» »

Cudni kupci iz turcije na bolha.com

Cudni kupci iz turcije na bolha.com

Ashrack ::

Prodajam HP Compaq Omnibook XE3 na bolhi in kr eni cudni kupci iz turcije se mi javlajo da jim naj preko fedex posljem in odobna scena. Kdo ve kaj o tem? Sedaj sem ze sva skoraj identicna pisma dobil.

primer pisma:
Hello,
am interested buying your item,i want to know if still available for sale and the condition is perfect okay.so get back to me on mail address (smthchristana002@gmail.com)

Hi,
Thanks for the reply,and am happy to read from you.am interested in
buying your item for my son who will be taking his flight to
(Turkey)tomorrow night for a project in school.so i will like to the
total cost of the item plus shipment via FedEx or Dhl to Turkey.
i will be remitting the payment via bank to bank transfer to your bank
account.so let me have your details in order for me to proceed with
the payment:
=========
Full Name:
Country:
Tell:
=========
Bank Name:
Iban:
Bic:
....

tade911 ::

Jst se ne bi igral s tem...raj prodej enmu iz SLO...
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

zee ::

Ista fora drug bedak (=kupec) -> Turki, Nigerijci, ...

Stran od njih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

LuGi ::

Dejte si zapomnat že enkrat ce prodajate preko bolhe in dobite ne-slovenski email trash it!

Škoda cajta za te scammerje

Leks ::

:) ne se ubadat s takimi, sploh in pod nobenim pogojem pa mu ne dajaj svojih osebnih podatkov, ker
jih bodo izkoristili za odpiranje online bank računov za pranje denarja.

Zheegec ::

Ravno dva tedna nazaj sem prodal 2 telefona Turkom. Ni bilo nobenih težav, denar je bil nazakan in zadeva je končana.



No, pa ne me resno vzeti, sploh ne odgovarjaj na mejl!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jan01 ::

Pošlji mu kvader(prej pa zahtevaj naj ti nakaže za poštnino)

Ashrack ::

se mi je zdelo. zato sem jim pa samo odpisal da je se naprodaj.
....

tomaz- ::

daj na bolho enih deset oglasov za krneki po visoki ceni. In ko boš vsaj na enega dobil isti mail, boš zlahka tudi sam dojel, da je nekaj narobe... Kot boš opazil, njih ne zanima kaj prodajaš, kakšna je cena.. Njih zanima tvoj denar, ki ga bodo dobili skozi nateg...

Valvoline ::

In zakaj da ne ?
Kolega je enkrat kupu nek del za avto prek ebay.it tam nekje iz Palerma. Za nekega japanca. Dobu ga je 3x ceneje k pr nas. Sicer ne vem kako so se zmenil glede plačila in ostalo,zadevo je dobo,neka elektrionika pač,in je stvar delala.
Kupec mora bit pravi in da je pač z plačilom vse poštimano.

blackbfm ::

Saj ni problema, kupec nakaže denar (s poštnino vred) in ko je denar na tvojem računu pošlješ zadevo. Če se kupec ne strinja s takim načinom ga zavrneš. Nima pa smisla v naprej pošiljat predmeta in potem jokat.

tomaz- ::

no sej ti dam prav, ampak , ko boš imel primer, kjer ne bo slovenec, italijan, ampak boš naredil dober deal s turkom ali nigerijcem, mi pa le povej, bom delno spremenil svoje mnenje

Bellzmet ::

Prodaj, prodaj ni panike. >:D

Ashrack ::

hmalu zatem sem se enega kupca najdel ki je bil pa iz nigerija. napisal je pa skoraj identicno ;)
....

T0RN4D0 ::

ebay pa bolha sta kot dan in noč.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DarwiN ::

Je pa zgleda nek izkušen goljuf. Uporaba ženskega imena v emailu (Christana) je odlična poteza ki gotovo dvigne nivo zaupljivosti. Neko dekle pa se ja ne more tako nizko spustiti ane :).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Valvoline ::

ebay pa bolha sta kot dan in noč.

V čem je taka razlika ?
No sej paypal Bolha ne pozna vendar ...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

kot da s to tematiko ne bi bilo že dovolj odprtih tem, ljudje pa očitno še vedno nasedajo in se ukvarjajo s tovrstnimi pismi. Praktično vsake nekaj dni se pojavi kdo, ki komaj čaka, da bo poslal kako zadevo.

Kaj ko bi se naredila neka sticky tema?

T0RN4D0 ::

V čem je razlika? Na e-bayu točno vidiš od koga kupuješ in komu prodajaš, za vsakogar lahko pogledaš koliko stvari je že prodal/kupil, če je koga nategnil... Skratka, takšni nigerijci nimajo tam kaj delat, medtem ko na bolho prideš se prijaviš ni s kakšno skripto pošlješ vsem maile naj ti pošlejo neki dnarja al pa telefon. In bolho boli kurac, glavno da majo čez polovico strani bannerje. Če te na e-bayu s paypalom nategnejo, ti običajno paypal povrne denar.


Ne pravim da na ebayu ni nategov, samo takšne neumnosti kot se na bolhi dogajajo se tam pač ne.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

MeGreat ::

Jaz preko bolhe samo osebni prevzem. Če prodajam ali kupujem.
Ebay je popolnoma druga zgodba, pa tudi tam nikoli ne kupujem če vidim da ima kdo utemeljene negativne feedbacke

Alamar ::

Pazi to izmenjavo mailov za eno uro, ki jo imam na bolhi (prodajam za gnilih 40 EUR):))

ona:
Hello
what is the condition of this item , I will offer you good price upon
your response to this email mrslowen@gmail.com

jaz
Hi,
As new, never used and in original retail packaging. You just need to replace the battery since the watch is some 10 years old and it run out of power. From where are you? I can accept paypal payment.

ona:
Hello

My name is Mrs Lowen from United Kingdom, Am sending the item to my
Kids in Nigeria not in United Kingdom here since am not out of state
so i can't handle item I will Like to know the Present condition of
the item and i will make a good offer for 150 .00 EUR Including the
shipping to my Kids in Nigeria Via Register Local Post office Here is
the shipping address below :

Full Name: Micheal Adu
Address : No 20 Oluwatuyi Street akure
city :akure
State Ondo state
Country : Nigeria
zip Code: 23434
Tel:+2347064280789

Payment will be effect upon your response through online Bank to Bank
Transfer or PayPal payment ,Kindly get back to me with your payment
desire , Your response will be high Appreciated.Alongside your
response with your details for the payment.
Regards

jaz
Hi,

Thanks but I don`t do business outside European Union. To much risk...
Regards

ona
well... am ready to pay for the shipping cost if that case

jaz
Why would you pay me 150 EUR if I have price 40 EUR in the listing? And why
would you like that exact watch from a little unknown Slovenian bidding site like bolha while you can get it cheaper on ebay...
Sorry, but it smells like a fraud to me and an attempt to get my bank account numbers.

ona
am just interesting in buying from you if you are not ready to sell to
me let me know so that i can look for another item from another
seller.

Moram rečt, da sem se prešerno zabaval...:))

bluefish ::

ah, lahko bi še malo debatiral, bi bilo še bolj zabavno.

tade911 ::

LoL...kere fore
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

nightman ::

evo še enga ;). Pa naj omenim, da mi je odpisal z takim odgovorom v 1 minuti :D

Thanks for your reply since the item is in good condition i will like to buy it for my son school in Nigeria i am Dennis from London.

So i will like you to send me your full bank info so that i can make the transfer to your bank account once my bank notify you with the payment confirmation you can be able to ship the item thro DHL EXPRESS also don't forget to send me the total cost and the shipping cost to my son address in Nigeria. so kindly get back to me fast for the payment now.

your bank info
BANK NAME....
ACCOUNT NUMBER....
IBAN.....
A/C HOLDERS NAME.....
SWIFT CODE............
TOTAL COST........


Shipping Address
Name:Ayo Tobi
Address; 22 oba-adeshida road
City:akure
State: ondo state
zipcode;30001
Country;Nigeria
Call:+2348063589726

Thanks
i wait for your reply now

Tilen ::

Ta Ayo Tobi pa dost dobi od svojega očeta.

Spamerji na Bolhi (ne odgovarjajte na angleške maile)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

svetetko ::

v čem je fora, da ravno nigerija?

Tilen ::

Zveza Potrošnikov opozarja : Prodajalci na bolha.com - pozor!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bluefish ::

Bi bilo res fer od Bolhe, da bi objavili tovrstna obvestila. Smo kaj ko zasedejo dragocene pixle, ki so drugače lahko uporabljeni za reklamni prostor.

Zheegec ::

Dobro, nikjer ne piše, da morajo skrbeti tudi za najbolj neumne ljudi na planetu... Nekatere bo pač takšna izkušnja še najbolj izučila. Žal tako je. Pogoji & legalni pouk so pa objavljeni na njihovi strani, z registracijo in tudi pregledovanjem oglasov se z njimi strinjaš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ashrack ::

enemu sem odpisal da mu lahko posljem paket za 250e.
drugemu sem pa napisal da ne uporabljam bancnega sistema in ce mi lahko kar preko kuverte poslje denar.

Me zaniam kaj bosta odpisala...
....

Alenčica ::

Ashrack, js sm dobila čist enak mail, sam d je bla ženska iz Anglije, pa d pošila sinu, k je u Nigeriji.

jan01 je izjavil:

Pošlji mu kvader(prej pa zahtevaj naj ti nakaže za poštnino)

men je ena rekla d mi bo dala 20€ več, kt originalna cena, pa še stroške poštnine, če jst to pošlem u Nigrerijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Alenčica ()

Alenčica ::

Ashrack je izjavil:

hmalu zatem sem se enega kupca najdel ki je bil pa iz nigerija. napisal je pa skoraj identicno ;)

sej je use isto- sam podatke spremenijo (ime, mail, pa kje žvijo)

jazbec ::

in point oživljanja 2 leti stare teme?

Alenčica ::

jazbec je izjavil:

in point oživljanja 2 leti stare teme?


a je kej narobe??? js sam išem naudih, d vem kva nej napišem enmu idiotu, k mi pošila take maile.

St235 ::

Nič, preprosto zadevo ignoriraj.

v 99,99999% gre za scam. P
onavadi tako:
- da ti pošlje ček, ki ga ti vnovčiš v banki. Čez 14 dni se pa pokaže, da ček ni imel kritja in si ob denar, roba pa je že nekje v nigeriji.
- te z fake potrdili o nakazilu poskuša prepričat, da je plačal in da bo denar sproščen takoj ko bo on prejel robo.
- bo našel 1001 in en razlog da mu moraš ti poslat nekaj denarja, da se sproti nakazilo ali da se preveri da si resen prodajale, ali da se zavaruje pošiljka.

amigo_no1 ::

Se da kako preveriti, če imajo čeki kritje ?

d0rK ::

Preverjanje čeka je zelo draga zadeva. Foter je pred leti dobil nek ček, pa mislim da ga je koštalo 40eur, da so ga preverili.

St235 ::

Preverjanje čekov je sicer možno samo ni 100% zanesljivo in stane kar nekaj denarja (mislim, da celo procent zneska).
Problem je v tem ,da so banke dolžne sprejet čeke, dejansko se pa ti taisti čeki končnemu uporabniku zaračunajo šele čez par tednov.
Tako, da tudi če ček preverijo in nekdo vmes zapre račun se zadeve zakomplicirajo. Pri tem upoštevaj da so to računi na bankah v nigeriji in podobnih banarepublikah, kejr se banka sladko fučka.
Naše banke pa se pred tem zaščitijo z tem, da prenesejo odgovornost na stranko.
Zato jaz ne poslujem s čeki, sploh!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nigerijci še vedno harajo po bolhi

Oddelek: Loža
247192 (6117) sarma832
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8923661 (13546) St235
»

Posiljanje v tujino Pay Pal?

Oddelek: Kaj kupiti
305922 (3304) BineK
»

Pozor vedno vec internetnih prevar tudi pri nas

Oddelek: Loža
447758 (4152) tony1
»

A je to še komu sumljivo... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310112 (7362) Jst

Več podobnih tem