» »

rabim računalnik za delo v 3d programju....??

rabim računalnik za delo v 3d programju....??

artichoka ::

pozdravljeni!

trenutno uporabljam Dell inspiron 6000 /Intel(R)Pentium(R)M, procesor 1.73Hz,605MHz, 0.99GB of RAM/
delam v 3D programih AutoCAD, 3Dmaxstudios....
kupujem si nov računalnik za delo.
trenutni namreč ni dovolJ dober za omenjeno.
zanima me na kaj moram biti pozorna, da ne kupim računalnika s nepotrebno opremo temveč kar se da primernega za omenjeno. in seveda najugodnejšo varianto. trenutno uporabljam Dell in če je kak komp pr delu ki ustreza mojim željam bi se nekako odločila za to znamko.
TOREJ ČE JE KDO KI VE KAJ RABIM....
:O
hvala v naprej in LP

neskoncno ::

Oh....pozorna
Na vse razn zvočno,cd playerja,....(mal heca)

Načeloma ni nikjer za šparat.....


Pošlji ZS pa povej kolk dnarja mislš dat pa ti pripravim nek primer sestavljenega računalnika....

bleh ::

Rabiš dober procesor in veliko RAMa. To dvoje je najbolj pomembno.

neskoncno ::

Pri 3d modelingu je tudi grafična pomebna....Saj ti ram in procesor obdelata zadevo za zaključit pa je pomebna grafična kartica...

bluefish ::

Če v AutoCAD-u delaš tudi s 3D scenami z veliko poligoni, potem potrebuješ tudi močno grafično kartico. V nasprotnem primeru pa bo neka osnovna povsem zadoščala.
Zaradi potreb rendiranja vzemi nek štirijedrni procesor in primerno količino RAM-a.

Sicer je iz prvega posta očitno, da imaš prenosni računalnik. Ali torej kupuješ prenosnik ali stacionarca?

bleh ::

Pri 3d modelingu je tudi grafična pomebna....Saj ti ram in procesor obdelata zadevo za zaključit pa je pomebna grafična kartica...


Nop. Grafična kartica tukaj najmanj dela. Uporablja se največ procesor in ram.

Če v AutoCAD-u delaš tudi s 3D scenami z veliko poligoni, potem potrebuješ tudi močno grafično kartico


Dvomim da je v autocad drugače kar se tiče prikazovanja poligonov, ampak v Maxu ni razlike če gledam milijon poligonski model ali 10 poligonski model v porabu GPUja. Enkrat ko pa stisneš render pa vso delo prevzameta procesor in RAM.

Grafična kartica tukaj ni ključna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bleh ()

Wox ::

Ljudje po forumih precej govorijo o nVidijini tehnologiji CUDA. Ne vem pa, če 3dmax in AutoCAD podpirata to zadevo, oz. če jo v bližnji prihodnosti mislita podpirati.

Sicer pa za začetek bi bilo pametno za kakšno resnejše delo v teh dveh programih preiti iz prenosnika na vsaj high performance desktop.
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

neskoncno ::

Ah seveda je tudi grafična kartica ključnega pomena! Naj pa ona pove kaj sploh dela v teh programih....
Če gre pri delu re za risanje nekih 3D objektov brez posebnosti potem res grafična ni ključnega pomena. Če pa se gre tukaj za neko ključno renderiranje zadev, je pa to druga pesem.

bluefish ::

ampak v Maxu ni razlike če gledam milijon poligonski model ali 10 poligonski model v porabu GPUja.
Jah, pri meni je razlika opazna. Če imam en simple objekt je rotacija in premikanje po viewportu povsem tekoča. Čim pa se spravim k delu na eni ogromni sceni pa se vse skupaj precej upočasni.

bleh ::

Razlika se pozna če vzameš kak Quadro. Glede na to da ne ve kaj rabi, tudi najbrž ne ve zakaj in kaj je Quadro. Če nisi res globoko v tem poslu se ti tudi ne splača vzeti Quadro.

Ker bo najverjetneje posegla po komponentah za navadne smrtnike, se ji nakup močnejše kartice ne bo poznal čisto nič, ker se autocad in 3ds max ne bosta pipala navadnih grafičnih kartic.

Jah, pri meni je razlika opazna. Če imam en simple objekt je rotacija in premikanje po viewportu povsem tekoča. Čim pa se spravim k delu na eni ogromni sceni pa se vse skupaj precej upočasni.


Je razlika, ampak GPUja ti še zmeraj ne uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bleh ()

amigo_no1 ::

Kupi hp delovno postajo 4/6/8 GM rama @64 bit OS+ FireGL ali Quadro FX grafično + 24" ali večji lcd.

http://www.hermesnova.si/namizni_racuna...

kaj podpira 3d max 2009
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/it...

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

misli da je ta debata bila že kar nekajkrat, za renderiranje ne poznam razlik, jaz sam samo sestavim 3D model v acad-u in tukaj naj bi bila pomebna grafična kartica (3D orebit, hidden view etc.). Zapleten model in zaslon z veliko resolucijo ti znata upočasniti delo, ker bo vrtenje slike postalo počasno, recimo naenkrat boš rabil par sekund za premik pogleda.

klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

bluefish ::

ja, pri delu v viewportu se pozna grafična, pri rendiranju pa potem prevzame vlogo procesor. Se pa s CUDO premika to tudi proti grafičnim karticam - seveda odvisno o razvijalca.

CrDr ::

za delo v 3D programinh je inteloc i7 bestbuy

Yohan del Sud ::

Evo vidiš, že se sam eno dekla oglasi prec 10 pametnih devičnikov. :D

Direkten odgovor iz prve roke, ker nakaj podobnega iščem tudi sam in se gledal tudi to firmo. Vedi pa da je to vseeno kompromis. Poglej v Bigbangih model Studio 1737. Za jurja (nekje moja zgornja meja) dobiš 17 inčnika 1440x900 z Radeon 3650. Procesor čim večji (sem zasledil do 2.4) in rama čimveč. Je pa tu ena težava. Zadnja verzija 3D studia (in prezdnja zna bit tudi) lepše in hitreje delata (če je veliko rama seveda) na 64bitnih OS-jih, ki jih pri tem modelu nisem zasledil. Lahko pa seveda dokupiš sama.
www.strancar.com

artichoka ::

ja jaz bi v bistvu raje imela laptopa..
nisem ravno največji profi v omenjenih programih vendar računam da bom vedno bolj znala (seveda):)
tako da soliden comp za grafično 3d risanje in modeliranje rabim. cenovno tut soliden.
torej ram in grafična.
pa recimo da bi dala pač čim manj keša kolk se da no :D:D:D
no mnenja in vse kar ste pisali zdaj mi bo sigurno pomagalo pri vsem skup.
ps:
ful hvala za pomoč.. vsem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za 3D modeliranje

Oddelek: Kaj kupiti
263147 (2685) m0LN4r
»

Racunalnik za arhitekta

Oddelek: Kaj kupiti
253174 (2602) m0LN4r
»

racunalnik za autocad

Oddelek: Kaj kupiti
234999 (3870) dmk
»

računalnik za 3D risanje - autoCAD

Oddelek: Kaj kupiti
141525 (1356) Dr_M
»

Prenosnik za AutoCAD..

Oddelek: Kaj kupiti
71381 (1241) theyweed

Več podobnih tem