» »

CorelDRAW X3 - težava z A.R.M.

CorelDRAW X3 - težava z A.R.M.

Lukasis ::

Pozdravljeni!

Imam strahotno težavo s Corlovim ARM-jem...

Oblikoval sem brošuro (8 strani, dokaj bogata s slikami, zato precej velika). Uspešno sem jo (skoraj) dokončal (končna verzija velika 131 MB), naredil sem tudi PDF.
Pri enem izmed ponovnih odpiranj dokumenta pa se je pojavila aplikacija Recovery Manager Wizard (ki pa dejansko žal ni čisto nič prijazen čarovnik). Sedaj tega dokumenta nikakor ne morem več odpreti. Poskusil sem še z Backup fajlom, ki ga je Corel avtomatsko shranil - tisto verzijo mi je enkrat še odprlo, potem pa ne več.
Različice sem si sproti shranjeval. Tako mi sedaj odpre do verzije 8/16 (velika nekaj čez 60 MB), verzije 9, ki pa je tudi nekoliko manjša in po vsebini precej podobna v8, pa že ne več.
Druge datoteke manjših velikosti mi odpira normalno.

Poskusil sem že vsemogoče...

Dokumente sem poskusil odpreti tudi na dveh drugih računalnikih, a brez uspeha. Na enem mi je sicer odprlo zadnjo verzijo, a se je pri prvem copy-pastu besedila zopet pojavil ARM.

Mašina ima procesor 1,8 GHz, 2 GB RAM-a.

PDF zadnje verzije sicer imam, a glede na to, da moram zamenjati vso besedilo (drug jezik), je lahko to delo iz pdf-ja precej zamudno.

Ima kdo kakršnokoli podobno izkušnjo oz. nasvet?

Hvala.

harvey ::

1. s CorelDraw navadno ne delamo brošur z veliko slikovnega materiala sploh pa ne z veliko besedila, če ne želimo kakšnega presenečenja v obliki sfkrnjenega fileta.

Dokumente sem poskusil odpreti tudi na dveh drugih računalnikih, a brez uspeha. Na enem mi je sicer odprlo zadnjo verzijo


Poskušaj shraniti kot cmx datoteko, in ne kopiraj ničesar notri. Potem pa ta cmx odpri, če ga bo prebavilo. Poskusiti ni greh.

2.Drugače pa ne vidim drugega kot obstoječi PDF dobiti v Corel ;) in potem besedilo ročno popraviti.

Lukasis ::

Hvala za tisti prvi nasvet. ;) Do sedaj je Corel stvari dokaj dobro prebavljal, res pa je, da tako obširne zadeve še nisem delal (bolj plakati, letaki in podobno). Se pa že nekaj časa spravljam v Adobove vode... :) Očitno je skrajni čas.

Zadevo sem rešil kar tako, da sem pdf spravil v Corel in besedilo ročno popravljal. Je šlo v še kar razumljivem času.

Seveda pa še vedno dobrodošli predlogi kako problem (trajno) rešiti.

JohanP ::

Trajno rešiš tako, da ne uporabljaš Corel ampak kak drug izdelek.
Ali pa se drži principa vsak list ena cdr datoteka.

opeter ::

Brošure se delajo v nameskih programih za namizno založništvo: QuarkXpress, Adobe InDesign, Adobe Pagemaker (čeprav ni več ravno aktulaen), Adobe Framemaker (primeren za specializira področja), Corel Ventura (se ne osvežuje več), Scribus (edini brezplačni, odprtokoden), Grasshoper PageStream, Serif PagePlus, iCalamus, Apple Pages, MS Publisher (ne priporočam), RagTime, Viva Designer.

Nekateri pa želijo vse početi v Illustratorju, pokojnem Freehandu (ta je imel opcijo za več strani, katere funkcijo je Adobe vgradil v tazadnjo verzijo Illustratorja CS4), CorelDRAW-u, Xara Xtreme, Serif DrawPlus, Intaglio, Vector Designer, InkScape itn.

Ti programi so namenjeni za izdelavo logotipov, plakatov ipd.
Ajd, kakšno mini 4 stransko brošuro se da še sestavit. Kaj več pa je brez zvezno mučenje samega sebe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Lukasis ::

Hvala za nasvete in priporočila glede programov. ;) Se javim, če mi mogoče uspe rešit tudi moj problem, mogoče pa še komu kdaj prav pride. Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

psd v pdf

Oddelek: Pomoč in nasveti
241659 (1246) blackbfm
»

Izšla nova različica Inkscapa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
346707 (4705) CaqKa
»

Photoshop - tiskarna!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
153873 (3574) lonz
»

RAČUNALNIK RoLAN EXTREME CORE 2 DUO E6600 2,4 GHz/2GB/320GB/DVD-RW/8800GTS 320MB???

Oddelek: Kaj kupiti
132090 (1720) opeter
»

Bitna slika v vektorsko sliko (iz linij v kocke?)

Oddelek: Programska oprema
92527 (2342) ali3n

Več podobnih tem