» »

Spama vendarle manj po odklopu Pricewert

Spama vendarle manj po odklopu Pricewert

Aktivnost botneta cutwail na dan odklopa Pricewerta

vir: CNet
CNet - Prejšnji teden je ameriški FTC od interneta odrezal podjetje Pricewert, za katero so utemeljeno sumili, da sodeluje pri celem kupu nečednih poslov, med drugim tudi razpošiljanju spama. Sprva opaznega efekta ni bilo opaziti, a podrobnejše analize so pokazale, da se je raven spama vendarle nekoliko znižala. Strokovnjaki iz Symanteca ocenjujejo, da je odklop Pricewerta zadal hud udarec botnetu Cutwail, ki naj bi maja imel na vesti 35 odstotkov vsega spama. Drugi prizadeti botnet je Pushdo, ki je prav tako uporabljal 3FN (eden izmed psevdonimov podjetja Pricewert). Skupno je tako količina poslanega spama upadla za 15 odstotkov.

Uradno Pricewert še ni obsojen ničesar, saj se sojenje začenja šele 15. junija, a je malo nenavadno, da bi padec spama slučajno sovpadal ravno s prenehanjem delovanja tega podjetja. Žal nas izkušnje učijo, da si bodo spamerji hitro opomogli, tako da se bo spam kmalu vrnil v ustaljene kolesnice. Do takrat pa je splet malce prijaznejši kraj.

4 komentarji

Keyser Soze ::

Ma, mi je pa vseeno interesantno kako naročniki še vedno mastno plačujejo usluge spammerjev.

Filtri za spam so že tako dobri, da v zadnjem letu niti eden spam ni prišel skozi. Je pa res, da je požrlo par reklamnih sporočil, na katera sem naročen. Ampak po dveh klikih so tudi ti postali imuni na filter.

IMO spam še zdaleč nima več take realne tržne vrednosti kot jo je imel včasih.
OM, F, G!

war-dog ::

pri gmail mi mogoče na leto 1 pride skozi.
Object reference not set to an instance of an object.

Sims ::

Katere filtre uporabljate na Thunderbirdu?

Hvala

Bakunin ::

nic na "mail clientu" (MUA) - mi vecino spama blokira kar "mail server" (MTA) Postfix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spama vedno manj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
186673 (5576) Pyr0Beast
»

Projekt Honey Pot ujel milijardo spama

Oddelek: Novice / Zasebnost
103251 (2522) krneki0001
»

Spam ne jenja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
163521 (2791) war-dog
»

Spam

Oddelek: Problemi človeštva
333098 (2476) carota

Več podobnih tem