» »

računalnik za 3D risanje - autoCAD

računalnik za 3D risanje - autoCAD

pinca13 ::

Pozdravljeni

Dosti tem sem prebral ampak se stalno nevem kak in kaj. Problem imam da si morem nabavit novi računalnik za risanje v autoCAD 3D in SolidWorksu 3D. Sedaj pa me zanima če se splača dat tistih "par" € zraven. Nagledal sem si te AMD Phenom II X4-955 in AMD Phenom II X4-965 , INTEL Core2Quad Q8400 in NTEL Core2Quad Q9400 ali pa INTEL Core i5-750 cene niso kja dosti razlicne, kaj od tega pa bi se splačalo pa mi ni jasno. PROSIM za pomoč

hvala lp
aja tu je LINK od tregovine
http://www.makroteam.si/etrg/index.php?...

M-XXXX ::

Daleč najmanj se splača Q8400 ter Q9400. Dosti boljše je Phenom, najvišje pa je i5 750, katerega ti bi tudi priporočil.

pinca13 ::

oi
Aha, zakaj pa nee? Imam še eno opcijo oz ce bi se sploh splačalo da bi sestavo ker imam dve kisti doma v eni je pa tudi novi napajalnik 500W in 2xdvd tudi nista tako stara.
Kje bi se splačalo najbol na sestavi ali agp???

lp

M-XXXX ::

Aha, zakaj pa nee?

Ker sta za podoben denar počasnejša. Če želiš lahko te komponente porabiš ja. Glede trgovine pa ti bi priporočal AGT, čeprav tudi s sestav.si nimam slabih izkušenj.

pinca13 ::

Kaj pa AUT al se ne splača? Sem blizu meje pa me malo zanima ce kdo ve za kako trgovino?

se sploh spalča po kosah sestavit?

lp

Dr_M ::

Za CAD programe raje vzemi boljsi (Quadro) graficno, kot pa nek hud procesor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

b0j3 ::

Se strinjam z Dr_Mjem.
Za arhitekte sem nabavljal PCje in so bili čisto navadni pisarniški s hudmi gamerskemi grafičnimi (malo pobrskaj po netu za podobnosti med profesionalnimi in igričarskimi).
Potem pa se je splačalo (zaradi nekih dodatnih programov) nabaviti še 2Gb RAMa (prej je bilo 2 Gb dovolj).

x45 ::

Za te namene je dot boljši amd sistem tako da si se pravilno odločil. razni q 8300 nima za burek , tud ne v drugih trstih pa še virtualizavije nima, pa stara roba je.

M-XXXX ::

Za te namene je dot boljši amd sistem tako da si se pravilno odločil.

Kdo pa pravi, da se je odločil za AMD-a? In nimam niti najmanjše možne ideje po kašni logiki je AMD sistem boljši od i5?:D

bluefish ::

Če tudi na veliko rendiraš, potem vsekakor vzemi i7, ker nudi HT, ki pa se precej pozna pri tem opravilu. V nasprotnem primeru pa ali i5 ali Ph2.
Izbira grafične kartice je odvisna od zahtevnosti dela. Če se gre 3D scene z malo poligoni, potem je praktično vseeno. Čim pa so scene zapletene, pa kak Quadro ali FireGL ne škodi. Lahko pa nekaj prihraniš na tem, če izbereš navadno grafično kartico, ki jo lahko v nekaj enostavnih korakih prepričaš, da je iz ene od teh serij. Žal pa postopek ni možen pri vseh karticah in boš moral v tem primeru malo pogledati naokoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dmk ::

@blueFish...a 4670 se da to prepričat?
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Hexenšus ::

na oko vidne spremebe ni med i5 in amd phenom. to razliko samo vidi samo geek ku drka na perfomanse (na dva grafa). vzemi amd, pa hudo quadro grafo.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

na oko vidne spremebe ni med phenom in Q8400 ni. to razliko samo vidi geek ku drka na perfomanse. vzemi intel, pa hudo quadro grafo.


Fixed

bluefish ::

@blueFish...a 4670 se da to prepričat?
Za ATI žal ne vem.

Da, sem pa v prejšnjem postu pozabil omeniti, da je postopek možen le na nekaterih serijah kartic. Dodano.

OK, brez flejmanja. Naj vsak pove, kaj je po njegovem najbolj optimalna konfiguracija za omenjena opravila in ceno. Teme o AMD vs. Intel in podobnem pa že imamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Dr_M ::

Na modanje v Quadro ali Firegl pozabi, z novejsimi karticami to skoraj ni vec mogoce. Tudi ko se je to dalo, se je dalo samo tiste obicajne, ki so obstajale tudi v Q/FGl.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7514788 (13059) IvoJan
»

Kakšen računalnik za 600€

Oddelek: Kaj kupiti
6756 (556) gruntfürmich
»

Računalnik za 3d modeliranje ter grafično oblikovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
856777 (4764) glistovje
»

Računalnik za 700-800 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
714812 (3737) PrimozR

Več podobnih tem