» »

Švedska piratska stranka dobila eno mesto v Evropskem parlamentu

««
6 / 6
»
»»

MrStein ::

Katerih pravil open-source-a ?

Ne glede na morebitno stališče glede teme, "hecno" zgleda tisti, ki v nekoga vrta glede njegove "aleged" izjave, ne zna pa to izjavo citirati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CaqKa ::

Sicer pa ...

* reforma avtorskih pravic ter patentnega sistema


Tudi založbe, izumitelji in velike korporacije se zavzemajo za reformo avtorskih pravic in patentnega sistema.

Torej je čist vseeno, če podpiram njih namesto vas ...

1. stran je v izdelavi.
2. založbe in velike korporacije se zavzemajo za reformo avtorskih pravic in patentnega sistema v drugo smer kot PS.
kakšna je ta druga smer? well počakimo še kak teden dva da se program dokonča.

zakaj carota jemljete kot predstavnika stranke?
carot noben ne trdi da se piratske stranke ne potrebuje. večina govori o tem da PS trenutno ne morejo podpret ker še nimajo programa in jih s tega vidika ta trenutek ni možno resno jemati.
te bo pa verjetno tudi malo šokiralo, ko boš videl program stranke in boš opazil da se pa s tvojim razmišljanjem toliko ne sklada...
btw, si že oddal izjavo glede ustanoviteljstva PS?

kar se tiče tehnološke singularnosti oziroma replikatorjev iz star treka kot omenjaš... to je debata za kakšno drugo temo, mislim da jo je saladin odprl... Bi (Star Trek) replikator pripeljal do (socialne) singularnosti?
sej je lepo in prav. ampak zavedaj se da še NISMO V TEHNOLOŠKI SINGULARNOSTI in ravno zaradi tega ker še nismo, moremo marsikaj še s svojimi rokami zaenkrat postorit. in do takrat se moramo držat pravil ki smo si jih sami napisali. (sej tudi kasneje se jih bomo morali :))

jype ::

MrStein> Katerih pravil open-source-a ?

Recimo teh:

http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html

MrStein> Ne glede na morebitno stališče glede teme, "hecno" zgleda tisti, ki v nekoga vrta glede njegove "aleged" izjave, ne zna pa to izjavo citirati.

Škoda bi bilo razmnoževati taka skrpucala. Že tako jih je preveč.

gzibret ::

carot - prosim, preberi si 6. člen pravil. Se nanaša na uporabo velikih črk.
Vse je za neki dobr!

poweroff ::

Carot, zate imam dve vprašanji.

Prvo se nanaša na opensource. Če praviš, da naj bi bilo spoštovanje avtorskih pravic arbitrarno me zanima naslednje. Skupina opensource razvijalcev razvije napreden firewall. Pride neka korporacija, jim ukrade kodo, dopiše nekaj dodatnih funkcij in napiše, da je to njihov firewall in ga začne prodajati po visoki ceni. Ker imajo dober marketing, jim gre kar dobro. Odprtokodni razvijalci nato hočejo od te firme tisto dodatno kodo. Korporacija pravi da jim je ne da. Razvijalci rpavijo, da jim mora dati, ker je bil program opensource in so ga oni vzeli in glede na GPL licenco morajo sedaj tudi dati vso svojo kodo, ki so jo vključili zraven pod GPL licenco. (Ja, to je resničen primer).

Po tvoje torej ti osnovni razvijalci firewalla ne bi smeli tožiti te firme, da naj odpre še svoj del kode?


Drugo vprašanje je pa krajše. Praviš, da se zavzemaš za zasebnost. Mi lahko prosim poveš kaj je to zasebnost?
sudo poweroff

BigWhale ::

piratstvo je prav tako nujno potrebno za delovanje ekonomije in povisanje socjalnega standarda.


Tole bi te prosil, da malo utemeljis. Kako meni pomaga, da ti moje delo razmnozujes in dajes naprej, jaz pa zaradi tega stradam.

jype ::

BigWhale> Tole bi te prosil, da malo utemeljis. Kako meni pomaga, da ti moje delo razmnozujes in dajes naprej, jaz pa zaradi tega stradam.

To je pa ja enostavno! Več ljudi ima korist, ti imaš pa edini škodo!

Tega, da v takem okolju sploh ustvarjal ne boš, ker boš (iz potrebe po preživljanju sebe in družine namesto ustvarjanja) moral iz desk pulit zarjavele žeblje, se carot ne zaveda.

hruske ::

Piratska stranka je proti piratstvu?!

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...
Rad imam tole državico. <3

techfreak :) ::

Piratska stranka je proti piratstvu?!

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...

In to te čudi?

Ziga Dolhar ::

Now this is cracking me up.

<Milan Lazarevič> seveda, radi bi jo spremenili, dober predlog za spremembo je predstavilo društvo CreativCommons, kjer avtorji sami odločajo kaj dovolijo in kaj ne. se nam pa zdi da bi morali avtorji imeti več od teh pravic, trenutno imajo vsi posredniki več od denarja namenjenega avtorjem, kot avtorji sami.

<Tux> Kakšno je vaše mnenje o SAZAS-u?


Nekaj dni nazaj je carot izražal precej drugačno mnenje od tega. Carot, si prepričan, da je tole stranka zate?
https://dolhar.si/
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva država s piratsko stranko v parlamentu: Islandija

Oddelek: Novice / NWO
188540 (7402) Fritz
»

Berlinska piratska stranka z 8,5 % glasov prišla v deželni parlament (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18941301 (34756) CaqKa
»

Črne zastave tudi na nebu največje države

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
104403 (3674) Jst
»

Volitve v EU parlament (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1009267 (7191) [SpydeR]

Več podobnih tem