» »

Boot extract

Boot extract

nikigre22 ::

Pozdrav!
Ali kdo ve kako bi naredil program ,ki se boota Npr. Iz usb kljucka in razširi oz. Prekopira določene datoteke ma trdi disk.
Prosim za pomoč
Hvala!

SloBiscuit ::

Malo po googlaj, drugače kar bi jest naredil je naredil aoutorun (zažene datoteko takoj ko se priklopi), ta datoteka je pa lahko mogoče še najlažje .bat file. V .bat spiseš kaj se skopira pa kam in je to to (odpreš notepad++ ali pa sam notepad, napipeš commande za kopiranje pa za prikritev CMD zaslončka->save as 'all files. Datoteko poimenuješ npr. HAX.bat in je to to) ostalo pa po googlaj ^^ (batch commands ipd...)
neznanec555

Zgodovina sprememb…

nikigre22 ::

zdravo sem pogooglal ampak ne najdem kar išcem. Bat datoteke so samo za windows jaz bi pa rad da bi ko vstaviš cd in prižgeš računalnik da bi začel kopirati datoteke...

Aston_11 ::

nikigre22 je izjavil:

zdravo sem pogooglal ampak ne najdem kar išcem. Bat datoteke so samo za windows jaz bi pa rad da bi ko vstaviš cd in prižgeš računalnik da bi začel kopirati datoteke...
To je razumeti, kot da hočeš zagon iz sistama, ki že laufa, ne pa da ima cd svoj sistem gor, ki se zažene in sproži kopiranje. Če bi sistem sploh dovolil tako zadevo.

mtosev ::

tole ne bo šlo, ker bi prvo rabil v register dodati vnos ali v start meni pod zagon/startup dat not file kateri bi pognal program/skripto katera bi skopirala file
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SloBiscuit ::

Misliš tole?

http://www.instructables.com/id/How-to-...

To kar sem omenil, naredi točno to kar si ti hoel na začetku. . .

In kot sem rekel... autorun komando napišeš (kar pomen ko vstaviš cd se zažene neka datoteka, ta datoteka ki se zažene je lahko napisana od tebe in lahko kopira kar želiš) nevem kaj je tukaj narobe? Mar to ni to kar iščeš?
neznanec555

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

aja ti bi želel bootati iz cdja program/os kateri bi ti file na disk skopiral. tole tud ne bo šlo. tole kot prvo bi rabilo imeti podporo za pisanje na fat/ntfs, če se govori o windowsih
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SloBiscuit ::

mtosev je izjavil:

aja ti bi želel bootati iz cdja program/os kateri bi ti file na disk skopiral. tole tud ne bo šlo. tole kot prvo bi rabilo imeti podporo za pisanje na fat/ntfs, če se govori o windowsih

On želi da se mu kopira iz kompa na CD al iz Cd-ja na komp?
neznanec555

SeMiNeSanja ::

Kot prvo bi bilo dobro vedeti, čemu bi sploh kopiral neke datoteke na disk - skratka cel scenarij od problema, pa do zamišljene rešitve.

Bootable USB je pri vsem tem še najmanjši problem, za Linux lahko najdeš navodila na netu, kako se naredi takšne USB pogone, najdejo se tudi variante, ki so že po defaultu 'bootable image'.

Problem nastopi kasneje - kakšne datoteke bi rad kopiral, kam bi jih rad kopiral. Kar tako nek tretji OS, ki ga zaženeš s ključka, ne more vedeti, kateri je sicer tvoj glavni disk oz. particija na računalniku in lahko že tu nastopi problem.

Naslednja možna težava je file system. Disk na katerega želiš pisati, moraš 'mountati' kar pa ni isto, če imaš fat, ntfs ali kakšen drug file system.

Če se gre zgolj za Windows destinacije, bi načeloma lahko kreiral Windows boot ključek, se ti pa bo vse skupaj zataknilo pri ntfs pravicah.

Lažje, kot če bootaš s ključka, je kopirati pri zalaufanem sistemu. Tu si potem lahko pomagaš z autorun in .bat datotekami, pa tudi to, kateri je sistemski disk, lahko izluščiš iz 'enviroment' spremenljivk sistema, ki jih lahko uporabljaš v bat datotekah.

Kot rečeno - vprašanje je, kakšen scenarij si si zamislil. Če želiš nekomu podtakniti keylogger, ne da bi on to vedel, potem kar pozabi na zadevo.

SloBiscuit ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Če želiš nekomu podtakniti keylogger, ne da bi on to vedel, potem kar pozabi na zadevo.


mislim da se. če ne gleda člouk na komp potem lohka fukneš na disk in se zažene ob windowsu in uporabnik ne bo vedel, no dokler ni malo bolj tehnično sposoben seveda.
neznanec555

SeMiNeSanja ::

Nisem mislil, da se nebi dalo (kaj misliš, kako potekajo okužbe s ključkov) - mislil sem na to, da naj kar pozabi, da bi mu pri tem še pomagali.

SloBiscuit ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Nisem mislil, da se nebi dalo (kaj misliš, kako potekajo okužbe s ključkov) - mislil sem na to, da naj kar pozabi, da bi mu pri tem še pomagali.


Zakaj pa da mu nebi pomagali?
neznanec555

SeMiNeSanja ::

SloBiscuit je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Nisem mislil, da se nebi dalo (kaj misliš, kako potekajo okužbe s ključkov) - mislil sem na to, da naj kar pozabi, da bi mu pri tem še pomagali.


Zakaj pa da mu nebi pomagali?

Mogoče zato, ker je takšno početje nespodobno in za povrhu tudi nezakonito?

SloBiscuit ::

Mogoče zato, ker je takšno početje nespodobno in za povrhu tudi nezakonito?


A jebiga. Pa kaj pol če je nespodobno? Drugo pa itak neboš ti kriu ampak on k bo to delu. Najbrž se zaveda posledic pa mu je vseeno...
neznanec555

nikigre22 ::

Pozdrav!
Hvala za odgovore!
Ubistvu rad bi naredil namestitev oz. setup za svoj operacijski sistem. Narejen je na kernel-u od winodws xp-ja. Rad bi naredil kot namestitev operacijskega sistema kot da bi naložil Windows.

SloBiscuit ::

nikigre22 je izjavil:

Pozdrav!
Hvala za odgovore!
Ubistvu rad bi naredil namestitev oz. setup za svoj operacijski sistem. Narejen je na kernel-u od winodws xp-ja. Rad bi naredil kot namestitev operacijskega sistema kot da bi naložil Windows.


To je pa ubistvu setup. Ta okna lahko narediš z Visual Studio-m (2013 je najnovejši). Še vedno pa boš rabil znati komande (več tehnološkega znanja). Najpreposteje je to vpisati v google po angleško.
neznanec555

nikigre22 ::

Sem ampak ne najdem točno kar iščem.

boogie_xlr ::

WinPE, BartPE, nLite, vLite, Reatogo-X-PE, VistaPE, WinBuilder, Windows To Go... kar se tiče windowsa, za linux imaš pa live linux variante.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lightweight Sync program za backup

Oddelek: Programska oprema
202003 (1155) Okapi
»

Nadležna bližnjica na ključku

Oddelek: Pomoč in nasveti
61806 (1629) AC_DC
»

Posodobitev biosa (težava z navodili) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
888778 (7790) Miha20
»

Program za avtomatsko sinhronizacijo dveh map

Oddelek: Programska oprema
82285 (2142) pegasus
»

fake virus za izobraževalne namene

Oddelek: Programiranje
202276 (1344) japol

Več podobnih tem