» »

Problem z USB modemom

Problem z USB modemom

marko_topo ::

Imam problem in sicer rad bi da bi USB modem postavil na bolši signal, zato bi rabil 15m USB kabla, sedaj pa mi napravo zazna samo na 10m kabla na 15m pa ne več, kaj naj naredim?

jan01 ::

Podaljšek na anteno, ne pa usb kabel...

marko_topo ::

kje pa bi to kupil pa kolko približno stane?Pa kakšna antena je to na kaj se priklopi?

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

marko_topo ::

bo zadosti bo...zaj pa mi povej kaj se bolj splača Antena ali 20m predelanega usb kabla?Ker signala v sobi imam namreč 3črtice, zunaj pa malo manka do polnih 4...zaj pa je problem ker poleti bi še to delovalo,ker USB modem deluje na razponu temp. 0C-50C, pozimi pa bi bil to problem če bi imel zunaj modem saj je temp. tudi do -15C...ce pa imam USB modem v sobi pa me zaferkava povezava al pa me dol vrže pa take finte...tak da bi bla bolša kaka antena ali pa kak ojačevalec signala hm?

Spajky ::

Mislim, da ti bo zadosti v sobi tole : Universal UsbKeY 1-5GHz directional 5-10dBi Can-Antenna :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

blackbfm ::

tak da bi bla bolša kaka antena ali pa kak ojačevalec signala hm?


Če imaš par deset evrov preveč potem kupi router, ki podpira Tomato ali DDWRT firmware. Potem pa nastaviš wireless client ali pa repeater, samo se boš moral še malo poglobit v te zadeve, ampak ko laufa potem laufa. Ti bo boljše lovilo kot z nekimi usb jajci:D

marko_topo ::

tak da bi bla bolša kaka antena ali pa kak ojačevalec signala hm?


Če imaš par deset evrov preveč potem kupi router, ki podpira Tomato ali DDWRT firmware. Potem pa nastaviš wireless client ali pa repeater, samo se boš moral še malo poglobit v te zadeve, ampak ko laufa potem laufa. Ti bo boljše lovilo kot z nekimi usb jajci:D

Imam router in sicer Asus WL-500gp V2...zaj pa če mi lahko poveste ali ta router podpira ta dva firmwara...pa kje bi ju lahko dol potegno ker sem že iskal pa ne najdem nikjer...

Spajky ::

Če se že znaš postavit na socialno mrežo :D , pol pa se nauči :8) še malce guglat - 2.zadetek 8-) . Če bo še vedno malo prešvoh signal, pa lahko še kaki sok Tetrapak dodaš defoltni antenci odzadaj... :8) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

marko_topo ::

Če se že znaš postavit na socialno mrežo :D , pol pa se nauči :8) še malce guglat - 2.zadetek 8-) . Če bo še vedno malo prešvoh signal, pa lahko še kaki sok Tetrapak dodaš defoltni antenci odzadaj... :8) ...

hvala...no če si mi že teko napiso še bi mi lahko dal link kje potegnem dol enega od teh dveh firmware...ker na žalost zopet ne najdem pa še net mi dela počasi tak da je za popizdit....no plis daj mi napiši link od download...hvala

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Mislim, da bi ti bilo pametno svetovati, da firmware ruterja NE tikaš, da ne boš kaj zez... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

marko_topo ::

Mislim, da bi ti bilo pametno svetovati, da firmware ruterja NE tikaš, da ne boš kaj zez... 8-)

no potem pa mi prosim svetujte...našel sem da sta ta dva firmware podpirata moj router vendar ne znam poiskati kje bi ju downloado...tako da prosim za pomoč

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Pol res raje pusti ker si boš še to zjebal kar ti dela:P Povej rajš kako si ti to predstavljaš, ker jaz sem mislu povezavo router na router. Če boš mel še vedno zanič usb mrežno bo povezava še vedno za en k...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi antena na siolovem sinope

Oddelek: Strojna oprema
284122 (2887) 333333
»

Wlan do soseda

Oddelek: Omrežja in internet
191763 (1155) Aston_11
»

Brezžični internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
61299 (1154) jan01
»

slika brezžičnih omrežij

Oddelek: Omrežja in internet
142141 (1820) pujsek_
»

Ali bo deloval wireless lan če...

Oddelek: Omrežja in internet
51413 (1248) pujsek_

Več podobnih tem