» »

Hp 8510p + WinXP Pro

Hp 8510p + WinXP Pro

NoNam3 ::

Pozdravljeni!

Sem lastnik prenosnika HP 8510p, s prednaloženo Windows Visto Bussines. Sedaj bi rad na računalnik naložil Win XP, ker mi Vista ne diši preveč (poraba rama, CPU itd.). Težava pa je sledeča:

Vem, da moj PC uporablja SATA diske, WinXP-ji pa nimajo podpore za prej omenjene diske. Seveda grem na internet vprašat strica googla. In lejga zlomka, najde mi celoten guide, kako integrirati drverje.
Se pravi nLite+gonilnike iz HPjeve strani, pa bi mogla stvar delovat....vsaj misliš da bi morala :S
Skratka Windowsi so mi pred integriranjem driverjev delali normalno, se pravi boot je deloval, ampak niso zaznali nobenega priklopljenega diska (SATA). V Visti pa je bila opcija za instalacijo XPjev obarvana
sivo in je ni bilo možnosti kliknit.
No in se jaz lepo spravim kopirat datoteke iz CDja na PC zaženem nLite, integriram te driverje (s HPjeve strani sem potegnil dol driverje, ker nisem vedel katere morem integrirat, sem označil kar vse, ne vem mogoče
je to vzrok zakaj stvar ne deluje) in lepo na novo spečem CD. Dam v CD-pogon in ponovno zaženem PC, ampak lej ga hudiča, CDja noče bootat :S

Skratka če ima kdo idejo ali kaj podobnega mi naj prosim javi, nasploh bi se veselil mnenja uporabnika, ki je to že počel, da bi opisal postopek, če je pa kdo tako dober, da bi uploadal nejgove XPje ki imajo integrirane gonilnike SATA bi pa bil res presrečen.

Hvala za pomoč!

5er--> ::

CD zapeci kar s programom nLite. Oz. ustvari iso datoteko in jo zapeci direkt s kakšnim nerotom. (Da ne bi slučajno iso slike prej extractal na disk in nato zapekel datotek na CD.) Predvidevam, da nisi naredil bootable CD-ja (kakorkoli si stvar že zapekel)... (Blesavo vpr. ampak, si siguren, da si nastavil BIOS, da ti boota s CD/DVD pogona?)

Poleg tega to, da si izbral kar vse gonilnik ni kul in ti verjetno ne bo delalo. (vsaj kakor sem jaz bral)
Moreš probat vsakega posebaj (IMO si omisli RW).
Gonilniki SATA pa niso neki splošni (si že sam ugotovil, ko si opazil da jih imaš na spisku več), zato ni nujo, da bi tebi cd namenjen drugemu pc-ju delal.

Sicer pa imaš na slo-techu vsak teden vsaj eno temo o tem... google it.

Pyr0Beast ::

Uporabi raje RW :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NoNam3 ::

Hvala obema za nasvete! Sedaj že pišem iz mojih na sveže naloženih Windowsih. Trick pa je bil v tem, da sem naredil iso datoteko s pomočjo nLite, nato pa ga namestil s pomočjo Nero-ta.

Res hvala za nasvet!

Pyr0Beast ::

Kolikor vem ima nLite že od v. 1.3?? opcijo peke cd-jev že v samem programu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gkovac ::

No jaz sem dobil na HP-ju CD z sistemom XP in kar se tiče gonilnikov za diske ni nobenega problema... na tem naslovu boš našel vprašalnik. Izpolni ga in poslali ti bodo medij z XPji.

imam pa še jaz eno vprašanje... po dooooolgem nalaganju sistema, popravkov in boh ve česa še vse imam v Device Managerju še vedno vprašajčke... in sicer mi piše Unknown device in se tega ne morem znebit... CD z driverji ne najde nič.. Windows update ne najde nič. Sumim, da je povezano z grafično kartico in ravno v tem momentu downloadam driverje prav iz ATI-jevega sajta.

imaš mogoče podobne probleme?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Pyr0Beast ::

Mogoče za proc, če sta 2.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

borutzi ::

ponavadi je security manager
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

amigo_no1 ::

goglaj za:
Unknown Device Identifier

NoNam3 ::

Jah še vedno jih imam ja... moji XPji niso originalni (ups, ampak kdo pa jih ima dandanes...) zato tvoja metoda ne deluje, se pravi ne morem updejtat windowsov. Težavo imam predvsem z audio driverji. Naložim prvo tisti Bus driver, nato probam naložit še enega izmed preostalih dveh, pa mi javi, da kao nimam audio Bus driverja inštaliraniga....vsi driverji so seveda iz HPjeve strani, tak kompatibilnost ne bi smela delati težav.

Drugi problem je pa v tem, da mi vse filme kaže v nekih popačenih rdeče-vijoličnih barvah, driverji so downloadani iz HPjeve strani. Poizkusil sem z omega driverji, mapak javijo da ne priporočajo instaliranja...

Any suggestions?

Hvala že vnaprej za pomoč!

Pyr0Beast ::

Poglej za spiskom opreme v laptopu in potem lepo pojdi po vrsti z gonilniki.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sata driver je pravi za TOSHIBA SATELLITE L40-Q17???

Oddelek: Strojna oprema
145672 (2495) Leoon
»

Težave s nameščanjem Windowsow xp

Oddelek: Operacijski sistemi
101123 (1001) DefSigma
»

Bios mi ne najde diska!! (na prenosniku)

Oddelek: Pomoč in nasveti
222491 (2178) skurjenc
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

Tweak-anje xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674781 (3211) Hux

Več podobnih tem