» »

'setup did not find any hard disk drives installed in your computer'

'setup did not find any hard disk drives installed in your computer'

roko11111 ::

evo moj problem. pred dnevi mi je crknil disk(IDE). dobil sem rabljenega in je formatiran. CD z XP SP3 mi takoj zazna in mi začne nalagat, pol se pa ustavi in napiše: 'setup did not find any hard disk drives installed in your computer'. zdj gljdam po googli da je kao treba u BIOSI najdit en 'sata mode' al pa neki podobnga in to spremenit u IDE. problem je da js nč podobnga ne najdem...evo kako ima tale in je zrihtal:

ima kir kako idejo?

Hayabusa ::

V Biosu spremeni iz ahci v ide.

Oz. glej spodaj teme "Vredno ogleda ...".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

solatko ::

Če imaš IDE disk, poglej, kako so nastavljeni yumper-ji. Sistemski disk naj bo na IDE 0, na zunanjem konektorju kabla in nastavljen na Ma (master).
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

Preveri če bios najde disk.

roko11111 ::

Hayabusa je izjavil:

V Biosu spremeni iz ahci v ide.

Oz. glej spodaj teme "Vredno ogleda ...".


sej to je fora, vem da morm dat u IDE, sam nikakor nikoder ne najdem kej podobnga da bi sploh lahko spremenil...

solatko je izjavil:

Če imaš IDE disk, poglej, kako so nastavljeni yumper-ji. Sistemski disk naj bo na IDE 0, na zunanjem konektorju kabla in nastavljen na Ma (master).


ja mam IDE disk ja, a mi lahk mal bol po domače razložiš te yumperje pa to ko si napisal?

Hayabusa je izjavil:

Preveri če bios najde disk.


v biosu grem pod 'Boot' in imam: IDE Hard Drive - [None]

a je to to?

Hayabusa ::

v biosu grem pod 'Boot' in imam: IDE Hard Drive - [None]

a je to to?

Da.
Random slika z neta:

solatko ::

Na IDE HDD imaš štiri pine za vklop elektrike, dolgo vrsto pinov za priklop na računalnik in vmes okenček z 6-10 pinov, kateri pridejo povezani med seboj z v plastiko ovitimi jumperji. Kateri morajo bit povezani, imaš ali vtisnjeno v pleh ohišja ali nalepko s slikicami. Maxtor diski so praviloma brez jumperja v statusu MASTER, ni pa to pravilo.
Večina diskov ima dva taka jumperja.

https://www.google.si/search?q=ide+disk...

Tu imaš na slikah, praktično vse možne primere. Ti samo poglej, kateri disk imaš.

Če imaš na zunanjem podatkovnem konektorju DVD enoto, moraš sistemski disk dati na SALAVE - SL.
Delo krepa človeka

roko11111 ::

solatko je izjavil:

Na IDE HDD imaš štiri pine za vklop elektrike, dolgo vrsto pinov za priklop na računalnik in vmes okenček z 6-10 pinov, kateri pridejo povezani med seboj z v plastiko ovitimi jumperji. Kateri morajo bit povezani, imaš ali vtisnjeno v pleh ohišja ali nalepko s slikicami. Maxtor diski so praviloma brez jumperja v statusu MASTER, ni pa to pravilo.
Večina diskov ima dva taka jumperja.

https://www.google.si/search?q=ide+disk...

Tu imaš na slikah, praktično vse možne primere. Ti samo poglej, kateri disk imaš.

Če imaš na zunanjem podatkovnem konektorju DVD enoto, moraš sistemski disk dati na SALAVE - SL.


dej mi prosim razlož kako to sploh povežeš med seboj z jumperji, kak kabel sploh je to? a je to pač še en vhod za elektriko al kako?

E: aja, to maš teta 2 bela konektorčka ko jih lahk vn vzameš pa daš na drugo kombinacijo?

moj disk je: Hitachi Deskstar Model: HDS728080PLAT20 ATA/IDE

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

roko11111 ::

ma naj gre u pm, cel teden se že zajebavam s tem sranjem. sm dau jumperja že u vse položaje a zmeri isto: 'setup ni zaznal nobenga diska...'

z enem tem podatkovnem kablom mam povezan na disk(priključeno s priključkom na koncu kabla-to je zdej master ane?) in tut na diski sm dau jumperja na master, drug podatkoven kabel gre pa na DVD enoto, a je tle zdej kaka fora al kaj?

Hayabusa ::

Prvo ga mora bios najti.
Imaš ide kabel, na eni strani je system (1), na drugi master (čisto na koncu), ostane slave oni zraven.
Na os. plošči piše system (1), kamor vtakneš očitno.
Razlagam, Yt video.
Si priključil 4 pinsko napajanje in dal disk v master način - zgornja pozicija jumperjev
?

Če se ahci ne da izklopiti boš moral z nlite integrirati šoferkje, vendar je to na tvoj nivo znanja znanstvena fantastika.


Odnesi na servis in ti bodo prav priklopili, 1 teden nimaš kaj početi s temi jajci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

roko11111 ::

priklopil sem vse kar si napisal, dal jumperje tako ja, ampak nič ne pomaga, menjal sm tudi podatkovni kabel če bi blo slučajno kej narobe. za nlite sm sicer slišal, samo nima smisla da to sam rihtam. na en servis sm pou ure nazaj klical pa pravijo da mi ne smejo pomagat ker nimam originalnih windows xp-jev...:|

solatko ::

DVD enota mora bit na SLAVE - SL, sicer ti računalnik IDE enot ne prepozna. Obe enoti na podatkovnem kablu, morata bit pravilno imenovani (prav postavljeni jumperji).

Torej HDD na MA in DVD na SL. Potem bi moral delat, lahko pa je slab kontakt na napajanju ali zanič podatkovni kabel ali zanič disk.
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

Prvo uredi da bo delal vsaj hdd (ga bios najde), nato še cdrom zraven.
Napajanje si priklopi, se disk zbudi (zavrti) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

e-marko ::

roko11111 je izjavil:

priklopil sem vse kar si napisal, dal jumperje tako ja, ampak nič ne pomaga, menjal sm tudi podatkovni kabel če bi blo slučajno kej narobe. za nlite sm sicer slišal, samo nima smisla da to sam rihtam. na en servis sm pou ure nazaj klical pa pravijo da mi ne smejo pomagat ker nimam originalnih windows xp-jev...:|


In kaj imajo winsi s samim prepoznavanjem hdd-ja v biosu? Kakšen servis ti je to...

Lp
...somebody, somewhere...

roko11111 ::

ma ne vem, sm prej šou osebno kja vprašat in je reku da lahk dobijo kazen 25.000EUR če jih dobijo :)

drugače pa še en vprašanje, a ma kako vezo če daš en podatkovn kabel ali dva? eden za disk in eden za DVD...

Zgodovina sprememb…

roko11111 ::

evo je bil pr men en ko je delal na rač. servisu in pravi da so zmeri rešli take iste probleme, samo pri meni ne gre, 1 uro sma probavala vse možne načine in nič, diska ne zna nikakor. mi bo jutri prinesel drug disk da sprobam če je slučajno moj disk problem...

solatko ::

Slab serviser, če na licu mesta ne more v eni uri ugotoviti, kaj je narobe z diskom.
Poizkusi z drugim molex-om napajanja (se zgodi, da je konektor raztegnjen in disk ne dobi 5V ali 12V ali pa mase).
Delo krepa človeka

roko11111 ::

sm dobil še en drug disk in ga takoj prepozna, trenutno nalagam windowse 70%. smešno, en teden sm se brezveze zajebaval8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595030 (4304) T-Mac
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161514 (1112) solatko
»

nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
221323 (815) piko1001
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383276 (2503) Voluharr
»

ne prepozna mi IDE diska

Oddelek: Strojna oprema
101548 (1330) R-H-O

Več podobnih tem