži restet tipko malo dalje 5-10s in ti ga bo postavilo na tovarniške nasatvitve


chucki ::

Ne pomaga .... rabil bi navodila za hard reset, da ti naloži original bios nazaj. Enkrat sem že to naredil , ampak ne najdem navodil več :(

bleh ::

Pa pejt že na google. Maš milijon in pol vodičev za ddwrt v kombinaciji z wrt54:

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Fa...

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Ha...

v 10 sekundah. vtipkal sem pa samo wrt54gl factory reset.

In ena od teh rešitev ti mora prijet.

blackbfm ::

Z resetom zbrišeš nastavitve, ne moreš pa s tem postopkom obnovit originalnega firmwera. Probaj še enkrat resetirat vse skupaj tako da izklopiš router, pritisneš reset tipko in držiš obenem pa vklopiš router, držiš še kakšne pol minute in spustiš. Če ti še ne bo delal, bo treba kakšen drug postopek.

bluefish ::

načeloma naj bi bile v navodilih opisane tudi različne variante napak in z njimi povezane vključene lučke.

chucki ::

Noben reset mi ne pomaga. Ko pa pridem v ruter je pa takšna slika:



Ko pa kaj kliknem pa napiše strani ni mogoče prikazati.

poweroff ::

Mogoče je strojna napaka...
sudo poweroff

chucki ::

Verjetno, ker lučka power noro utripa vse ostale pa svetijo.... Zgleda bo treba novega kupit.

Heh sreča je garancija 3 lete, tako da ga danes nazaj nesem :p.
Hvala vsem za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

PaX_MaN ::

jan01 ::

Pa si naredil hard reset(30s tiščiš reset tipko, izklopneš iz elektrike za 30s(še vedno tiščiš reset!), priklopneš nazaj in po 30s spustiš(prej ves čas tišči)
Drugače pa raje gor daj tomato(mod) download

chucki ::

Psyb0t?



Dvomim, ker sem računalnik ponoči ugasnil.

chucki ::

Pa si naredil hard reset(30s tiščiš reset tipko, izklopneš iz elektrike za 30s(še vedno tiščiš reset!), priklopneš nazaj in po 30s spustiš(prej ves čas tišči)
Drugače pa raje gor daj tomato(mod) download


Sem probal večkrat in ni pomagalo. Danes sem ga poslal na servis ,tako da na novega bom dal tomato gor.

jan01 ::

S tftp bi ga še enkrat flashal. Na sevis si poslal s neoriginalnim firmwarom? Če niso največji bedaki, je garancija šla...

chucki ::

Sem vprašal prodajalca in je reku, da ni problema. :O

enxtip ::

Ode milojko:D
Pameten polde, ki ti je to rekel.
Katerikoli programski poseg v napravo ni dovoljen in garancija ne velja.

jan01 ::

+ s routerjem ni nič narobe, le ti si naredil napako s flashanjem...

blank3 ::

Tud ce je ruter zaflashan ni panike. WRT ima pri boot rutini nastavljeno, da poizkusa nalozit firmware preko tftpja ce si nanj priklopljen s kablom na port 1 mislim da. In potem ta firmware povozi trenutnega. Ta del kode, da mas on_boot_tftp pa je po defaultu on.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

chucki ::

Kdo je reku , da sem flashu glih zdaj, ko je odpovedu. Flashanga že imam, več kot 2 leti in je delal vse vredu.

chucki ::

Danes so mi poslali nov ruter. :D Toliko o vašem znanju o garanciji. :P

enxtip ::

Hh poslali so ti nov ruter :D Ubistvu pa je isti samo flashan s kablom nazaj na stari firmware.

chucki ::

Hh poslali so ti nov ruter :D Ubistvu pa je isti samo flashan s kablom nazaj na stari firmware.



Zapakiran v original, vsi cdji, kabli... še nalepka je bila , da naj vstavim cd pred prvim priklopom. Poleg tega je pa EU moj pa ni bil. Pa še serijska je druga :P. Pa še cela soba mi smrdi po novi računalniški robi, razen , če so ga pošprical z prfumom. :D

enxtip ::

Ja ja sj ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720851 (4544) mtosev
»

tomato in Linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
92456 (2346) 5er-->
»

linksys wrt54gl ali ?

Oddelek: Kaj kupiti
232182 (1611) gregor
»

WHR-HP-G54 optimalna nastavitev TX-power za DD-WRT

Oddelek: Omrežja in internet
71914 (1829) zzitop
»

Kater Tomato oz firmware za Buffalo WHR-HP-G54

Oddelek: Omrežja in internet
73093 (2876) Veron

Več podobnih tem