» »

dober RSS

dober RSS

toxius ::

Iščem programsko opremo, ki bi omgočala sledeče:

na strežniku postavim nek RSS server v katerega vpišem dnevna obvestila na PCje pa clienta, ki se bo znal na ta server povezat in po možnosti freeware...

Kateri bi bil najbolj primeren?

Hvala za info

Tody ::

reader.google.com ?

toxius ::

reader.google.com ?


hvala za info ampak google reader ni namenjen za to kar jaz iščem.... še kakšni predlogi... Na google readerju ti dodajaš strani katere hočeš videt v RSSju, no jaz potrebujem pa možnost vnosa kratkih sporočil ki jih vidijo drugi v podjetju

Ni nujno da je to RSS, to sem še pozabil povedati, ampak RSS se mi je zdel najbolj OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

Tody ::

Jahh kaj točno hočeš ?

Lahko postaviš spletno stran pa napišeš gor sporočilo in daš navodilo da naj gredo sporočila pogledal tja.

Če boš uporabljal RSS boš moral potem kak toolbar na vse računalnike inštalirat da se bo ljudjem popupal ko bo prišela nova novica ven, ampak za to bi lahko uporabil tudi enostavni email in si narediš grupo ljudi in jim pošiljam sporočila. Tko da bolj definiraj svoje potrebe.

toxius ::

Jahh kaj točno hočeš ?

Lahko postaviš spletno stran pa napišeš gor sporočilo in daš navodilo da naj gredo sporočila pogledal tja.

Če boš uporabljal RSS boš moral potem kak toolbar na vse računalnike inštalirat da se bo ljudjem popupal ko bo prišela nova novica ven, ampak za to bi lahko uporabil tudi enostavni email in si narediš grupo ljudi in jim pošiljam sporočila. Tko da bolj definiraj svoje potrebe.


Večja skupina informatikov, ki občasno pozabi obvestiti sodelavce da je kak server down, in ja ni panike z clienti... Rad bi samo da vpišem obvestilo v sistem in ga vidijo preko RSSja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

Tody ::

Če uporabljate Firefox je pomoje najbolje jim ga vgradit tja (plugin) :) Če uporabljate outlook zna tudi ta brat RSS odvisno katera verzija. Samostojnih programov pa nikol nisem uporabljal, ni bilo potrebe.

toxius ::

Če uporabljate Firefox je pomoje najbolje jim ga vgradit tja (plugin) :) Če uporabljate outlook zna tudi ta brat RSS odvisno katera verzija. Samostojnih programov pa nikol nisem uporabljal, ni bilo potrebe.


ja firefox to ja RSS dodatek in gas, samo kako pa dosežt da ta RSS bere novice, ki jih jaz nekam vpišem... to sem imel v mislih, našel sem samo takšen način, da postaviš nekam na neko stran in on iz xmlja prebere in poda v RSS, jaz bi pa rad našel sistem ki teče na nekem strežniku kamor jaz samo vpišem text, ti RSS odjemalci pa znajo to brati... no ni sploh nujno da je to RSS, samo da sistem omogoča interaktivno obveščanje, jaz vpišem na strežniku in odjemalci to vidijo...

urban99 ::

twitter uporabte :)

toxius ::

twitter uporabte :)


zelo dober predlog, skoraj zmagovalen. Samo 2 slabosti ima, če ti ne dela internet ti ne koristi, vsi ostali vidijo tvoja obvestila...

urban99 ::

"če ti ne dela internet ti ne koristi"

aha, ok... intranet se greste, sori :S

"vsi ostali vidijo tvoja obvestila"

to se da pa naštelat bp

Tody ::

ja vsem klientom boš mogu vpisat notr da se naročijo na vir sej to je samo po sebi umnevno ali pač ?

Kako boš sproduciral XML je pa zdej čist drugo vprašanje.

toxius ::

ja vsem klientom boš mogu vpisat notr da se naročijo na vir sej to je samo po sebi umnevno ali pač ?

Kako boš sproduciral XML je pa zdej čist drugo vprašanje.


lotil sem se z XAMPP paketom, ki ga bom postavil na server...
XML bom vpel v nek prazen php index al neki in XML bom kreiral listGardenom... samo še en dobr free FTP server (nagibam se k filezilli)...

no koncept sem si že ustvaril samo še realizacija... ima kdo kakšno izkušnjo kam postavit v XAMPPu v katero mapo ta xml ali prav razmišljam ali ne...nisem programer, samo nekaj osnov vem...

toxius ::

OK naslednje vprašanje imam XAMPP, ki je nek portable paket mysql, apache, PHP...ki ti omogoča localhosting...
Imam tudi generator RSS vsebin, ki exporta v neki.xml

Kako s čemerkoli iz XAMPP paketa uporabit ta xml do te mere, da bo nek RSS client znal prebrat iz xmlja?

Mogoče bi to bilo bolj za programerski del foruma, ampak žal se je ta tema prevesila šele sedaj v to smer...

Hvala za odgovore...oz. predloge

Tody ::

jah v apachu (http.ini al nekaj takega) imaš eno vrstico kjer piše kam moreš shranit ta xml da se bo videl na spletu.

Premakni ta xml tja ali spremeni tam pot do xml-ja. Potem se z brskalnikom odpelji do localhost/ime.xml in se bi ti mogla struktura pojavit. Potem pa samo v reader določi to pot in to je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Old Reader ne bo več na voljo javnosti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
104094 (2634) MrBrdo
»

Slo-Techov RSS

Oddelek: Novice / Obvestila
264658 (4326) Yeznick
»

Najboljši rss/xml reader

Oddelek: Programska oprema
262225 (1822) Yeznick
»

Vnos novic na html stran

Oddelek: Izdelava spletišč
231780 (1426) unit3d
»

Headline Tracker 1.4.0.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
102325 (2325) CaqKa

Več podobnih tem