» »

Kupovanje na Amazonu

Kupovanje na Amazonu

Valuk1 ::

Alo!

V kratkem mislim nekaj kupit na Amazonu UK.
Pa me zanima, glede na to, da pri njih ne moreš plačat s Paypalom, kreditne kartice pa nimam, kaj naj storim.

Na splošno pa še to:
Kako ste kaj zadovoljni z Amazonom?
Kolko lahko pričakujem poštnine iz Anglije?

TNX!

JJM ::

Pojdi na Abanko. Odpri gotovinski osebni račun. Naroči Viso Electron.

Sem še kar zadovoljen z Amazonom. Dosedaj še nobenih večjih težav pa tudi te, ki so bile so se dale rešit. Cene so OK in dostava je hitra.

Imaš vse o poštnini na njihovi strani. Pazi le da naročaš direkt od Amazona in ne "podizvajalca", ker je poštnina potem drugačna.

Valuk1 ::

Zakaj na Abanko?
Kaj samo tam imajo viso electron?
Kako naj vem, da ne naročam od podizvajalca?

JayKay ::

dosti stvari že kupil na Amazonu UK, vedno brez težav, vse lepo hitro prišlo, lepo zapakirano.

Valuk1 ::

>JayKay:
in kak je bla poštnina, pa kako si plačal?

bluefish ::

Zakaj na Abanko?
Kaj samo tam imajo viso electron?
Če se ne motim, da. Poleg tega jo dobiš brez dodatnih pogojev in zastonj. Pri NLB recimo za MasterCard opravijo preverjanje plačilne sposobnosti + članarina znaša okoli 16€ na leto.

JayKay ::

>JayKay:
in kak je bla poštnina, pa kako si plačal?

jaz stanujem v UK...

LapD ::

Jst mam viso electron o Banke Koper ... samo kot še ena opcija :D
web&motion designer

Thunder wave ::

Ja z veliko tudi kupujem na nemškem Amazonu. Plačam s kartico. Če je vse na zalogi, pa pride v 3 dneh.

Valuk1 ::

Alo!

Evo, vse sem porihtal, Visa elektron od Abanke, Paypal, skratka bo.

Zdaj pa me še samo zanima, če je kaka posebna stvar okoli tega, da je na britanskem Amazonu cena v funtih, jaz pa imam na mojem računu eure.
Je kak menjalna provizija, al gre vse avtomatsko?

TNX!

zee ::

AFAIK si lahko nastavis, da ti na britanskem Amazonu prikazuje cene v evrih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Valuk1 ::

pa ni problem prikaz, mene zanima način plačila, glede na to, da imamo pri nas eure, oni pa funte.

KoMar- ::

Ne obremenjuj se s tem. Valute se samodejno pretvorijo.

Thunder wave ::

S tem da ti ponavadi obračunajo provizijo.

JayKay ::

nobene provizije ti ne obračunajo na Amazon UK. Plačujem normalno z mastercard v €.tvoja banka ti normalno preračuna funte v € po tečaju na dan bremenitve oz rezervacije sredstev na kartici. To je lahko isti dan ali pa dan za tem, ko si opravil nakup.

Nasvet: ko boš opravljal nakup, poglej tečaj pri tvoji banki. Glej nakupni, saj oni pri plačilu s kartico "odkupujejo" funte. Amaazon na računu tudi izpiše € ampak po ECB tečaju, kar pa ni nujno tak kot ga ima tvoja banka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

jan01 ::

Pri paypalu lahko me plačevanjem izbereš kdo naj pretvaja(paypal ali pa tvoja banka.

enxtip ::

Jaz imam tudi viso. Pri paypalu pa se nekje dvakrat dnevno spremenijo vrednosti tečaja.
Je pa kar lepo videt kako pada dolar:D Pri enem naročilu sem prišparal 3 eur samo v razliki da sem plačal 3dni kasneje kot pa po valuti na tisti dan kot sem gledal izdelek.

Valuk1 ::

Še to, Rejnard je pisal o tem, da je potrebno preverit al je okupljeno direkt na amazonu, al pa od podizvajalca.
Kje se to preveri?

JJM ::

Ko si na predmet, ki te zanima imaš v desnem kotu opcijo "More Buying Choices"/"Alle Angebote".
Klikni na to povezavo in boš dobil seznam prodajalcev, ki prodajajo ta predmet.
Nato pač izbereš tistega, ki ti najbolj ustreza.

Drugače pa ko si v košarici piše pod predmetom kdo je prodajalec.

GregiB ::

Na Amazonu UK ne kupujem več, odkar smo v EUR območju... zakaj? Ker nas imajo še vedno pod "Rest of World" in medtem, ko je poštnina za grka iz Anglije za knjigo 0,99GBP, je v SLO poštnina za knjigo 2,99GBP... pač protestno ne kupujem tam, saj ponavadi najdem enako knjigo na eBayu, bodisi novo ali rabljeno in me s poštnino vred pride ugodnjej, kot Amazon.... Bom pa tam spet nakupoval, ko bodo pravične cene poštnin...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Veron ::

kolko sploh pridejo poštnine iz UK v slo al pa iz DE v slo? (ebay, amazon,..)?

bastadu ::

Mene še bolj moti to, da sploh ni možno naročiti kakšno električno zadevo, npr. fotaparat v SLO ... katerokoli zadevo izberem, mi napiše da naj izberem drug naslov, ker na tega ne pošiljajo ...

Thunder wave ::

Iz amazon .de pride poštnina 6€. Za knjige pa ne vem koliko je, ker sem naročal samo večje stvari (Wii Fit itd.).

Zgodovina sprememb…

satko ::

pri amazonUK ti pred dokončno potrditvijo naročila izpiše koliko je poštnina in je le ta všteta v ceno produkta in ni potrebno nič plačevati ekstra poštarju, tako da predlagam da preveriš to, je pa poštnina odvisna od teže izdelka, všteti pa moraš še VAT.

Se pa kljub dragi poštnini in davku na koncu še vseeno bolj splača zaradi nizke vrednosti funta

glede preračunavanja pa lahko na amazonu določiš če ti naj tvojo kartico bremeni v evrih ali v funtih, v slednjem primeru ti potem banka preračuna vrednost.

JayKay ::

Amazon UK ne dostavlja v SLO tehničnega blaga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738814 (21845) plusdzabaka1
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107022 (34069) PINki
»

Visa & Mastercard - zlorabe

Oddelek: Loža
326537 (5122) Tilen
»

Nakup knjige prek amazona?

Oddelek: Loža
152296 (2020) St235

Več podobnih tem