» »

3DMARK 2001SE build330

3DMARK 2001SE build330

««
6 / 25
»»

freejack ::

gufy: pri 3dmarku pride najbolj do izraza grafična kartica, šele potem ostalo, tako da lahko približno tak rezultat tudi pričakuješ...

morphling1 ::

Za kakršne koli primerjave je vedno najboljši ORB kjer si glede na svojo konfiguracijo pogledaš kaj dobivajo ostali, podatek o navitosti kartice lahko v celoti dobiš iz nature testa, ki je čisto fill rate limited test, podobno dragothic, chase in lobby pa največ pridobi z cpu ter fsb-jem.
3dmark je že grafični test, ampak v veliki meri tudi sistemski, tako da poštimaš timinge fsb dobiš že pri enakem cpu clocku in naviti/nenaviti grafiki, dosti boljši rezultat.
Bodom za 2100 MHz cpu in default grafo vsaj 12k ven potegneš, če imaš pa dual chanell pa chase in lobby sploh poletita.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

hmm...ja sam kako naj mu jst pomagam...laufa tko kot vids (168×12.5 = 2100mhz), ram je na 200mhz. graficna je na default. edino, ce so gonilniki zanjo drugacni. zdej mam v42.81.
al kako naj dobim vec...seveda na default?

kaj pa tole pomeni "dual chanell"?

LP

morphling1 ::

Bodom te bom nekam brcnil :) vsaj test preber pa boš malenkost več vedel o tej plati .

Tu na s-t btw. da ne boš preveč iskal
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

bodom ::

hehehe....ups:D

ma ja, ce se pa cloveku vcasih ne da...sej bom no>:D

LP

GUFY ::

Bodom boš moral mal driverje zamenjat ( 40.52 ) pa ma morf prav glede pik, bi jih moral vsaj 12k met.
Moja nova plata MSI K7N2 pa seka sem danes postavil svoj rekord v 3D mark-u link in sem na zelo dobrem mestu za moj proc.:\ :\ :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Klemenn ::

still dont get it.ti maš 11k..jzst pa 11.5k z boljšim sitemom..huh..sej vidte podpis..matr faak..bo treba dobit še en disk pa eno palčko rama :\

bodom ::

evo ga! vec kot 12k pik8-)

gufy: sam kako to misls zamenjat driverje, sej imam v42.81. al so uni v40.xx boljsi? kje jih dobim?

jebediah: evo, zdej jih je 12k. in kaj si reku? tvoj sistem boljsi, mal boljse poglej>:D

aja, pa se link8-)

LP

Klemenn ::

http://service.futuremark.com/servlet/I...

upam da bo delalo ;|


govoru sem gufy-u

k ma slabši prov, pa 200 mhz, pa grafo skor polj slabšo skor pa 500pik panj :\ :\

GUFY ::

Ej fantje pa vas razturam s to staro šaro od proca HE HE HE.
Bodom, tuki imaš link pa da ti bo jasno ti driverji so najbojši za doseganje dobrega scora v 3D mark-u. Še bolje pa je če imaš win2k.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

GUFY ::

jebediah: link ne dela
Mam pa bolšo plato nforce2:) :) :) pa mislm, da to še ni moj maksimum s tem procom HE HE HE :)), sem pa že sedaj 1. na ORB-u s to grafo in proci od 1344 do 1411 mhz.8-O 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Klemenn ::

ta celo dela .:)

mah ne vem kaj je narobe..nastavitve..sm fak ej k ne evm kaj bi še naštimau..res paje da je disk razdeljen na 4 particije, pa mam tut ful programov nameščenih..tak da bo treba dobit en disk sm za špile :\

pa rama je premal :\

l_jst ::

Ej folk kwa bi blo lohk z mojim sitemom tok narobe d s spodnim sistemom dobim sam 8200 pik.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

bodom ::

l_jst: driverji?

morphling1 ::

GUFY, pobje na nforcih in poštimanih VIA imajo običajno dosti bolj navite proce, zato v svojem cpu hitrostnem razredu nimaš ravno velik konkurence, čeprav je rezultat še vedno zelo dober za sistem :)
Drugače pa still a lot room for improvement (FSB timingi, W2K) pri enakem cpu navitju če si omejen z njim.
Please zraven rezultata pišite še kako navito grafo imate.
Jebediah glede na to kar govoriš kaj rabiš za višji score se vid kako malo pojma imaš.
Ne rabiš novega diska niti dodatnega rama, 256 MB je čisto dovolj za dober rezultat oz je celo malenkost boljše kot en 512 modul.
Za najboljši rezultat rabiš samo clean instal windowsov po možnosti w2k (za nvidia kartice + Amd sistem) 40.52 driverje, dx 8.1 ter potweakan sistem, tvoj kot sem že rekel je omejen v marsičem, verjetno še FSB-ja nimaš na 166 MHz ampak voziš asinhrono 133/166, kar se v 3dmarku skoraj ne pozna glede na 133/133.
Komaj čakam da jaz nforca dobim v roke, da vam pokažem kaj zmore N sila in 4200 >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

l_jst ::

Mislm d ne driverje mam te k ste jih tle prporočil in sm uspeu dosešt okol 8500 pik
Sam kako frend z podobnim sitemom isto nenavitim prleze do mal čez 10000
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

morphling1 ::

Osvežitev displaya moraš imeti na 60 Hz, to je nujno če imaš kaj po svoje bo dosti počasneje, potem pa ostane samo še Via 4in1 driver če jih nimaš naloženih, drugega skoraj ne more biti, razen če nimaš v biosu kaj zelo čudno nastavljeno
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

morphling1: ktere driverje imas ti za graficno? jst mam zdej v40.52, sam ni dost razlike glede na v42.81.
hmm...a pol mora bit osvezevanje monitorja na 60Hz?
bom dal link do testa v kratkem...
LP

morphling1 ::

40.52 so najboljši samo za w2k (novejših variant še nisem sprobal), v xp-jih ne testiram veliko, ko pa sem , sem imel 40.72 ker so se mi zdeli na splošno zelo dobri, nisem pa delal kakšne primerjave med različnimi driverji, tako da ti nič ne morem reči kaj je najboljše. Najbolj enostavno je da pogledaš v ORB sortiraš pod winxp in 4200 pa boš dobil rezultate kaj večina najboljših uporablja.
Sej 60 Hz je default nastavitev, samo če se kaj špilaš z refresh rate fixom in nastaviš na 75 ali več bo rezultat zelo padel
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

zile ::

8-O Za najboljše rezultate v 3d marku moraš testirati pri frek. osveževanja 60Hz ? Kolikšne so lahko razlike med 60Hz in 75Hz recimo ? :)

Klemenn ::

nimaš na 166 MHz ampak voziš asinhrono 133/166, kar se v 3dmarku skoraj ne pozna glede na 133/133.

kje to pogledam..oz kaj naredit?

aja..jzst mam refreshrate vklopljen..tak da mi pri 1024*768 @85hz..je to tut lhk krivo za rezultat? :\

drgač pa s tem ko sem reku drugi disk pa palčko rama ; dubu bi si še en disk..pa gor posnel še en winse..tak da bi mel tm samo programe in na enemu disku sm igrce. rama pa itak rabm sej si sam eku..za recimo unreal 2 :\

morphling1 ::

Zile, mislim da se pozna več kot 1000 pik recimo iz 12.5k na 11k, predvsem nature test pade za skoraj polovico drugje niti ni razlik, ne vem v čem je točno finta.
Jebediah, v biosu moraš to nastavit fsb na 166 mem pusti na 166 (333) da bi sinhrono.
Komentar o ramu je bil namenjen samo zato ker si napisal da bi z nakupom še enega modula dvignil 3dmark score, in tu ne bo razlike, seveda v vseh novih špilih bo pa dodatnih 256 MB še kako prav prišlo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Klemenn ::

huh..kje bom pa jzst pršu na 166fsb ..moj athlonček je zelo..neoverclockabilen :\

l_jst ::

A pol morm met že u winsih refresh rate 60

A pol je tut spile če kak šteka prporočliu u nastavitvah nastaut refresh rate 60
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

l_jst ::

No sam še vedno mam sam 8500.

Obupu nad testi in grem raj spile igrt
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

bodom ::

l_jst: a mas mogoce service pack 1 za winXP?
ker jst sm dobu takoj po novi instalaciji winsov 12,5k pik...pol sm dal pa SP1 za XP-je in je rezultat vedno med 7k in 8k8-O pa tud ce sm ga pol odinstaliru, je se zmer vrgu samo 8k pik. (tudi pcmark pade za 40% na vseh score).
LP

Klemenn ::

ej morph..jzst mam doma še en 6.4 disk..star..maxtorjev se mi zdi..a če gor winse posnamem..misliš da se bo score kej dost poznal? glede na to da ni glih TOP disk? :\

aja..kaj misliš s tem..win tweaki..kaj pa lahk potweakaš? mislim..da dobiš pri 3dmarku :\

chucki ::

imam (beri podpis) config. pa dobim v 3dmarku 2001 6780 tock :\
a ni to mal mau?
driverji so pa: catalyst 3.0
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

l_jst ::

bodom: U bistvu ja k mam winse k majo že itq service pack 1 included tko d thanx d zdj usaj vem zakwa mam tak rezultat.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

slon ::

ok moj max zgleda je 14954 točk
zdaj čakam še na vodno za grafo in mem.
pol pa še enkrat probam.
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

morphling1 ::

Evo, tu je veliko informacij kako potweakat sistem da bo čim hitrejši.
3dmark tweaks
Ostane samo še čim bolj naviti vse kar se da in rezultat bo definitivno dosti boljši.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

evo, koncno moji rezultati...12111 3dmarks!--->link8-)

konfiguracija in OC je v podpisu. detonatorji za graficno so v40.72.

a mi lohk en razlozi, kako cimbolj optimalno nastavt graficno. zdej mam 280/490, default je blo 250/446.

hvala, LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

Klemenn ::

še ena : kolk nej nastavim..pri 7vrxp 2.0 in 1800+..za oc? mislim voltažo..spreminjam pa lahk 5, 7,5, 10% :\

GUFY ::

:) Moj naboljši score do sedaj je 11147 3d mark-ov:\ :) . Prav si imel morf mal sem FSB dvignu pa je takoj bolši score.
Bodom s svojo mašino te bom pa prehitu pa imaš ful bolši proc sam še mal driverje poštimampa bo HE HE HE. Ta moj TB 1200 pa seka na ta novi plati:) :)
Morf kaj ti veš zakaj se nekateri rezultati 3D Mark-a na dajo objaviti čeprav so nastavitve na defult.



TB 1200@1372
GF 4 TI 4200 Leadtek 250/512@315/575
MSI K7N2
WIN XP
40 GB Maxtor
512 MB ram Samsung 2100

bodom ::

GUFY: hehe...ti kr, navali narode:D huh...se dobro da sm 1000 pik v prednosti.
pa se graficne ne upam prevec navijat...
LP

morphling1 ::

Če program zazna prevelika nihanja v cpu hitrosti ti ne pusti objavit rezultata.
Recimo spreminjaš z soft fsb-jem cpu, med testi. Tak rezultat se ne bo dal gor. Samo tega pri nforcih tako in tako ni, lahko da se včasih enostavno programu malo zmeša ali pa kaj ni čisto dobro, z nforci so bili na začetku problemi, lahko da pe vedno obstajajo, ker včasih se mu čisto zmeša. Najbolj reset pa ponovi vajo. Ima pa program kao neke probleme s previskokim FSB-jem in jih ne prizna, ker naj ne bi bili možni, čeprav zdaj z vdd modom folk že šopa čez 220 FSB bench stabilno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

No pa še moje točke:

3D 01 SE Epox K3A (KT333) Athlon XP 2,15 (13x166) RAM 256 MB DDR 333 Turbo GF4Ti4400 295_650 Det. 41.04:

13160

3D 01 SE Epox K3A (KT333) Athlon XP 2250 MHz (13x173) 256 MB (2x173 MHz) RAM FastestOpt R9500at9700 310_290 Cat.3.0_7192c:

14359

Ni glih neka jaka razlika med 9700 in GF4 a?

3D 01 SE Epox K3A (KT333) Athlon XP 2700+ 256 MB RAM Fastest R9500 Def Cat.3.0:

11040

3D 01 SE Epox K3A (KT333) Athlon XP 2700+ 256 MB RAM Fastest R9500at9700 Def Cat.3.0:

13328

SoLoR ::

Jaz mam pa eno vprasanje... imam epox 8k5a2+, 2x 256 mb samsung ram pc2700, raid controler na katerega sta pritrjena 2x maxtorjeva diska v nacinu raid 0 in procesor xp 2000+ (1666mhz) sedaj pa me zanima zakaj ne morem zvisati fsbja na vec kot 142mhz? ze pri tej hitrosti mi mora procesor lavfati na 1.775V in ram na 2.6V... ne glede na to ce povisam voltazo ali ne se mi windowsi sesujejo se predno se zazenejo... probal sem ze vse, najbolj agresiven timing za rame, najmanj vse.... skos isto... no ja do ene 145mhz ga spravim samo z najmanj agresivnim timingom pa se potem se mi windowsi nakljucno sesuvajo... kaj vec pa ne gre... kaksna ideja?

AtaStrumf ::

Če mene vprašaš je kriv procesor. Iz te opreme zgleda še najbolj sumljiv. Zgleda, da mu 145x12,5=1812,5 MHz že preko njegovih sposobnosti. Pri 1,8 GHz laufa že Tbred A 2200+, tako da je za Palominote kar predvidevam da imaš to že meja, ki je ne prebijejo zlahka.

Kako se lahko prepričaš? Odkleni ga, pa mu znižaj množilnik na 10 in daj FSB na 166 MHz (default hitrost zanjga) pa RAM daj na normal timinge in če to dela pol je tvoj krivec 100% procesor.

c3R4R ::

moja radeonka doseže 6500 pik! verjetn jo ovira mal slabši proc;( !

sidney ::

cel.1.0 a
512Mb SDRAM
Gainward GF4 MX440-se 270/405 @ 330/470

3Dmark: 3918:(
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Tarzan ::

Moja radeonka pa sam sanja o 6500 pikah:8) Kljub temu, da jo furam na 220MHz FSB in 100MHz AGP, 4× AGP in vse naj naj. Kaj čš, zrela za v penzijo>:D

bodom ::

hmm...pol vidm, da mi je tip prodal odlicno kartico...zmer sm trdu, da ne maram GF...ATI 9700pro bo moja in bla bla...
zdej pa z Ti4200 veselo prkaze 12200pik8-)

LP

bodom ::

GUFY: evo ti, 12461 3Dmarks>:D 8-)

evo se link.

LP

Tarzan ::

Bodom, ampak to da dobim tok mal pik je logične, ker imam čisto prvi Radeon,ki je prišel ven. Prva generacija. Prec ko mu je cena padla iz 120 jurjev na slabih 60 jurjev sm ga nabavu, in v tistih časih je bla to superfast grafična kartica.

Ti 4200 pa ni slaba kartica, ampak ma Ati dost boljših :P .
V kratkem bum kupil 9500-tko, pa me zanima, če je kakšna finta na kero morm pazt, da bom dobil tako, ki se lapo zmoda v R9700, ker bi rad sprobal tisto zverino:D .

kuglvinkl ::

Tarzan, ta odgovor, bolje poskus odgovora, je najti v temi na vrhu oddelka Navijanje.
Your focus determines your reallity

bodom ::

ja sej tud jst sm bil zmer za ATI in tudi zmer bom. samo tale Ti4200 mi je bla ponujena dobesedno pred nos, za polovicno ceno sm jo dobu (akcija8-) ).
in itak iger ne igram tko, da se zarad graficne ne obremenjujem. sm pa seveda vec kot navdusen nad 3dmark score, ker en frend, ki ima radeon 8500le (tako sm hotu jst kupit in pol konec)...pa dobi samo 7700pik. pa glih taka masina...no ja, nenavita>:D

LP

Tarzan ::

Ja Kuglvinkl poznam tisto temo, ampka kokr se js spomnem je blo bl mlatenje prazne slame ko sm zadnjič ke pogledal:8) ;)

Sej nima veze, bom kupu pa bo kar bo, 9500 ni slaba kartica.

kuglvinkl ::

Tam so na enem mestu zbrane vse dostopne informacije. Če so se izkazale za netočne, je temu pač tako.

Tole je pa tema namenjena 3Dmarku 2001 in nikakor 9500 -> 9700.
Your focus determines your reallity

Eazy D ::

10040 3d markov
AMD Athlon XP 1466@2000 - 2400+ (Tbred-B)
Epox 8RDA (nforce2) , 512 MB DDR 333 cas 2.5
Geforce 4 4200@4400 128 MB



««
6 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2003 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
32991517 (43455) Shark-357
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2001se (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40070961 (24141) Shark-357
»

Opty 148 + X800GTO^2@16PP

Oddelek: Navijanje
292166 (1638) Moonman
»

Premalo pik?

Oddelek: Navijanje
91449 (1287) [_MW_]
»

Flešanje gf4 420??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
633740 (2997) Keki

Več podobnih tem