» »

ADSL & siol

ADSL & siol

Ac|d ::

Kaj je z adsl-om zadnje 3dni?? Vsi prijatelji imajo probleme in to po 20:00 . Povezavo mi prekine po 6× na dan za 20-30min :'( In kdo je za to kriv ? Siol ali Telekom??

krucymucy ::

Ma v kurcu je vse skup ... po moje je kriv telekom, men se pa na dial-up povezuje z 28800 b/s ... oni pravjo, da so po zakonu dolzni zagotoviti 9600 b/s ... krneki!
sicer je off topic ma nekje moram potožit!

OldSkul ::

Star zgodba!

StratOS ::

Ma zdravo, kr neki ...
Enkrat ja, drugič ne ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

||_^_|| ::

pr men je sam včeri zvečer enkt dol padu. Do zdej prvič v pol leta.

Hux ::

Pomoje je kriv telekom in njihovi DSLAMI bog samo ve kako kurcevo opremo uporabljajo spet sej oni so znani po tem da najdejo najbolj nekompatibilno opremo. Moj 3COM USR externi ziva nocna mora sami disconnecti random in ko sem Asus nabavi nic vec odlicno delovanje spica!

Od takrat 6 mesecov nazaj vec nisem bil diskonektan in dobenih problemov z siolom. Zaj mam ADSL in testiram ampak zanekrat se nisem dol pado bom pusto cez noc brez reconnect opcije in vido jutri.

Pomoje je to lokalno omejeno tele problemi se foter pravi da so manjsi problemi v mestih in bolj naseljenih podrocjih kot pa na triglavu recimo.

MadMicka ::

Vsa pohvala Siolu!!!

Mislm, res ne vem, kva bi si še več lahko želel od povezave... zaenkrat gotovo nič...

Lahko rečem, za mal dnara velik muzke :))

Hux ::

Zaenkrat se strinjam. Sicer nevem kaksne modeme mate ampak meni je instaler reko ce vec ne gori lucka 500K in ADSL je napaka na telekomu ce pa pa na SIolu. No 10 ur cez noc testiram nisem dol pado. Linija s eni opocasnila ali kaj koli skratka deluje odlicno.

flajer ::

sam neki bi rd reku, k je sicer cist izven topica, ampak res morm... hux: prosm lepo, dej ksne vejce uporablej k pises. pa ksno piko vec na konc stavka. hvala. :)

[Eraser] ::

Pomagajte ....
imam siolov odjemalec v winxp ...kako nastavim da ce se prekine povezava da se sam nazaj conecta ..??
ker sedaj se mi ne ...ampak je okno prekinjene povezave .......:O

MadMicka ::

applications settings - odkljuki auto-connect

[Eraser] ::

saj to mam ...sam ko se recimo ponoci prekine povezava ...me zjutraj pocaka okno da je prekinjena ..pa moram potem se enkrat connect .......
ta avtoconect se mi conecta samo ko prizgem ali zazenem winxp ,,,kasneje pa ne vec

jetam ::

V odjemalcu gres na Connections > Settings > odkljukas Persistent Connections

Hux ::

Jaz nisem mogo SIol odjemalca za WInXP niti instalirati ker mi neko tretjo omrezno karto namesti polek ze te ko jo mam in se samoinstalira iz winswXP torej se kregajo medsabo ona je vendo onemogocena ker ma rdeci krog in crto cez pa se nikakor nemorem povezat.

Kaj vas ko vas disconnecta presezete vsi 24h limit?

[Gric] ::

autoconnect pomeni da ti ne sprasuje za user in pass
da te nazaj poveze rabis vklukano persistant conenction


klienti ki jih dobis od SiOLa ne podpirajo WinXP razen verzije 1.50c

za samo povezavo ti svetujem klietna od WinXP ali se rajsi raspppoe

Hux ::

Eh da te nazaj poveze rabis samo reconnect when line is dropped okence obklukno.

[Eraser] ::

persistant conenction to mora biti in dela ...hvala :))
preverjeno !!:)

[Gric] ::

"Eh da te nazaj poveze rabis samo reconnect when line is dropped okence obklukno"

nisi povedal da tega ni v ADSL klientu, ki ga dobis od SiOLa. Eraser je spraseval za tega

kolikor vem je to v XPjih in tudi v rassppoe, kateri dejansko naredi dialup povezavo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [Gric] ()

Hux ::

In kaka je razlika? Sej to je vendarle le neke vrste dailup ce zahteva de se povezes vedno z passwordom kar je po eni strani cista glupost da moramo password uporablat. NEvem meni se reconnecta v XPjih to pa cist tak textiras da izklopis omrezno karto in ji hitro nazaj vklopis. Pol se zacenja reconnect in mam nastavleno na 999kratni poskus.

moby-dick ::

Hmm tudi jaz imam veliko problemov z ADSL-jev zadnje čase.Uporabljam RasPPPOE klienta ter Windows 2000 Server z ICS za drugi računalnik ki ima windows 2000 Professional.Pretežno uporabljam večinoma Kazaa ter IE in Outlook Express.V računalniku imam dve mrežni eno 10Mbps(ADSL) ter drugo 100Mbps(mreža).Oba sta povezana z 100Mbps Hub-om.Kar se tiče interneta na serverju je kolko tolko zadovoljivo IE deluje dobro vendar tudi ne tako dobro hitro kot bi lahko ADSL omogočal Kazaa no ja kakor kdaj 30K/s je nekako največ.Zadnje čase sicer imam veliko težav v IE da strani ne najde oz. kot da DNS-jev ne najde.Enako oz še slabše je na drugem računalniku IE leze zelo počasi nikamor ne gre..Kazaa nekako že vendar prenosa od 15K/s več ni! Če testiram ADSL povezavo na kakšni strani z testom da dial up povezave mi javi max 58K/s.
Kaj mi priporočate, da bi mi zadeva čim bolje delovala v mreži oz z povezavi z drugimi računalniki? ICS, Proxy ?
Win 2000 server, Linux ?!?

Help!
Hear me out...

[Gric] ::

je ene vrste dialup. samo fora je da ostali winsi razen XPjev ne znajo redail naredit ker morajo zato uporabit externi program. XPji imajo vgrajen pppoe protokol in jim ni problem vzpostavt ponovno povezave.

ce bos na XPju uporabu "siolov" software verzija 1.50c ki podpirajo XP in ne lasne XP-povezave se ti ravno tako nebo avtomatsko nazaj povezalo ce ne bos imel persistant connection vkloplen

blabla ::

moby- dick:
Meni tudi včasih ne najde DNSa. Moram parkrat reload klikniti, da dela.
Najprej sem mislil, da povezava dol pade, ampak ne, ker wosu™ še kar dela. Vejetno jim DN Server crkne. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RASPPPoE Reconnect

Oddelek: Omrežja in internet
211826 (1417) BaRtMaN
»

program za spremembo IP brez disconectanja.

Oddelek: Programska oprema
131350 (1180) Ziga Dolhar
»

RASPPPOE auto reconnect

Oddelek: Omrežja in internet
91414 (1170) Roman
»

ADSL in vedno ONLINE

Oddelek: Omrežja in internet
251723 (952) DavidJ
»

SiOL in aDSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
583475 (2412) Hux

Več podobnih tem