» »

Borland Delphi 4

Borland Delphi 4

salko93 ::

Lep pozdrav skupaj. Rad bi vas prosil za pomoč, ker so mi predlagali vašo stran in pravijo, da ste tu sami mojstri.

Skupaj s prof. in sošolci smo naredili igro, ki lovimo žogo. Za vsak dotik žoge se nam prištevajo točke in za vsak falitek žoge pa izniči življenje. V tem primeru so naša življenja prikazana v ProgessBaru. Ena črtica=eno življenje. Prof. mi je zadal nalogo, da namesto tega ProgressBara dam sliko, ki naj bi v tej sliki bili ali človečki ali bilo kaj drugega(da bi seveda malo lepše izgledalo). Jaz dobro vem, da obstaja pomoč v programu, vendar mi ne zadostuje. Zato vas lepo prosim, da mi pomagate :S Resno potrebujem vašo pomoč...

LP, Matej

blackbfm ::

Nevem kako je pri 4ki, ampak verjetno ni nič drugače kot pri novejših, se pravi narediš eno globalno spremenljivko (vpises nad implementation) recimo

var
stzivljenj: integer;


Na zacetku igre nastavis neko zacetno vrednost in potem sestevas oz odstevas "inc(stzivljenj)" oz "dec(stzivljenj)"..gor na formo daš recimo nekaj timage komponent ki predstavljajo zivljenja in jim potem glede na spremeljivko spreminjas lastnost "visible". Nekako tako bi bilo pomoje dovolj ok.

Drugače pa so neke osnove tukaj lepo razložene: http://www.delphibasics.co.uk/

salko93 ::

Jaz osebno uporabljam 7, vendar je isto pri vseh verzijah.


var

stzivljenj: integer;

To sm že naredil.. Zdaj pa sliko/e, namesto ProgressBara. na formo dodam Timage, vendar useeno niso prikazane v programo. Zakaj ne? :S pa vse sem sotil tako kot piše v Delphi Help-u.

storil*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salko93 ()

salko93 ::

evo ga ... slike mi delajo ;) Hvala za pomoč ;) Zdaj moram tuhtat kako da bi se slike brisale, ko falim žogo. Če ne bom znal se vrnem :P hehe..

Najlepša hvala !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# threadanje in gui

Oddelek: Programiranje
8700 (591) darkolord
»

C# Pomoč

Oddelek: Programiranje
131316 (1141) jizzer
»

[JAVA]Barvni string v labeli

Oddelek: Programiranje
8862 (790) Infinity
»

VB6 - ne zaključi proces programa - pomoč !!!

Oddelek: Programiranje
131324 (1165) Mavrik
»

VB6 kako uporabiti

Oddelek: Programiranje
8908 (770) Area_51

Več podobnih tem