» »

Nakup knjige prek amazona?

Nakup knjige prek amazona?

guest #44 ::

Mi lahko kaka prijazna duša pove postopek nakupa prek amazona (recimo britanskega ali mogoče zda)?
Mam viso electron. Gre pa za knjigo pod 20 EU.
Kartico mam frišno novo in nisem še nikoli kupoval prek neta s karticami. Amazon ne podpira paypala kot razumem (ki ga tako ali tako nimam).

Zanima me predvsem postopek: katere podatke moram vnesti, kako izvesti plačilo, na kaj morem pazit itd...


tnx
  • spremenilo: guest #44 ()

zee ::

Najprej se prijavi na Amazon, nato pa samo sledi navodilom, ki se ti bodo na vsakem koraku izpisovala na zaslonu. Ni nobena "rocket science".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pijavka ::

Pri naročanju knjig sem opazil, da je poštnina pri pošiljanju v Slovenijo pri Amazon.de malenkost cenejša kot pri Amazon.co.uk. 2-3 €, mogoče malo manj. Na vse Amazone se seveda lahko prijaviš z istim up. imenom.

St235 ::

drugače je za kupovanje knjig dosti boljši Bookdepository. Cene so večino nižje, poštnina za vse je pa 0€.

pijavka ::

Huh, hvala, to je pa zelo dobro vedeti. Bo še kako prav prišlo.

innerspace ::

Ko si naredis account na Amazonu, lahko kupujes kadarkoli se ti zahoce, ni potrebno vsakic vpisovat podatkov.

Rabijo pa zgolj osebne podatke + naslov + st. kartice. To je to.

Se strinjam glede BookDepository.com(ali co.uk), ni postnine, nekateri naslovi so sicer malo drazji, a ko dodas se postnino, si pri B.D. na boljsem.

Btw, a nam izdas katero knjigo kupujes? Jaz lih tuhtam katero si castit za "darilo":)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

guest #44 ::

innerspace ::

Ekola, tu imas alternativo:

http://www.bookdepository.com/Journey-M...

Zanimivo, da je ista knjiga na .co.uk malenkost drazja.

Zdi se mi dober izbor, mogoce pride nekoc tudi na mojo polico.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Avenger ::

St235 je izjavil:

drugače je za kupovanje knjig dosti boljši Bookdepository. Cene so večino nižje, poštnina za vse je pa 0€.



ja, ko sem videl razliko, sploh če kupiš samo eno knjigo (poštnina), ni razloga da bi še kaj kupil na amazonu, čeprav sem že toliko let. Plus, plačaš s paypalom in ni treba nič nikamor vpisovat, par klikov, fertik.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

guest #44 ::

Za paypal account, kaj morem dat vse resnične podatke? Moj telefon ali naslov...kaj pa to rabijo??

St235 ::

ja, za paypal rabiš dat resnične podatke. Vse to rabijo tudi zaradi zakonodaje, ker kot posrednik v denarnem prometu so enako kot banke dolžni poročat o tranzakcijah in podobno. Ravno tako rpeverjanje in vertifikacija identitete pomaga pri preprečevanju zlorab.

Zelo hitros se zna zgodit da bodo podatke tudi dejansko preverjali, sploh, če se bo recimo ime na kartici razlikovalo od imena na računu, če bo dobival tudi nakazila itd.

gendale ::

guest #44 je izjavil:

Za paypal account, kaj morem dat vse resnične podatke? Moj telefon ali naslov...kaj pa to rabijo??

naslov ti pol samo napiše v enih trgovinah (recimo dx)

telefon pa ne vem, jst mam fake
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

SkIDiver ::

Bom skoristil naslov teme. Koliko pride poštnina iz amazon.co.uk v našo deželico? Knjiga je v UK očitno ceneje kot v DE. bookdepository ima isto knjigo za malce več € in je v igri ravno poštnina no pa seveda tudi dejstvo kako hitro pride knjiga naročena pri bookdepository v podalpske kraje?

djordjevic ::

Amazon je precej hitrejši po mojih izkušnjah, je pa tudi običajno občutno dražji.
No grave is deep enough to keep us in chains.

PacificBlue ::

Heh, berem to temo in dobim email za knjigo leta na amazonu.;((

Zgodovina sprememb…

St235 ::

bookdepository ponavadi rabi okol 7 dni, amazon je hitrejši, sam je poštnina hitro 10€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mojaknjigarna.si

Oddelek: Loža
151838 (1141) DimmniBurek
»

Nakup knjig

Oddelek: Loža
343717 (2319) Ajrina
»

Playstation 3 wireless stere hadphones

Oddelek: Pomoč in nasveti
172507 (2417) opeter
»

Amazon.com; noce poslati v Slovenijo

Oddelek: Loža
185506 (4368) bastadu

Več podobnih tem