» »

Računalnik se noče zagnat

Računalnik se noče zagnat

ales90 ::

Pozdravljeni!
Prosil bi za vašo pomoč.

Računalnik sem po dolgem času zopet malo posesal ter na procesorju zamenjal termalno pasto. In ko sestavim vse vkup, se računalnik noče zagnat. Startam ga in vedno pride do začetne slike, kjer napiše da mam intel celeron 2.6 Ghz ter 256 mb rama. Spodaj pa piše,da je zaznal ide disk. In tu se ustavi in ne gre ne naprej in ne nazaj. Ne pride niti tako daleč da bi lahko prišel v bios. Ko ga štartam ni nobenih piskov, na plati sem že večkrat resetiral bios in tudi vzel ven baterijo. Pa vseeno se noče zagnat.

Ima kdo kakšno idejo?

opeter ::

Nekaj si narobe sestavil. Preizkusi še enkrat, če je IDE kabel resnično na mesti itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ales90 ::

Vse sem že 7x pregleda pa je ziher tako sestavljeno kot je blo prej.

crniangeo ::

poglej za disk. se grem stavit da je disk problem :P mogoče disk ni pod napajanjem . probaj izklopiti disk. Maybe imas celo kakšn usb disk vklopjen (iphone/ipod..)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

ales90 ::

Sem odklopil disk, potem pa napiše da išče ide naprave.Drugač pa nimam nobenega drugega diska priklopljenega.

ales90 ::

Vprašal bi, če je možno da se ti računalnik zažene tako kot meni tudi npr. če je procesor crkno. Možno je da sem kaj procesor zmrda.

dzinks63 ::

Preglej, če so dobro priklopljeni (izvleci in nazaj priklopi) vsi kabli, še posebej na diskih, cd in dvd pogonih in disketno enoto (iz katere se prav rad iztakne kabel), seveda če jo imaš v računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Serpentö ::

ales90:
Daj pc iz elektrike vun;
-vun vtakni pa nazaj stakni graficno
-isti princip naredi pri procesorju le, da malo odpihni socket (tiste lukne notri)
-spravi baterijo iz maticne(bios baterijo) in jo nazaj vtakni

Priklopi pc nazaj;
-zazeni pc
-ce dela ali ne nazaj odpisi za rezultat

ales90 ::

Ravnal sem se točno po teh napotkih, pa ni nobene spremembe. Še vedno ista slika na vrhu ko ti napiše kak cpu maš, potem kolko rama, nato pa spodaj piše

auto-detecting: ide hard disk
auto-detecting: atapi-cdrom

opeter ::

ali imaš slučajno kakšen drug disk pri roki? Priklopi tistega in povej, če ti sedaj išče operacijski sistem...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Serpentö ::

Da nisi ti, ki sel uposodobit(update) biose... Ker ponavadi se tu marsikaj zgodi, ce ni pravilno biosi instaliran.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Glede na to, da imaš IDE enote, poglej vrstni red naprav. Master, mora biti priključen na zadnjem priključku ide kabla, če imaš trdi disk in DVD enoto vsakega na svojem IDE vhodu, morata imeti oba jumperje na master in oba morata biti na zadnjem priključku kabla. Če si tukaj kaj falil, ti računalnik ne bo štartal. Potem moraš v Bios-u nastavit boot enoto.

ales90 ::

Sem pregledal vrstni red in je pravi. Prilezel sem tudi do enega diska in probal s tistim, pa ni bilo spremembe.

@Serpentö:
če bi bil kaj spreminjal biose bi bil valda napisal

solatko ::

Možno je, da so na moleku raztegnjeni kontakti in ti 5 in 12V linije prekinjajo, tako da računalnik ne more prepoznati diska, možna je tudi okvara IDE kablov - za majhen denar nabavi druge, moleke pa s kakšnim zelo tenkim orodjem, malo stisni kontaktne cevke, pa ne pre več, da ne boš potem z nasilnim rinjenjem polomil kontaktov na napravah. Lahko jih tudi z majhnim svedrčkom malo počistiš (se nabere patina in oslabi kontakt). Disk in DVD preizkusi na drugi mašini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

'setup did not find any hard disk drives installed in your computer'

Oddelek: Pomoč in nasveti
184152 (3792) roko11111
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383437 (2664) Voluharr
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361741 (1406) amigo_no1
»

secondary ide channel no 80 conductor install

Oddelek: Pomoč in nasveti
181546 (1354) Lizard
»

dva samostojno delujoča HDD-ja v enem PC-ju

Oddelek: Strojna oprema
101075 (968) japanskabuba

Več podobnih tem