» »

Obnašanje novinarjev FoxNews

Obnašanje novinarjev FoxNews

poweroff ::

http://gawker.com/5284865/exclusive-fox...

Zgodba je zgovorna sama po sebi.
P. S. Fox News je skrajno desničarsko trobili v ZDA. V času Georgea WMD Busha so ga seveda silovito podpirali.
sudo poweroff

username ::

Kolikor sem prebral opis incidenta, mi je jasno kaj se je zgodilo. Avto je naglo zabremzal, kar je razjezilo kolesarja za njim (verjetno ni držal ustrezne vranostne razdalje?). Besni kolesar je začel groziti vozniku avta in mu fizično zaprl pot. Razumljivo, da se je voznik zbal za svojo varnost (ni mogel vedeti, kaj se dogaja - lahko da bi šlo npr. za roparski napad) in v samoobrambi uporabil, kar je imel pri roki - v tem primeru svoj avto. Zaenkrat mi izgleda, da je glede na situacijo ravnal dokaj pravilno.

P. S. Fox News je skrajno desničarsko trobili v ZDA. V času Georgea WMD Busha so ga seveda silovito podpirali.
Relevantost tega z opisanim incidentom je natanko 0.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

poweroff ::

Malce drugače je bilo.

Avtomobilist je s SUVom vozil nevarno in ogrožal ostale udeležence v prometu. Na to ga je opozoril kolesar in mu fizično zaprl pot. Voznik je nato napadel kolesarja. Kljub prošnjam kolesarja naj preneha, je ogrožal njegovo varnost.

V najboljšem primeru je šlo za prekoračen silobran, v najslabšem pa za premišljen poskus umora.

Tako pač skrajni desničarji zagovarjajo svoje vrednote - npr. pravico do življenja - v praksi.
sudo poweroff

kopernik ::

Zakaj pa opisan dogodek posplošuješ na vse novinarje ? Če je eden tak, ni nujno, da so vsi taki.

Daedalus ::

Zaenkrat mi izgleda, da je glede na situacijo ravnal dokaj pravilno.


Itak. Naložit biciklista na havbo avta je najboljša obramba. Se vsakodnevno izogibam tako od biciklistov ogroženih revčkov, da ne bi kdo začutil kake potrebe, da me sname s prehoda.

Tako pač skrajni desničarji zagovarjajo svoje vrednote - npr. pravico do življenja - v praksi.


To je pa BS od sklepanja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Poldi112 ::

Jon Stewart jih navadno dobro obdela. Sicer offtopic, ampak ravno včeraj je spet kazal njihovo dvoličnost - 2. del (cca min 10 - min 14)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tear_DR0P ::

ne glede na politično usmerjenost voznika SUVa ali kolesarja - povozit človeka ne smeš, vsaj pri nas.
meni je namreč nekoč skupina pijanih najstnikov zaprla pot s svojim avtom in začela razbijat moj avto, prva misel je bila pa kaj, povozim tistega pred menoj in pobegnem pa je. no policisti so mi pozneje razloili da bi to bila vsaj povzročitev prometne nesreče, če ne celo nameren napad na osebo.

seveda pa username verjame drugače, ko te je strah za lastno življenje je vse kar moraš narediti na novo napolniti puško, po tistem ko strah malo popusti. aja pardon da ti ne bom polagal besed v usta - ko zgleda kot da te bo besni možic v smešnem pajacu oropal, ga samo zbiješ in upaš da bo umrl in username to podpira, verjetno pa tudi fi60 bullbare
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tr0n ::

Ce bi rad izvedel se dodatne cvetke Foxa, glej Jon Stewarda in njegov Daily Show. :)

username ::

V najboljšem primeru je šlo za prekoračen silobran, v najslabšem pa za premišljen poskus umora.
No, prva varianta je možna (in na sodišču dokaj verjetna), druga pa ne (ključna beseda "premišljen" v takem primeru gotovo ne ustreza, razen če bi npr. kolesar pred tem poseksal novinarjevo ženo, očitno tu nikakor ni šlo za kaj takega).

Avtomobilist je s SUVom vozil nevarno in ogrožal ostale udeležence v prometu. Na to ga je opozoril kolesar in mu fizično zaprl pot.
Tudi ČE je SUV res vozil nevarno in ogrožal, je tudi koleasr vseeno naredil hudo napako.
Moral bi si zapisati registrsko in klicati policijo.

Predstavljaj si, da ti nekdo fizično zapre pot in se začne dreti nate. To ni normalno, nikoli ne veš, kakšni so njegovi nameni. Koneckoncev bi bil lahko tudi oborožen - ne moreš vedeti.

No moj prvi post je bil namerno malo provokativen, dejansko si oba protagonista zaslužita oznako "asshole". S tem da je kolesar še tepec, ker se gre kregat z 2-tonskim SUVom.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

meni je namreč nekoč skupina pijanih najstnikov zaprla pot s svojim avtom in začela razbijat moj avto, prva misel je bila pa kaj, povozim tistega pred menoj in pobegnem pa je. no policisti so mi pozneje razloili da bi to bila vsaj povzročitev prometne nesreče, če ne celo nameren napad na osebo.
Hmm, a pol moraš pustiti da ti razbijejo avto in te pretepejo al kaj? No, saj vem kako idiotski so eni zakoni.

ga samo zbiješ in upaš da bo umrl in username to podpira, verjetno pa tudi fi60 bullbare
Če si normalen, upaš predvsem to da boš ušel fizični nevarnosti, v kateri si se znašel.
Za fi 60 bullbare je pa bolj specializiran Nebivedu (BTW mu prijazno maham v pozdrav, če se kaj potika po forumu)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

TESKAn ::

Kolikor sem prebral opis incidenta, mi je jasno kaj se je zgodilo. Avto je naglo zabremzal, kar je razjezilo kolesarja za njim (verjetno ni držal ustrezne vranostne razdalje?). Besni kolesar je začel groziti vozniku avta in mu fizično zaprl pot. Razumljivo, da se je voznik zbal za svojo varnost (ni mogel vedeti, kaj se dogaja - lahko da bi šlo npr. za roparski napad) in v samoobrambi uporabil, kar je imel pri roki - v tem primeru svoj avto. Zaenkrat mi izgleda, da je glede na situacijo ravnal dokaj pravilno.

?!? Da pospešiš v kolesarja pred sabo je pravilno ravnanje? Se hecaš, ne? Pa če magari skače okrog tvojega avta in se dere "uiuiuiui", ga nimaš kaj namenoma povozit.

Predstavljaj si, da ti nekdo fizično zapre pot in se začne dreti nate. To ni normalno, nikoli ne veš, kakšni so njegovi nameni. Koneckoncev bi bil lahko tudi oborožen - ne moreš vedeti.

Če pred tem nekomu odrežeš pot in ga skoraj zbiješ, ti je nelogično, da ta oseba odreagira tudi z vpitjem?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

hamax ::

Se ena precej absurdna zgodba :D
http://heatherwilliams.wordpress.com/20...

innerspace ::

Fox je itak leglo pristranskih wanna be novinarjev...pravzaprav ne podajajo novic ali dejstev, le pompozno in na za njih znacilen nacin podajajo mnenja(!) ter pravzaprav vodijo nekak talk show z gosti za katere vnaprej vejo da so na njihovi strani...Nivo novinarstva je na foxu prakticno nula.
Govorijo zgodbe in jih tako napihujejo, da z njimi ustvarjajo napetosti v druzbi. Moto lastnika foxa pa je: Give the people what they want...
Zadaj pa je masinerija ki dobro ve kaj bi rada posredovala ljudem, jim oblikovala mnenje in nacin "razmisljanja"...

Tr0n ::

Tako, kot pri nas 24ur. :)

username ::

Moto lastnika foxa pa je: Give the people what they want...
Hmm, a ni njihov moto "We report, you decide"?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

innerspace ::

Hmm, a ni njihov moto "We report, you decide"?

Yeah, vendar je njihov report vedno pokomentiran in predstavljen v neki sumljivi luči..."you decide" pa ze oni za gledalca opravijo.
Govoril sem o nacinu dela Ruperta Murdocha..lastnika Fox newsa in cele verige medijskih his...Promotor nacina in tem obravnavanja v medijih, ki se vsakic obraca na rumeno stran. Mislim da se 24 ur in se mnogo ostalih zgledujejo po modelu foxa. Porazno za neodvisno novinarstvo.
Spomnim se izjemno redke prilike ko sem pogledal novice al karkoli ze od 24ur...blo je govora o depresivnosti in samomorih v Sloveniji...pa sta se voditelja krneki rezala in se opravicevala za lastno neresnost med oddajo. Katastrofa! ...pa se un debil predava na FDV...jojmene!

Mediji kot je Fox news so potencialno nevarni za druzbo.

Utk ::


Tako pač skrajni desničarji zagovarjajo svoje vrednote - npr. pravico do življenja - v praksi.

Tako pa levičarska FDV trobila posplošujejo, da se kar kadi. In obenem obtožujejo vse druge s "predsodki" (tudi če so resnični), kakšni kmetavzarji so.

poweroff ::

Hja, če Fox news piše, da brani svetost življenja - pol pričakujem, da to ne velja samo az zarodke,pač pa tudi za odrasle kolesarje. ti ne?
sudo poweroff

Utk ::

Seveda, tako kot jaz pričakujem, da nekdo, ki se bori proti predsodkom in podobnim stvarem, nima predsodkov do desničarjev. Ampak kaj kdo pričakuje, očitno ne pomaga kaj dost. Mene je tudi že prav divje v naselju prehitel kak avto z RTVSLO na tablici (ali kaj že imajo), ali pa pop-ov, čeprav skoraj vsak dan kažejo prometne nesreče in gostijo strokovnjake, ki pravijo kako moramo vozit.

poweroff ::

Saj jaz nimam predsodkov do desničarjev. Samo simpatij nimam. :D
sudo poweroff

username ::

Saj jaz nimam predsodkov do desničarjev. Samo simpatij nimam. :D
Ne boš verjel, jaz prav tako ne. 8-)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Utk ::


Tako pač skrajni desničarji zagovarjajo svoje vrednote - npr. pravico do življenja - v praksi.


Saj jaz nimam predsodkov do desničarjev. Samo simpatij nimam.

Ti pa Golobič bi se verjetno dobro razumela. Oba vsa načelna, poštena in ne vem kaj, ko vama zapaše, se pa malo zlažeta, ups, "naredita napako".

poweroff ::

Kje točno sem se zlagal?

Da nimam simpatij do desničarjev je čista resnica. :D
sudo poweroff

Utk ::

Ja, kot je čista resnica (no, verjetno), da ima Golobič samo eno delnico Laškega. Se na FDV-ju in FF-ju načrtno učite selektivnega branja, ali imajo ta talent samo kvazi-levičarji?

Poldi112 ::

O čem ti sploh blodiš? In kaj ima Golobič veze s to temo?
Sploh je pa smešno da potem ti nekaj o predsodkih modruješ.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

O čem ti sploh blodiš? In kaj ima Golobič veze s to temo?
Sploh je pa smešno da potem ti nekaj o predsodkih modruješ.

Ti blodiš, pa sploh ne razumeš. Desničarji smo polni predsodkov, pa tudi kolesarje zbijamo po cesti, kolk se da. Levičarji (Matthai in Golobič) so pa čisto nasprotje. Pa se je izkazalo, da niso.

Poldi112 ::

To da se zbijanje kolesarjev dogaja redno je tvoj umotvor.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Ne vem kaj si kadil, ampak jaz sem napisal kaj je storil novinar Fox news. Kaj pa desničarji na splošno počnete pa ne bi vedel.
sudo poweroff

Double_J ::

Tako pač skrajni desničarji zagovarjajo svoje vrednote - npr. pravico do življenja - v praksi.


Ne sploh nič splošnega.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

poweroff ::

Če se je kdo prepoznal v kategoriji "skrajni desničarji" oziroma kot skrajnež, je to njegov problem. :D
sudo poweroff

hamax ::

Se en primer Fox news-a in njihovega Fair & Balanced.

MTm2H37rqt7B ::

Change the channel?

Double_J ::

Če se je kdo prepoznal v kategoriji "skrajni desničarji" oziroma kot skrajnež, je to njegov problem.


Če maš levičarje, za leve desničarje, potem so pač vsi desničarji skrajneži.

Slaba merska lestvica za merjenje družbenih pojavov.
Dve šivanki...

Utk ::

Če se je kdo prepoznal v kategoriji "skrajni desničarji" oziroma kot skrajnež, je to njegov problem. :D

Vseeno je kdo se kje prepozna ali ne, dejstvo je, da imaš zelo hude predsodke. Če bi jaz napisal, da so vsi cigani smrdljivi tati, bi dežurni fdv levičarji čisto popenili, če sami kaj takega izjavijo, je pa čisto vredu. Pa še sprenevedajo se naprej, kako odprti so in ne vem kaj. Glih takšen kmetavz si kot vsak povprečen slovenček. Pa lahko še 10 takih tem odpreš in se zgražaš nad desničarji.

poweroff ::

Če bi ti napisal, da so vsi cigani smrdljivi tatovi in bi ti jaz našel "cigana", ki ne smrdiin ne krade (kar ni težko), bi te hitro postavil na laž. Sedaj pa ti najdi skrajnega desničarja, ki ne zagovarja svetosti življenja, a je za svoja prepričanja pripravljen tudi ubijati oz. podpira vojno.

Težko delo boš imel.

Aja, pa tole sem pozabil: :D
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Utk ::

Meni je vseeno za desničarje in njihove vojne. Jaz sem našel levičarja, ki je tako poln predsodkov, da bi blo še kakega desničarja sram, če bi imel take izjave.

Poldi112 ::

In čisto kakšno vezo ima to z novinarjem Fox-a?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

lava ::

sicer stara novica, a sem šele danes to izvedel


"Fox News will not be moving into Canada after all! The reason: Canada regulators announced they would reject efforts by Canada's right wing Prime Minister, Stephen Harper, to repeal a law that forbids lying on broadcast news. Canada's Radio Act requires that 'a licenser may not broadcast....any false or misleading news.' The provision has kept Fox 'news' and right wing talk radio out of Canada" -Robert F. Kennedy Jr. - Huffington Post



Na žalost bojda ni čisto res http://www.snopes.com/politics/business...
Sicer pa ali še kdo resno jemlje Fox News?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

TESKAn ::

Sicer pa ali še kdo resno jemlje Fox News?

Očitno dovolj ljudi, da lepo živijo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Vanich ::

Sploh bi se pa Sloveniji prilegel en tak show kot je Jon Stewartov. Ali pa vsaj en tak show, ki ga ima njegov bivši side-kick Colbert - Colbert report. Samo nobeden tu nima jajc za kaj takega, pa še tožbe bi šibale 300 km/h.
Hribar je prveč zblojen in metaforičen - treba je direkt v glavo.

Isotropic ::

username je izjavil:

Kolikor sem prebral opis incidenta, mi je jasno kaj se je zgodilo. Avto je naglo zabremzal, kar je razjezilo kolesarja za njim (verjetno ni držal ustrezne vranostne razdalje?). Besni kolesar je začel groziti vozniku avta in mu fizično zaprl pot. Razumljivo, da se je voznik zbal za svojo varnost (ni mogel vedeti, kaj se dogaja - lahko da bi šlo npr. za roparski napad) in v samoobrambi uporabil, kar je imel pri roki - v tem primeru svoj avto. Zaenkrat mi izgleda, da je glede na situacijo ravnal dokaj pravilno.

nope, ker je uporabil pretirano silo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Fox News je dal Celje na peto mesto med desetimi najsmrtonosnejšimi EU mesti

Oddelek: Loža
161710 (823) telexdell
»

Američani izvedli kibernetski napad na Iran

Oddelek: Novice / NWO
349016 (5672) Poldi112
»

Nevarnost terorizma v Sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
895976 (4258) poweroff

Več podobnih tem