» »

Menjava RAM-ov v prenosniku

Menjava RAM-ov v prenosniku

sjenes ::

Pozdravljeni,

imam prenosnik Toshiba Satellite L650-11R ( http://www.toshiba.si/discontinued-prod... ),
v prenosniku imam nameščena 2x2GB ram-a. Imam jih namen nadgraditi zato sem kupil 2x4GB (ker je največja dovoljena količina 8GB),
kupil sem te RAM-e http://www.kingston.com/datasheets/hx31...
(https://www.mimovrste.com/ram-za-prenos... na mimovrste, prenosnik ugasnil, odstranil naterijo,
namestil nove RAM-e in prižgal prenosnik in ko pride do Starting Windows se računalnik resetira, ko nazaj namestim stare ram-e, računalnik dela brez problemov.

Mogoče novi rami niso kompatibilni?
Prosim za pomoč, katere priporočate na mimovrste za ta prenosnik imel pa bi 2x4GB?
Oziroma kakšna rešitev za to težavo?

Hvala za pomoč že v naprej!
Lp, Simon

R1710 ::

To veš, da tvoj procesor podpira max hitrost 1066MHz?

Kaj ti piše v BIOS-u o RAM-ih?
Resetiraj BIOS.
Vzami ven in daj nazaj CMOS baterijo.
Star RAM nazaj, flashaj BIOS.
Probaj vsako RAM palčko posebaj.
Bootaj Linux Live in poglej kaj pravi o RAM-u
...

harvey ::

Nimaš kaj resetirat BIOS, rami pač niso kompatibilni :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mtosev ::

pri mimovrste piše ddr3l ram. pri prenosniku pa ddr3 ram. mogoče pač ne podpira ddr3l ramov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

loveJDM ::

Ti kr vzemi tisto baterijo malo ven kot je rekel R pa probaj potem z no palcko,potem pa se z drugo pa potem obe...Mene je to jebalo na namiznem računalniku pa je pač treba ene 4-5krat baterijo ven pa rame malo menjat po slotih,pol pa prime :)

Preveri pa prej na netu to kar je napisal @mtosev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

zero_max ::

Ko ste že pri RAMih...eno vprašanje (da ne odpiramnove teme)... imam samo en slot 4 GB...a je možno nadrgaditi na 8 GB. Gre za laptop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

hojnikb ::

brez dodatnih informacij tut pametnih odgovorov nebo
#brezpodpisa

zero_max ::

Dell inspiron 17 5000

 ram

ram



Še eno vprašanje...disk je WD5000LPVX-75V0TT0, DCM EHKTJAB, Western Digital 500GB SATA 2.5 Hard Drive. A je možno ohraniti ta disk in vgraditi še SSD disk od 250 GB (na slednjem bi bil Win10 in pozneje bi gor instaliral Linux)?

hojnikb ::

preveri, če maš dodatn bay oz. m.2 priklop v samem prenosniku. Če nimaš nič od tega, potem ti druga kot dvd bay adapter ne ostane.

Ram rabiš ddr3l 1.35V
#brezpodpisa

loveJDM ::

hojnikb je izjavil:

preveri, če maš dodatn bay oz. m.2 priklop v samem prenosniku. Če nimaš nič od tega, potem ti druga kot dvd bay adapter ne ostane.

Ram rabiš ddr3l 1.35V



Jaz sem tudi razmišljal o tem adapterju za mojga,kaka je razlika med tistim za 5e z aliexpressa in ostalimi na ebayu za 20e?Vem da mi bota oba malo gledala ven zaradi oblike,ampak to je zaradi oblike laptopa

hojnikb ::

nima veze, ker je to pasivna zadeva (ie samo kabli iz enga konektorja na drugega):
#brezpodpisa

loveJDM ::

Super :)

zero_max je izjavil:

Dell inspiron 17 5000

 ram

ram



Še eno vprašanje...disk je WD5000LPVX-75V0TT0, DCM EHKTJAB, Western Digital 500GB SATA 2.5 Hard Drive. A je možno ohraniti ta disk in vgraditi še SSD disk od 250 GB (na slednjem bi bil Win10 in pozneje bi gor instaliral Linux)?



http://www.aliexpress.com/item/Universa... ...za ta denar ga vzameš pa je kak je

zero_max ::

1. RAM:
Number Of SPD Modules 1
tabela ...JEDEC #1...JEDEC #7
Pri vseh teh JEDEC piše 1,35 V.

2. disk: S katerim programom bi lahko ugotovil, če imam dodaten m.2 priklop? Imam Speccy...kje se to vidi?

hojnikb ::

odpri spodni pokrov pa boš vidu
#brezpodpisa

loveJDM ::

mogoče cpuid

hojnikb ::

za konektorje bo treba kr fizično preverit
#brezpodpisa

zero_max ::

Hvala za info.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR3 ali DDR3L

Oddelek: Strojna oprema
151712 (420) zavajon
»

Nakup ram ploščice

Oddelek: Strojna oprema
5959 (803) PCjezakon!!!
»

8GB KIT Cruical Memory Mac compatible

Oddelek: Strojna oprema
5875 (795) Cefizelj'
»

RAM za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
192308 (2048) slitkx
»

Ko dam ram v prenosnika se ne zažene, zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
343212 (2869) Rainbow Dash

Več podobnih tem