» »

Racunalnik za arhitekta

Racunalnik za arhitekta

brajdic ::

Lp sestavljam racunalnik za arhitektko. Sem bolj kot ne laik na tem podrucju in sem sedaj nekaj sestavil skupaj pa me zanima vase mnenje oz ce so vse te komponente sploh zdruzljive.

Intel Core i5 4570 4x3.20GHz So1150 Box Haswell
169,90 €*
MSI H87-G41 PC Mate H87 Sockel 1150 ATX DDR3
73,90 €*
Crucial 8GB PC3-12800 DDR3-1600 CL9 Ballistix Sport XT 1x8GB
62,90 €
Cooler Master Elite 430 ATX 2xUSB 1xAudio 1xMik.
34,95 €*
Kingston SSDNow V300 60 GB SATA 6Gb/s 2.5
50,49 €*
XFX Core Edition PRO 550W 80+ Bronze ATX 2.3
52,90 €*
WD Caviar Green 500GB SATA 6Gb/s Intellipower 64MB
45,23

skupaj 490€

Bi kaj menjali? Kako je pri ohišju tam sploh nevem kaj gledati :) aja posebaj se bo pa kupila se firepro v4900 nekje za 150€ ce bi kaj menjali oz spreminili bi bilo vredu ce budget nebi presegal 650€

Hvala za pomoc in informacije


Zan

darkolord ::

Firepro za kaj?

Rajši 16GB rama.

Tomson ::

Procesor je OK.
Osnovna plošča je OK, dobra opcija bi bila tudi Asrock Fatal1ty H87 Performance.
Memorija je OK. Lahko bi bilo 16GB, a se lahko doda tudi kasneje.
Ohišje nič posebnega, mogoče poglej še za Xigmatek Asgard Pro, za malo več denarja pa CoolerMaster Silenico 550.
SSD je 60GB res malo. Hitro bo poln. Razmisli o 120GB. Kingston V300 ali še bolje Crucial m500.
Napajalnik OK.
HDD - hm. Če želiš tišino je OK izbira, a moraš vzet ohišje Silencio 550 in aftermarket ventilator npr. vsaj Cooler Master Hyper 212 EVO da upravičiš smiselnost nakupa Green serije. Pa še v tem primeru bo ta HDD najglasnejša komponenta v sistemu. Mogoče raje poglej za Seagate 7200.14 ki ni veliko glasnejši, je pa veliko hitrejši ...

Nasplošno pa kar dobro izbrane komponente. Cene pa predvidevam da so iz tujine, za Slovenijo so malo nizke ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

da_monstr ::

Fractal Design R4 velja za zelo tiho ohišje...

Tomson ::

Drzi. A je 20€ drazje od Silencio 550 in ni nic tisje ali sicer boljse, tako da visje cene ne upravici ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

brajdic ::

Um hvala za vse odgovore. Disk bom zamenjal v seagate 7200.14 sem se odlocil da tisina tudi ni tako pomembna, bolje da dela hitro. Rama trenutno samo 8gb se bo pa v blizji prihodnosti kuplo se 8gb zato tudi sedaj single in ne kit. Um firepro pa kje sem pogledal na internetu zelo priporocajo za arhitekturne programe ce ves za katero boljso za primerljivo ceno prosim povej.

Nummy ::

brajdic je izjavil:

Lp sestavljam racunalnik za arhitektko. Sem bolj kot ne laik na tem podrucju in sem sedaj nekaj sestavil skupaj pa me zanima vase mnenje oz ce so vse te komponente sploh zdruzljive.

Intel Core i5 4570 4x3.20GHz So1150 Box Haswell
169,90 €*
MSI H87-G41 PC Mate H87 Sockel 1150 ATX DDR3
73,90 €*
Crucial 8GB PC3-12800 DDR3-1600 CL9 Ballistix Sport XT 1x8GB
62,90 €
Cooler Master Elite 430 ATX 2xUSB 1xAudio 1xMik.
34,95 €*
Kingston SSDNow V300 60 GB SATA 6Gb/s 2.5
50,49 €*
XFX Core Edition PRO 550W 80+ Bronze ATX 2.3
52,90 €*
WD Caviar Green 500GB SATA 6Gb/s Intellipower 64MB
45,23

skupaj 490€

Bi kaj menjali? Kako je pri ohišju tam sploh nevem kaj gledati :) aja posebaj se bo pa kupila se firepro v4900 nekje za 150€ ce bi kaj menjali oz spreminili bi bilo vredu ce budget nebi presegal 650€

Hvala za pomoc in informacije


Zan


Nič nisi napisal katere programe uporabljaš.
Načeloma je tak, da če delaš karkoli resno v 3D moraš skoraj da imeti grafično za workstation. Torej nvidia quadro ali ATI firepro. Zakaj?
Dvojna natančnost in v teoriji 2x boljši performance kar se tiče računanja "poligonov". Glede na to da si začetnik bo tudi navadna "gamer" grafična ok za začetek. Samo glej, da bo imela dovolj VRAM-a (vsaj 1GB) in dovolj široko vodilo (vsaj 256bit). Nvidia je v prednosti, saj ti ponuja tudi CUDA-o in fiziko (odvisno od programa ali uporablja to ali ne).
RAM je vedno bolje imeti čimveč. Torej 8GB zna biti premalo, je pa res da lahko kasneje dokupiš po potrebi (sevede mora matična imeti dovolj slotov).
Kar se tiče procesorja... Vzemi i7, če ti dopuščajo finance. Vsak MB cache-a na procesorju se ti bo poznal. Veliko programov za delo z grafiko uporablja funkcijo računanja vnaprej. Tu ti lahko cache na procesorju zelo pospeši zadevo.

Hayabusa ::

i7 in knofig za 490E ne gre skupaj.

Nummy ::

Hayabusa je izjavil:

i7 in knofig za 490E ne gre skupaj.

Napisal sem, če mu dopuščajo finance. Torej, če si lahko privošči dati 100€ več za računalnik. Bolje na začetku kupiti boljši proc, kot kasneje menjati in prodajati starega...

m0LN4r ::

Punca mi je arhitekta in vem katere programe se uporablja in kako. Računalnik je povsem dovolj.
Profesionalna grafična ni potrebna, zaenkrat. Ena 650Ti bi bila super.

Iz izkušenj povem, da je diplomirala z c2d prenosnikom in 4gb rama. Če se gre za študij, nikoli ni tako zahtevno, da z slabšim računalnikom nebi sfolgal. 80% časa bo risala načrte in delala plakate analize itd. 3D vizualizacija je bolj malo oz. samo pri 1-2 predmetih, pa še tam je prof. večinoma vseeno kak zgleda, ker so še stare kopite tam.

Mogoče pozneje na magisteriju...

Če pa misli it v hobi vode, vizualizacija in 3d. Pa je še čas za razmislek in nadgradnjo. Povem ti, da recimo na magisteriju zraven vaj, ki jih imaš na faksu sploh nimaš časa za druge stvari.

Za mb ti lahko povem, da bo rabila še fotoaparat, A3 tiskalnik. Če nima A3 tiskalnika bo zagongla ogromne količine denarja za tiskanje oddaj/vaj/korektur.

Računalnik je trenutno zelo kul za arhitekto. Po potrebi pa nadgradiš, ko boš videl kaj dejansko rabi. Razmislita o nakupu tiskalnika. Ja tudi najcenejši A3 tiskalnik se splača z skenerjem, saj bo mogla velikokrat kaj poskenirat in nebo rabla pred oddajo laufat v papirnico in metat ven dnar za tiskanje barvnih slik.

Ker lahko se ji bo zgodilo, kar se večini dogaja, da grejo pred oddajo tiskat in nato vidijo da nekaj ni vredu pa več nimaš časa za popravlja. Iztisneš doma pa vidiš in lahko še popraviš.

V kolikor mi je v vednosti je poudarek na uporabi računalnika (vizualizacije) v LJ še manjša, kot v MB.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

za samo autocad 2d gonit je vsaka integrirana grafična dovolj.

tiskalnik a3?? če nimaš ploterja za rolo širine 60cm bolje da se ne greš posla. + a3 skener.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Se splača, maš skener in a3+ brizgalnik za 200EUR.
Moja punca mora vsako vajo sprintat na A3 liste in vsak teden oddat. To je ene najmanj 10 barvnih A3 listov na teden.
Kartuše so ji pa dovolj za celo šolsko leto.

Cene A3 barvnega printa so pa katastrofalne v papirnicah o okolici, pa še te niso vedno odprte oz. takrat ko jih ti rabiš.

Pa ne zastopiš tega, da ko zvečer ob 12ih končaš z vajo jo lahko natisneš šele drugi dan v papirnici in bo mogoče že prepozno...

Za vmesne oddaje in življenje brez tega da vnaprej planiraš kdaj boš printal se še kako splača.
http://www.mimovrste.com/artikel/283001...

Za večje dimenzije kot pa A3 pa greš seveda drugam tiskat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gruntfürmich ::

očitno nisi čistno nič razumel: pravim da je nujen še večji ploter, ne samo A3 (seveda je govora o arhitektskem poslu, ne vajah).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

gruntfürmich je izjavil:

za samo autocad 2d gonit je vsaka integrirana grafična dovolj.

Ne veš ali je autocad 2D ali je kaka druga aplikacija, ki je lahko tudi 3D, ker OP ni nič napisal.

m0LN4r ::

Op naj napiše dejansko, kako zahtevne stvari in v kakem poslu misli delat. Mu bomo lažje svetovali.
Če je za faks in naj bo 2d ali 3d bo zgoraj omenjen konfig povsem dovolj s 640GT ali 7750 (gddr5).

Če pa se gre za arhitekturo izven faksa, pa je spet odvisno ali bo delala 3d ali pa mogoče sploh ne.

Op, naj prosim čimbolj podrobno napiše namen uporabe, programe in zahtevnost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

brajdic ::

Pardon za pomankljiv prvi post raculnik je za prijateljico in nisem imel dostopnih vseh podatkov. Gre se za studentko magisterskega programa arhitekture najvec se upoeabljajo autocad za 2d archicad 2d 3d rhino za 3d modeliranje in 3ds max za rendering. Sem jo povprasal po procentih in nekje 40% rise 2d 40 % 3d ter ostalo rendering. Ram se bo gotovo nagradil na 16gb v bliznji prihodnosti, 3d printer ze ima ssd bo tudi 120gb v300. Kaj mislite o firepro v4900 je dobra izbira ali raje kaj drugega prav tako nevem ce bo imela denar za i7 je res taksna razlika? Hvala se enkrat za vse odgovore.

Nummy ::

i7 4770 pride okol 100EUR dražji kot tale i5 4570.

rezultati testa

Oba procesorja imata enako integrirano grafično, tak da je hitrost tam razlika samo 1%. Medtem ko je multithreaded za 24% boljši in memory intensive 26% boljši performance. Grafika bo itak zunanja, tak da tukaj je potem test glede grafike irelevanten.
Vsekakor za razmislit, če ima 100EUR več, priporočam vzeti i7. Pri intenzivnih stvareh, bo hvaležna imeti boljši procesor.

Kar se tiče grafičnih: nvidia ima prednost, saj ima CUDA-o, ampak verjetno ne bo kake velike razlike med izbrano in drugo kartico, razen če res dela intensive stvari (ala full velik poligonov in ostalega). Mogoče bo bolje prišla skozi z že omenjeno GT650 (ima boljšo performance oceno in je okoli 130EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Pro_moted ::

Nummy je izjavil:

i7 4770 pride okol 100EUR dražji kot tale i5 4570.

rezultati testa

Oba procesorja imata enako integrirano grafično, tak da je hitrost tam razlika samo 1%. Medtem ko je multithreaded za 24% boljši in memory intensive 26% boljši performance. Grafika bo itak zunanja, tak da tukaj je potem test glede grafike irelevanten.
Vsekakor za razmislit, če ima 100EUR več, priporočam vzeti i7. Pri intenzivnih stvareh, bo hvaležna imeti boljši procesor.

Kar se tiče grafičnih: nvidia ima prednost, saj ima CUDA-o, ampak verjetno ne bo kake velike razlike med izbrano in drugo kartico, razen če res dela intensive stvari (ala full velik poligonov in ostalega). Mogoče bo bolje prišla skozi z že omenjeno GT650 (ima boljšo performance oceno in je okoli 130EUR).


Pa dobro no ! ZAKAJ bi kupila gamer grafično za 130 evrov, če dobi za 160 evrov AMD V4900, ki je odlična kartica za to ceno. Če je pa komu v veselje obračat model s 5 FPS, potem pa kar. Texture se ne izrišejo tako natančno, senčenje je slabše, ko delaš s prosojnimi modeli so itak problemi. Če bo računalnik za delo, potem res ne vidim smisla vlagat v kakšno slabo gamer grafo. Ker potem bolje da sploh ne kupi grafe.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Nummy ::

Pro_moted je izjavil:

Nummy je izjavil:

i7 4770 pride okol 100EUR dražji kot tale i5 4570.

rezultati testa

Oba procesorja imata enako integrirano grafično, tak da je hitrost tam razlika samo 1%. Medtem ko je multithreaded za 24% boljši in memory intensive 26% boljši performance. Grafika bo itak zunanja, tak da tukaj je potem test glede grafike irelevanten.
Vsekakor za razmislit, če ima 100EUR več, priporočam vzeti i7. Pri intenzivnih stvareh, bo hvaležna imeti boljši procesor.

Kar se tiče grafičnih: nvidia ima prednost, saj ima CUDA-o, ampak verjetno ne bo kake velike razlike med izbrano in drugo kartico, razen če res dela intensive stvari (ala full velik poligonov in ostalega). Mogoče bo bolje prišla skozi z že omenjeno GT650 (ima boljšo performance oceno in je okoli 130EUR).


Pa dobro no ! ZAKAJ bi kupila gamer grafično za 130 evrov, če dobi za 160 evrov AMD V4900, ki je odlična kartica za to ceno. Če je pa komu v veselje obračat model s 5 FPS, potem pa kar. Texture se ne izrišejo tako natančno, senčenje je slabše, ko delaš s prosojnimi modeli so itak problemi. Če bo računalnik za delo, potem res ne vidim smisla vlagat v kakšno slabo gamer grafo. Ker potem bolje da sploh ne kupi grafe.



Ne vem kaj ti bluziš, ampak GTX 650 Ti ima 2692 točk,
AMD fireprvo v4900 pa samo 1279.
test klik
Looks like busted to me...
Zdej če ji bo štekal na GTX 650 Ti, potem bolje če kupi tapravi quadro, ranga k2000-k4000, samo te so pa že precej drage. Verjetno ji ne bo štekal z GTX 650.

darkolord ::

No dejansko V4900 fejst nese vse (tudi zlo drage) gamerske pri CAD/CAM zadevah.

Vprašanje pa je, če bo počela res kaj takega, da bi se to poznalo.

Nummy ::

darkolord je izjavil:

No dejansko V4900 fejst nese vse (tudi zlo drage) gamerske pri CAD/CAM zadevah.

Vprašanje pa je, če bo počela res kaj takega, da bi se to poznalo.


Tu se zelo lepo motiš:
klik
GTX650 nese praktično vse workstation kartice vse to quadro k4000, vključno z ati firepro 4900 po performancah. Čeprav ni točno te atijeve kartie na testu je pa največji približek: W5000.

Edina prednost workstation kartice je dvojna natančnost, kar pa verjetno ne bo rabila, če ne projektira real stvari, pa še tam ponavadi za arhitekturo ni potrebna takšna natančnost, kot recimo pri strojništvu (fp64).

Če pa že rabi natančnost, pa kot sem že rekel, naj raje vzame quadro k2000 ali k2000D, odvisno kakšne priključke rabi.

Hayabusa ::

GTX650 nese praktično vse workstation kartice vse to quadro k4000, vključno z ati firepro 4900 po performancah. Čeprav ni točno te atijeve kartie na testu je pa največji približek: W5000.

Nese v čem ?

Primerjava:
Performance Compared With A True Quadro
http://www.techarp.com/showarticle.aspx...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

m0LN4r ::

Če dobro razumem se gre o magisteriju arh. v LJ ? Tam delajo samo osnovne vizualizacije. Še navadna 640gt oz 7750 bo dovolj.
Punca moja delala z GT 245m in ni imela problemov med studijem. Rajši investiraj v procesor, in bo pri rendriranju (če bo znala) lahko prihranila minute.
http://www.tomshardware.com/reviews/gef...

Ne rišejo miljon poligonske projekte.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Nummy ::

Hayabusa je izjavil:

GTX650 nese praktično vse workstation kartice vse to quadro k4000, vključno z ati firepro 4900 po performancah. Čeprav ni točno te atijeve kartie na testu je pa največji približek: W5000.

Nese v čem ?

Primerjava:
Performance Compared With A True Quadro
http://www.techarp.com/showarticle.aspx...

Ne smeši se... tole je moddanje GTX8800 da jo sistem prepozna kot quadro kartico in potem razlika v performanci. GTX8800 je stara, danes takih razlik ni več med gaming in workstation karticami.

m0LN4r je izjavil:

Če dobro razumem se gre o magisteriju arh. v LJ ? Tam delajo samo osnovne vizualizacije. Še navadna 640gt oz 7750 bo dovolj.
Punca moja delala z GT 245m in ni imela problemov med studijem. Rajši investiraj v procesor, in bo pri rendriranju (če bo znala) lahko prihranila minute.
http://www.tomshardware.com/reviews/gef...

Ne rišejo miljon poligonske projekte.

Še toliko bolje. OP lahko potem kupi praktično GT 640 ali celo 630, prihrani denar tu in kupi i7 namesto i5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

brajdic ::

Gre se za magisterski študij v grazu, čeprav nevem koliko je razlike glede na Ljubljano. Hm če je prednost v4900 samo v boljši natančnosti to ni tak problem arhitekti vseeno nimajo tako natančnih stvari kot strojniki :) hm zdaj pa res več nevem kaj za eno grafično vzet, kako pa se primerjajo med seboj te grafične kartice v hitrosti pri rendranju ?

m0LN4r ::

V večini (so izjeme in ona teh nebo uporabljala) programov rendrira samo procesor. Grafična je samo za viewport "slika ki jo rišeš/modeliraš/oblikuješ v trenutku". Izris končne slike dela samo procesor.
Zato mam jaz 4930k, da lahko prej 10urni render na c2d nardim sedaj v manj kot uri. Grafična tu nima veze... V grafično bom pa po tistem investriu, ko me bo ovirala.
Pravim ti da je moja punca na mag. arh. in rendridanje je na zadnjem mestu kaj oni delajo (Pa še to je manj zahtevno od mojih animacij.). Kupi 640GT z gddr5 ali 650ti če jo dobiš poceni. Pa vjrem, da nebo izkoristila grafične na faksu. Po faksu pa ko bo mela službo pa lahko investira v sistem, ki bo namenjen za ZELO detajlirane modele.
Pa še to je manj zahtevno od mojih animacij.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za modeliranje.

Oddelek: Kaj kupiti
356420 (5276) x45
»

Računalnik za CAD/CAM

Oddelek: Kaj kupiti
202830 (2561) Pro_moted
»

Ghetto workstation za CAD/CAM/CAE

Oddelek: Kaj kupiti
242126 (1710) Isotropic
»

Računalnik za AUTOCAD profesionalna raba

Oddelek: Kaj kupiti
123626 (3080) kamuee
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813316 (11577) JesusChrist

Več podobnih tem