» »

Elektronska ključavnica

Elektronska ključavnica

black ice ::

Včeraj sem po dolgem času gledal CSI.
In kot ponavadi so imeli spet eno izmed njihovih "fenomenalnih" idej.

Nek sistem je bil zavarovan z elektronsko ključavnico (s tem mislim na ključavnico pri kateri je potrebno vnesti kodo) in "bad guys" so iznašli način kako prelisičiti to elektronsko ključavnico. Imenuje se "Satanov obroč" gre pa za obroč in 4 močne magnete postavljene v poziciji S J - S J vsakih 90 stopinj obroča.
Torej:
 
    S
  S   J
    J 


Zlobneži so ta obroč postavili okrog te ključavnice, parkrat zavrteli in voila - dobili dostop do željenega.

Kar me zanima je slednje: Prepričan sem, da te ključavnice niso tako neumno zasnovane da bi se vdale takšni preprosti ukani - kaj pa mislite vi?

Turboslav ::

Pošlji zadevo na Mythbusters in naj preverijo :)
Sir je dober

misek ::

Pa ne verjet vsemu, kar vidiš na TV :)

black ice ::

Pa ne verjet vsemu, kar vidiš na TV :)

Saj pravim: In kot ponavadi so imeli spet eno izmed njihovih "fenomenalnih" idej.
ter: Prepričan sem, da te ključavnice niso tako neumno zasnovane da bi se vdale takšni preprosti ukan

Stvar se mi je zdela tako neumno preprosta, da bi na koncu lahko še vžgala. :D

residual ::

sicer nisem gledal ampak mogoče pa je le kaj na tem...

odvisno kje so nastavili te magnete.. kajti el. ključavnica fizično v vratih je elektromagnet. Ko odtipkaš kodo, nek program preveri kodo in pošlje signal ključavnici odpri vrata. Na močnostni strani tuljave skozi steče tok (AC ali DC) in odmakne štift, ki drži vrata zaklenjena.. (govorim o tistih bbzzzzz ključavnicah..)

Sedaj če so postavili magnete okoli te ključavnice in jih vrteli so v "idealnih" pogojih dosegli, da se je tuljavi induciral el. tok (kot pri el. motorju), in s tem odklenil vrata...

zanimiva ideja vendar težko uresničljiva, pa še kar na pamet sem odgovoril, dvomim da bi sploh lahko tako hitro zavrtel da bi dobil zadosten tok...

Če pa so nastavli magnete okoli kake posebne el. ključavnice pa je verjetno kaj drugega zadaj...

mat3jc3k ::

Pošlji zadevo na Mythbusters in naj preverijo :)


TO !!!

TESKAn ::

Če bi ključavnica zaklepala s pomočjo elektromagneta (torej da vklopi elektromagnet, ki potem potegne zatič), bi mogoče delovalo. Če pa imaš ključavnico z elektromotorčkom (torej zatič odmakne elektromotor), je pa to BS.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

primozsu ::

1.)Te kjučavnice so najverjetneje v kakšnem železnem ohišju, kar pomeni da bi se magnetne silnice zaključevale preko tega ohišja, tako da sploh nebi šle preko navitja, kjer bi se lahko inducirala napetost.

2.) Če pa bi že, po kašni "čudežni metodi", šle silnice čez navitje, nebi nič pomagalo ker mora biti tokokrog navitja sklenjen da bi se kaj dogajalo (stikala pa so razklenjena, drugače bi že v normalnem obratovalnem stanju tekel skozi tok, ki bi...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primozsu ()

Aljaz1980 ::

1.)Te kjučavnice so najverjetneje v kakšnem železnem ohišju, kar pomeni da bi se magnetne silnice zaključevale preko tega ohišja, tako da sploh nebi šle preko navitja, kjer bi se lahko inducirala napetost.

2.) Če pa bi že, po kašni "čudežni metodi", šle silnice čez navitje, nebi nič pomagalo ker mora biti tokokrog navitja sklenjen da bi se kaj dogajalo (stikala pa so razklenjena, drugače bi že v normalnem obratovalnem stanju tekel skozi tok, ki bi...).

in pa ker je velikost inducirane napetosti odvisna od hitrosti spremembe magnetnega polja, tako da bi lahko kar veselo hitro vrteli vse skupaj, mogoče na kako pormašino in ne tako kot v filmu

nastyboy ::

1.) Prej bi lahko vdrli z brco v vrata kot pa z magneti.

2.) Tok ki gre preko špule je lahko od 0,5A pa do 1A. Z magneti težko ustvariš toliko toka...

3. Vrata z električnimi prejemniki imajo po navadi ( če je funkcija varnosti res pomembna) zmontiran tudi senzor odprtosti vrat. V primeru, da krmilna elektronika ne da signala za odprtje vrat, zazna pa da so vrata odprta se sproži alarm (ozroma se dogodek beleži) V standardu za kontrolo pristopa je pa še dosti več napisano o tem kaj vse mora tak sistem upoštevati da se smatra kot varnega....

Hja.. filmi pač.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515782 (1355) G_mAn
»

Zakaj to ne deluje (perpetuum mobile again) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5812590 (4405) cvalsr
»

KLjučavnica na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518514 (13509) poweroff
»

High-tech elektro magnet vrata moje sobe 8)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92041 (1794) T0RN4D0
»

Disk blizu napajlnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243738 (3274) Pyr0Beast

Več podobnih tem