» »

Potrebujem pomoč Access

Potrebujem pomoč Access

Tomostra ::

Imam sledeči problem. Pri informatiki smo dobili seminarsko nalogo vendar nam profesor nič od tega ni razložil. Če naloge ne naredim do petka dobim avtomatsko izpit. Lepo prosim če kdo zna delati v Accessu če bi mi lahko kako pomagal.
Naloga je sledeča:
1. Potrebno je izdelati bazo podatkov v Accessu z imenom TELEFONSKI IMENIK, ki jo bodo sestavljali dve povezani tabeli in sicer:
o OSNOVNI PODATKI - sestavljajo jo polja Ime, Priimek, Naslov, Rojstni podatki, Občina
o TELEFONSKE ŠTEVILKE – sestavljajo jo polja Priimek, Stacionarni telefon, Mobilni telefon, Elektronski naslov
o tabeli napolnite z najmanj 50 podatki
o ti dve tabeli povežite tako, da boste lahko izdelali poizvedbe, poročila in obrazce, ki bodo vključevale podatke iz obeh tabel in izdelajte eno poizvedbo, poročilo in obrazec, ki bo vključeval podatke iz obeh tabel.


2. Izdelajte predstavitev v Power Pointu v kateri predstavite kako ste izdelali podatkovno bazo, kje ste naleteli na probleme in kako ste jih rešili
Men se niti ne sanja kako začet. Prosim za pomoč.

imagodei ::

Naredim ti nalogo za 50 EUR do petka. Sicer nisem tako zelo poceni, ampak ker že tako lepo prosiš.

Za prezentacijo v PowerPointu naslednjih 50 EUR.

(To je v bistvu komercialna cena dveh ur dela tehnika, kar je nekoliko optimistično.)
- Hoc est qui sumus -

Tomostra ::

Rade volje bi ti dal 50€ vendar sem dijak brez štipendije, tako da nimam nil denarja. Proim če mi lahko kdo pove kako začet mogoče mi bo pa uspelo samem. Ali pa če ima kdo kaj odveč časa, in zna to naredit bi lepo prosil, ker ne vem več na koga se naj obrnem.
Tomo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomostra ()

dronyx ::

Uf, še ena "profesorska" naloga. Dve tabeli sta povezani kako? 1:1 ali 1:N? Je Priimek primarni ključ? Če je povezava 1:1 je druga tabela (po moje) odveč. Če je povezava 1:N kaj v primeru, če ima več oseb enak priimek (primarni ključ mora biti unique)?

sebavet ::

Naredim ti nalogo za 50 EUR do petka. Sicer nisem tako zelo poceni, ampak ker že tako lepo prosiš.

Za prezentacijo v PowerPointu naslednjih 50 EUR.

(To je v bistvu komercialna cena dveh ur dela tehnika, kar je nekoliko optimistično.)


židek, človek te prosi za nasvet, ti pa da ga olupiš.

če bi znal ti bi rade volje pomagal. upam, da ti bo uspelo, lp seba

imagodei ::

> "židek, človek te prosi za nasvet, ti pa da ga olupiš. "

Ko sem jaz hodil v šolo, ni bilo nikogar, ki bi namesto mene delal domače naloge, seminarske ali se učil za izpite. Zdaj, ko hodim na šiht dobim nalogo, ki jo moram sam naredit. No, lahko rečem komu drugemu, ampak bom moral za to plačat.

Eno je vprašat "Zakaj mi v Accessu ne dela to in to", drugo je pa direkt prosit, da neznanec vloži nekaj ur dela v izdelek, ki ga boš na koncu predstavljal za svojega. Prvo je brezplačen nasvet, drugo je izdelek/storitev, ki se plača.
- Hoc est qui sumus -

janezek67 ::

Prvo kar je - če študirate informatiko, ste gotovo imeli kakšen predmet na temo programiranja.
O MS Accessu se dobi veliko knjig na temo programiranja. Tudi na netu. Ali pa v knjižnici? Rabiš le osnovno knjigo.

Za ključ ti predlagam ID stranke, druga tabela pa ima sestavljeni ključ iz Id stranke in telefonska številka (pri tem modelu nihče drug ne more imeti enake telefonske številke - kontrola).

Za vnos narediš glavno formo s podformo. Za izpis narediš prej poizvedbo - ta je enostavna - notri daš obe tabeli in jih povežeš s povezavo. Potem poklikaš polja, ki jih rabiš, pa je.

Izpis narediš z vizardom, za osnovo vzameš tale query.

Drugače imaš v accesu čarovnike - poglej si že narejene tabele in forme - npr. vnos naročila - order - order items.

janezek67 ::

Kar se pa tiče naloge, če bi ti jo naredil, jo ti nebi znal prezentirat. Če bi jo naredil skupaj, pa bi rabil vsaj ene 4 ure, da bi znal ti tole prezentirat. Da bi pa nekdo stal zraven tebe 4 ure, pa nekaj stane (ura inštrukcij pa se gibale okoli 15 €). Tako da bi na 50 - 100€ hitro prišel.

Kateri Access uporabljate. 2007 je precej drugačen od prejšnjih verzij.

keworkian ::

Lustna naloga, lustna cena tudi imagodei. Pomoje bom se jaz zacel na forum dajat svoje naloge in govort, da profesor tega ni razlozu.
Obscenities in B-Flat

Tr0n ::

Če naloge ne naredim do petka dobim avtomatsko izpit.

Torej je ne rabis naredit, al kako?

irccar ::

Še vedno potrebuješ pomoč?

ales85 ::

Ali si slučajno iz srednje zdravstvene šole v Celju? Ravno včeraj (nedelja) sem to nalogo dokončal sestrični :P

dolenc ::

Malo si bom sposodil temo :)

Imam problem, v obrazec kjer so zapisi po vrsticah, bi rad dodal še en števec (en textbox ali label zraven zapisa), ki bo štel zapise za lažjo orientacijo, brez da bi kaj pisal v bazo ali uporabljal tabele.

Lomim se že nekaj časa z boga in pol zankami pa mi ne rata(vem da je lahak primer :D), pomoč bi bila dobrodošla

dolenc ::

Torej nekaj časa sem pustil tole, zdele sem se pa spet lotil :)

Do sedaj sem naredil takole

Imam 2 mdb-ja, v enem so obrazci in poizvedbe, v drugem pa shranjene pomožne tabele.

V eno obstoječo pomožno tabelo sem dodal polje "stevec" tipa autonumber. In ker se more vsakič resetirat sem dal v kodo:

Function reseteri()
DoCmd.RunSQL "ALTER TABLE imeTabele DROP COLUMN [imePolja];"
DoCmd.RunSQL "ALTER TABLE imeTabele ADD COLUMN [imePolja] COUNTER;"
End Function

V drugem mdbju kjer se nahaja obrazec seveda.
Zdej se mi je ustavlo pri tem, ko to funkcijo pokliče(sem dal kar onFormOpen), javi da ne najde tabele.

Probal sem že imeMDBja.tabela, pa ne pali.


Če kdo ve kako naj napišem iz kje naj tabelo pobere? :)

lopov ::

Raje naredi svojo temo, kle je tvoj problem precej offtopic :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647075 (5133) travica
»

[Access 2007]

Oddelek: Programiranje
132544 (2144) urosz
»

Office (word & excel) POMOČ !!

Oddelek: Programska oprema
91444 (1275) Isotropic
»

[Java] Evidenca delovnega časa - Java v navezi z Accessom

Oddelek: Programiranje
393188 (2408) c0dehunter
»

Kako do podatka v queryu iz VisualBasicScripta (VBA) v accessu?

Oddelek: Programiranje
112052 (1937) Fim

Več podobnih tem