» »

Veljavnost bonov različnih trgovin

Veljavnost bonov različnih trgovin

Half-Saint ::

Živjo! Zanima me ali se morda še komu zdi čudno, da imajo darilni boni "rok trajanja"? Meni osebno se zdi to nateg saj bon plačaš s kešom, ki načeloma nima roka trajanja. To pomeni da firmo kreditiraš vnaprej, oni ti pa še omejujejo uporabnost bona.

lp
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

black ice ::

Darilni boni imajo večinoma rok trajanja 1 leto. Kar je za moje pojme dovolj dolgo obdobje.

Glej primer: Ukvarjaš se z neko dejavnostjo (ala s.p., d.o.o....) in si se odločil, da boš nekako pritegnil stranke z boni. V obtok daš recimo bone z 30% popusta na tvoje storitve. Kaj je tvoj namen? Dati v obtok bone z neomejenim rokom trajanja ali pritegniti čim več strank, da bodo pri tebi zapravile čim več denarja?

Isto je pri darilnih bonih. Če slučajno kateremu preteče rok trajanja toliko bolje za trgovca, saj je naredil nekaj profita popolnoma brez truda.

@nny ::

Ni povsod tako. Mercatorjevi boni nimajo roka trajanja.

GregiB ::

Verjetno tiči odgovor tudi v tem, da morajo podjetja s vsakim prodanim bonom v svojih poslovnih knjigah odpreti obveznost do kupcev, ki je lahko kratko- ali dolgoročna. Predstavljajte si torej primer, da nek kupec kupi darilni bon, nato pa ga izgubi ali opere ali pač ne izkoristi. Iz tega naslova takšne obveznosti nikoli ne bi smel odpisati... Ker darilni bon ni nič drugega, kot zadolžnica trgovine naspram kupcu, za kar trgovina dobi (včasih) diskontirano protivrednost v gotovini... Je pa čudno, da kupci za darilne bone ne zahtevajo diskonta, tam, kjer ni ponujen... Za trgovino je PMSM prodaja darilnih bonov najlepša, neobrestovana oblika financiranja sploh...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

BluPhenix ::

Ja, ampak ti kupiš bon, za katerega daš recimo 100€. Podjetje dobi ta denar praktično za neizvedeno storitev.

Nekaj sem nekoč bral, da to ni glih zakonito, da imajo boni rok trajanja.

Darilni boni imajo večinoma rok trajanja 1 leto.


Nekateri imajo rok trajanja do konca fiskalnega leta, ker je potem računovodstvo enostavnejše.

Bi bilo zanimivo vedeti, ali to velja enako kot da plačaš predračun za neko storitev, katere potem podjetje ne nikoli izvede.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

GregiB ::

Prodani boni predstavljajo, tako kot prejet denar po predračunu bodisi kratko- ali dolgoročno obveznost do kupca. Le-to pa lahko, tako, kot tudi terjatve, odpišeš, če obstaja utemeljeno predvidevanje, da ne bo prišlo do realizacije...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So darilne kartice ena velika potegavščina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912197 (10176) 111111111111
»

Darilo za rojstni dan (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510923 (9556) Meiniken
»

Pretecenost darilnega bona na Mimovrste

Oddelek: Loža
385927 (4620) starfotr
»

Big Bang Nalepke NUJNO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719234 (4456) mapko
»

Kaj kupiti stari mami za 80 let...

Oddelek: Kaj kupiti
247923 (7131) darkolord

Več podobnih tem