» »

So infrardeče pečice varne?

So infrardeče pečice varne?

Mediator ::

Po internetu sem bral nekaj člankov, ki pravijo, da naj bi infrardeče pečice vzpodbujale nastanek rakastih obolenj..je že kdo raziskoval kaj več o tem?

jype ::

Za raka ne vem, vsekakor pa lahko povzročijo hude opekline.

Mimogrede - a poleg infrardečih in mikrovalovnih pečic poznamo še kakšne?

innerspace ::

Verjetno mislis na mikrovalovne pecice...

Furbo ::

Ja ne priporoča se biti v infrardečih pečicah med delovanjem. :))

Folk se takoj pokaka ko kdo napiše infra, micro,...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

CoolBits ::

Mimogrede - a poleg infrardečih in mikrovalovnih pečic poznamo še kakšne?

Ja na drva hehe

Hitch-Hiker ::

Mimogrede - a poleg infrardečih in mikrovalovnih pečic poznamo še kakšne?

Ja na drva hehe

Saj je tud ta delno infra.

alexa-lol ::

pri tem obsevanju s mikrovalovi v mikrovalovki nastajajo prosti radikali, ki pa niso ravno prijatelji celic in jih uničujejo, ampak če boš jedu hrano z vitaminom C (ali tabletko) bo vitamin C vse te proste radikale nevtraliziral.

Mediator ::

Mislil sem na infra rdečo pečico in ne mikrovalovno..

Highlag ::

Bi rekel da je varnost predvsem odvisna od samega proizvajalca. Vsaka stvar je nevarna, če je narejena zanič. Tu prednjačijo kakšni kitajčki. Infra drugača oddaja infrardeče žarke, katere oddajajo vsa grelna telesa recimo: sonce, radijatorji, tvoja koža,..... Če pretiravaš se opečeš. :P
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

msjr ::

Vsaka stvar je nevarna, če je narejena zanič.


Ja, recimo če je slabo pofarbana oz. emajlirana. Potem se [lahko] sprošča marsikaj strupenega, da ne govorimo o kakšni slabi napeljavi, pri tej se ni treba bati kakšne hude bolezni, ker te [lahko] pobere kar takoj...

Drugače pa ni panike pri IR pečici.

Icematxyz ::

Imaš pa infrardečo savno tudi že. Me pa zanima če mikrovalovna savna tudi se že prodaje.

krneki0001 ::

Imaš pa infrardečo savno tudi že. Me pa zanima če mikrovalovna savna tudi se že prodaje.


Ja sej jo lahko sam narediš, ampak po 15ih minutah bi najbrž bil dobesedno kuhan in mehak, na zunaj pa se nebi dost poznalo.

Je bil nekaj časa nazaj primer, ko je tip naredil iz svoje predsobe mikrovalovno pečico kot varnostno napravo in je ponoči k njemu ulomil ropar, pa so ga zjutraj dobili skuhanega v hodniku.

telexdell ::

Imaš pa infrardečo savno tudi že. Me pa zanima če mikrovalovna savna tudi se že prodaje.

Razlika med mikro in infra je približno takšna, kot če nas pozimi v senci zebe in zato stopimo na sonce (infra) ali zategnemo šilce kačje sline (mikro). Potemtakem bi v primeru savne z mikro valovi verjetno čutil vročino v telesu medtem, ko bi se ti koža namesto z znojem prekrila s kokoško.
To pa verjeno ni prava savna, ali pač?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Finska vs infra savna

Oddelek: Loža
3315357 (2426) Invictus
»

Mikrovalovka ne greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5916767 (13656) Jst
»

Ve kdo kaj o mikrovalovnih pečicah?

Oddelek: Loža
325929 (3943) mojsterleo
»

Mikrovalovke škodljive ali ne? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17844712 (39640) Gandalfar
»

kuharski recepti za mikrovalovno?

Oddelek: Loža
105854 (5722) gappee

Več podobnih tem