» »

ADSL in download

ADSL in download

Hux ::

Mene zanima kolk je kaj download normalen. Ludi mi pravijo od 50 do 90.
Meni nevlece hitreje kot 60 in se to potem niha tu nekje 54-60 . Upload pa mam 12-13kb/s do Arnesa.
Sem poobal tudi UK servere in cisti isti prenos oziroma morda se celo malce hitreje. Nevem no kaj je normalno zaj.

Se na ISDN sem mel 14.5 do 15.1 nonstop uploada. A je to normalno al kaj? Drugace pa drugih problem kot recimo diskonekte nimam sicer sem ga pa dans dobo ampak sem celi cajt gori ze. Torej 90kb/s zgleda nedoseglivo za mene.
  • spremenilo: Hux ()

[t502] ::

oh joj kaj nisi niti prebral deklariranih hitrosti na SiOL-ovi strani?

download (max) = 64kbytes/sec
upload (max) = 16kbytes/sec

Torej kot pise, 512/128 kbits :\

Binji ::

Sej sori, sam si ne morm kej da se ne bi rezou:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

BroTheR ::

Ludi, ki ti pravijo da gre do 90 te malo nategujejo :)

Hux ::

Ah no ne tega nisem nikjer zasledil na siolovi strani. Sej download mi gre tam nekje od 54-62kb/s V FLashgetu ko skace pol pa racuna sredino in je blo 59.8 in toukaj nekje nihalo cist malo. Upload pa res ni vecji od 13kb/s maximum kar me zelo cudi.

PaJo ::

Cisto ok so ti tvoji prenosi, probaj pa ul enkrat ko nebos nix, ampak res nic dl-jav ali pa surfal, ker takrat pa mas sanso da ti bo slo 15kb/s in to je tudi max, kar ti lahko gre:D
Tako da bosdi srecen ti cisto ok dela:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Hux ::

ja sej dozaj se probal do mojega arnes ftpja uploadat in ni slo hitreje kot 13 in to je bil maximum kar je zadelo linijo.
No sej meni je bol vazno da je download vredi ampak vseeno bi pricakoval 14.5 vsej glede na ISDN.

Ve kdo mogoce kje bi lahko upstream in downstream testiral? Tam je neka angleska stran ampak tm mi kaze 470kbps dowstreama al pa celo okol 380kbps

LAjCi ::

sam 64 kb/s max ???
kako sem pa potem pri kolegi na lastne oci videl 82kb/s:D :D
a je mogoce to blo sam na zacetku dzaj pa vec ne ? >:D
--- lp LAjCi

tejo ::

mogoče je fora v tem, da nekateri programi začnejo z velko datoteke še preden to uporabnik potrdi, tako da na začetku piše mal večjo hitrost za tisti del, ki je že na disku.

BlackHole ::

Morda kdo ve, kateri program zna meriti količino prenesenih podatkov preko interneta (download vs upload)?

Paramedic ::

LajCI - samo 82? Js sm pr sebi vidu skor 300kB/s max :P (v temi Igre - American Army je fotka ;))
End transmission.

Hux ::

ce mislis dnevno kazanje torej za vsak dan posebej lahko kr default daiup povezava meri drugace pa GetRight zna voditi evidenco.

Hux ::

Paramedic samo mi tu govorimo o ADSLu.

[Gric] ::

BlackHole: DuMeter

http://www.dumeter.com/

BlackHole ::

Getright, kolikor vem, meri samo tisto kar posnameš z Getrightom, jaz bi pa "rabil" info o vseh podatkih, ki grejo skozi network. Mislim, da po zgornji link kar pravi. Hvala.

jRk0 ::

Jaz sem na 33,6k modemu vido 25kb/s prenosa...:D na zacetku seveda, pol je padlo na normalnih 3kb/s :)
You fuck up once, you loose two teeth.

BlazP ::

Js sm enkrat 5MB dolg MP3 potegnu dol z 10KB/s na navadnem modemu 56K.Hitrost je nihala od 9KB/s do 11KB/s. Pa to ni sam na zacetku kazal. Nonstop je tolk kazal, od zacetka do kraja. :D Se mam slike, ko sm screen shote naredu.

OldSkul ::

Tvoja linija je imela takrat dober dan, če res kar ti praviš, čeprav ne bi ti smelo tolk vleč.

MEDENA ::

Bomo sploh kdaj imel hitreje kot 512/128 kb/s..ker to je že počasi ...LOL

[Gric] ::

bo hitreje.

Itaq je pa vedno tko, da ti bo vedno zmeri premal.

Smesn se mi samo zdi, ko ljudje mislijo da ko bojo meli doma 1MB link da jim bo potem pa skoz in povsod DLjalo s tako hitrostjo...

||_^_|| ::

že to je smešno da folk pričakuje od ADSLja konstanten download 64KB/s:)

Sergio ::

danes me je edn poslal v Falus, ker sem mu moral razlozit, da siol ne garantira 512/128. je reku, da je to prevara. scam. ja. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

IceIceBaby ::

hmmm...jaz pa nimam problemov. Če je le server na drugi strani dost hitr mi vleče konstantno čez 60kb/s.

Drugače je pa bedarija pričakovat da bi siol lahko zagotavljal 512/128. Ti maš lahko oc12 link pa če dovnloadaš od nekoga ki ima 128kb upload ...

[Gric] ::

naredu si napako
SiOL garantira taksno povezavo. samo ne ADSL ampak najeti vod

[Gric] ::

pazi.. to ni garancija DLja ampak povezave

Sergio ::

sej to sm mu razlozu. vedno sva govorila o adslu. brez skrbi to.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

||_^_|| ::

kst: sej na ADSLu nikol ni problemov. če je le server dost hitr:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

telemach, lj kabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555173 (4132) prideb
»

2mbit ADSL in hitrostni problemi????

Oddelek: Omrežja in internet
121794 (1256) Hux
»

Telemach na 1 Mbit

Oddelek: Omrežja in internet
262769 (1667) udarnik
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482886 (1536) BC3
»

TELE-TV EHM?!

Oddelek: Omrežja in internet
171378 (1006) d-mon

Več podobnih tem